Jauna šeima gyvena sudėtingomis sąlygomis – pas juos nėra net vandens, kuris būtinas kiekvienai šeimai, o ypač tai, kuri turi naujagimį.
„Vandentiekis yra, nes šalia yra ligoninė, vaistinė, kaimynai turi vandenį. Mes dėl to kreipėmės, sakė, kad yra projektas, bet geodezija su visais darbais jai kainuotų 3000–4000 tūkstančius. Iš kur pas ją tokie pinigai?“, – pasakojo merginos mama.
Žmonės vandenį netgi bandė vogti, šokiruojančią tikrovę atskleidė moteris.
„Dar kai bibliotekos kieme būdavo šulinys, tai jie semdavosi vandenį, bet dabar jį panaikino, uždėjo cementinius blokus. Ant jų būdavo metalinės ausytės, tai jos draugas nueidavo vakare ir vogdavo vandenį. Atkelia bloką, pasisemia ir parneša vakarais“, – sakė mergaičių močiutė.
„Draugas kažkada ten nuėjo dieną ir dar dirbo biblioteka. Jis pamatė, kaip pro bibliotekos langą jį fotografuoja, nes bibliotekos langai tiesiai į šulinį. Jis atidengė dangtį, pasiėmė du kibirus vandens.
Čia viskas buvo prieš mėnesį. <...> Tada atėjo socialinė ir sakė, kad mums negalima to vandens imti, nes uždėjo dangtį ir šiaip šulinys priklauso bibliotekai“, – pridūrė mergina.
Mergina sakė, kad tų kelių kibirų jiems užtekdavo 2–3 dienoms, bet, kadangi šuliniu jiems naudotis nebuvo leista, dabar šeima jį perka iš parduotuvės.
„Dabar iš parduotuvės perkame 5 litrų talpos butelius arba einame pas babą, kuri netoli gyvena. Ji mano tėčio mama, todėl dažniausiai einame ten, bet, kai būna pinigų, perkame tuos butelius, nes kitos išeities nėra, vaikus tai reikia maudyti“, – pasakojo jauna mama.
Seniūnijos atstovė teigė, kad gatve, kurioje jauna šeima gyvena, eina vandentiekio trasa, todėl jie gali prie jos prisijungti. Tik viena „smulkmena“, kurią jau minėjo merginos mama – prisijungimas kainuoja.
„Jie turi rašyti prašymą tiems, kas teikia vandenį, kad jie nori įsivesti vandentiekio vandenį. Jiems jis bus atvestas iki namo, bet tai labai brangi paslauga.
Mes kaip socialiniai darbuotojai galime tarpininkauti – palydėti, padėti pildyti prašymą ir išsiaiškinti detales“, – sakė darbuotoja.
Kokią kompensaciją šeima galėtų gauti, seniūnijos atstovė sakė nežinanti.
„Aš neskaičiuoju ir neįsivaizduoju. Mes neskaičiuojame, nes užsiimame tarpininkavimo, atstovavimo paslauga. Žmogų suvedame su paslaugos tiekėju“, – teigė atstovė.
Ar pavyko šią problemą išspręsti, sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite pirmadieniais–penktadieniais 16:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.