Kadruose iš 2020-ųjų metų rugsėjo pirmosios sulaikymo policija iš prabangaus automobilio ištraukia Egidijų Dragūną. Sel'as sako, kad jis užsienyje nėra patekęs į jokį konfliktą su policija, užsienio pareigūnai jo nėra už ką nors baudę. O Lietuvos policininkai esą tiesiog „užsisėdo“: nuolat stabdo, tikrina. Šis apsistumdymas baigėsi baudžiamąja byla.
Gali būti, kad prokuratūra prašys skirti net laisvės atėmimo bausmę, galbūt todėl Egidijus Dragūnas į teismą ateina niūrus. Sel'as sako, kad buvo sustabdytas be priežasties, pareigūnas neužsidėjo kaukės, neva tai žvaigždę įsiutino.
„Dėl to, kad aš naudojausi telefonu. Bet tas telefonas pamirštas. Į šoną patrauktas, net bauda neišrašyta už tą telefoną man“, – sako E. Dragūnas.
Teismui pavyko pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, apklausti nukentėjusiaisiais pripažinti pareigūnai ir pats Sel'as. Jis neigia kaltinimus.
„Yra užfiksuota protokole, aiškiai labai parašyta, kad patikrintas mano telefonas, patikrintas pats telefonas, Bitės ryšys, „WhatsUp“, „Viber“ – aš su niekuo tuo momentu nekalbėjau“, – kalba E. Dragūnas.
Sel'as kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnams ir nesunkaus sveikatos sutrikdymu. Pareigūnai reikalauja Sel'o atlyginti žalą: abu pareigūnai kurį laiką buvo nedarbingi. Policininkai sako, kad traukiamas iš „Bentley“ Sel'as juos apspardė. Vienam policininkui teko net daryti rankos operaciją ir labai ilgai gydytis. O Dragūnas aiškina, kad tai jis nukentėjo.
„Na aš tikrai buvau užpultas, aš nenoriu – gal čia banaliai skambės ta Amerikos istorija, kur žmogus buvo pasmaugtas – tai čia labai mažai trūko“, – sako E. Dragūnas.
Po šio incidento Sel'as beveik parą praleido areštinėje, atlikėjas buvo vežamas į Priklausomybių ligų centrą atlikti narkotikų testo. Narkotikų nerasta.
„Egidijus Dragūnas pripažino, kad taip, aš su jais kalbėjau nemandagiai. Bet būkim teisingi, policijoje turi dirbti žmonės, kurie turi būti psichologiškai stabilūs. Ir net jei taip elgiesi ir yra atsakomybė, sakykim, smulkus chuliganizmas ar pareigūno įžeidimas – tai nereiškia, kad turi pereiti į agresiją ar kažkokį kitą dalyką“, – komentuoja advokatas Romualdas Mikliušas.
Jau anksčiau Sel'as sakė, kad jį norima patupdyti už grotų penkeriems metams, užsimena, neva toks nurodymas duotas iš aukščiau.
„Kai pirmą kartą subliuško šita byla, nes prokurorė nustatė, kad nėra iš vis dėl ko ir kaip, tai yra rodoma jų jėga, kad jie yra jėga, kad jie gali patraukti kitus prokurorus. Dabar garsūs vardai, kaip Laucius yra prokuroras už nugaros“, – aiškina E. Dragūnas.
„Kaltinamasis visada gali kalbėti tai, ką jis nori ir be jokios atsakomybės, kituose teismo posėdžiuose mes pamatysime, kokia yra tiesa“, – kalba nukentėjęs pareigūnas Vitalijus Vaitkevič.
Teisme Sel'as netgi pareiškė, kad policijos pareigūnai esą yra pakliuvę į daugiau keistų istorijų, kai buvo panaudota perteklinė jėga, esą policininkai nuolat siekia kompensacijų.
„Teismo metu čia kažką bandė įrodyti, kad aš kažką čia šmeižiu – bet aš tą informaciją gavau iš kitų žmonių, kurie buvo tokioj situacijoje, jie gal nėra tokie vieši, kaip aš. Vyksta ta pati metodika, veržiamasi, nukenčia, prašo kompensacijų“, – teigia E. Dragūnas.
Pareigūnai atsako, Sel'as ir jo šaltiniai šmeižia policiją.
„Sakot šmeižtą įtariat? – Tai jis yra, pažiūrėkit, kas vyksta“, – tikina V. Vaitkevič.
Kokios bausmės reikalaus prokuratūra, turėtų paaiškėti vėliau. Bylos nagrinėjimas veikiausiai užtruks. Egidijus Dragūnas neigia kaltę, todėl byla nebus nagrinėjama pagreitinta tvarka – į posėdžius bus kviečiami visi liudininkai, peržiūrima vaizdo medžiaga.
Bendra ieškinių suma didesnė nei 40 tūkst. eurų. 24 tūkst. eurų priteisti prašo policijos komisariatas. Vienas nukentėjusiųjų reikalauja – 10 tūkst. eurų, kitas – 2 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo. Ieškinius dar pateikė „Sodra" ir Ligonių kasos.