• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liūdnos šventės ir ašarų pakalnės į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės planavusiems, bet nespėjusiems grįžti emigrantams. Dėl sparčiai plintančio mutavusio koronaviruso Lietuvos vyriausybė naktį mažiausiai dešimčiai dienų uždraudė skrydžius iš Jungtinės Karalystės, o ryte oro bendrovės ėmė masiškai atšaukinėti skrydžius ir į ją.

Liūdnos šventės ir ašarų pakalnės į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės planavusiems, bet nespėjusiems grįžti emigrantams. Dėl sparčiai plintančio mutavusio koronaviruso Lietuvos vyriausybė naktį mažiausiai dešimčiai dienų uždraudė skrydžius iš Jungtinės Karalystės, o ryte oro bendrovės ėmė masiškai atšaukinėti skrydžius ir į ją.

REKLAMA

Oro uostų atstovai sako, kad tai paveikė mažiausiai dešimt tūkstančių lietuvių. Parvykti keltais, o po to sausuma taip pat nepavyks – šalys keleiviams iš Jungtinės Karalystės tiesiog užveria sienas.

Naktis oro uoste. Iš Jungtinės Karalystės grįžę emigrantai skuba pas savo artimuosius švęsti Kalėdų. Tačiau ne visi jie žino, kad tai – vieni paskutiniųjų reisų, mat nuo 4 val. ryto jau nebeįleidžiamas nė vienas keleivinis lėktuvas iš Jungtinės Karalystės, o skrydžiai sustabdyti 10 dienų.

Tokį sprendimą dėl Jungtinėje Karalystėje sparčiai plintančios naujos koronaviruso atmainos Vyriausybė po neeilinio posėdžio priėmė kaip tik tuo metu, kai šie naktį keliavę lietuviai jau buvo pakeliui į gimtinę.

REKLAMA
REKLAMA

„O čia naujiena. Šito nežinojau. Liūdnos naujienos, bet kartu ir gerai, reikia griežtinti taisykles“, – sako atskridęs iš Londono Paulius.

REKLAMA

„Exciting. Labai laiminga. Gal bus paskutinės Kalėdos namuose“, – pasakoja atskridusi iš Londono Justė.

Tačiau ne visi į Lietuvą spėjo grįžti džiugiomis nuotaikomis. Vieni sako, kad patyrė nemažai streso, nes dėl uždraustų skrydžių į kitas šalis jau vakar Londono oro uostuose ėmė kilti panika:

„Grįžom išlydėt mamą, rytoj laidotuvės. Dėl to ir grįžom.“

„Kai atėjau į oro uostą, buvo „kanselinti“ ir Italijos skrydžiai, ir į kitas šalis, ir į Vokietiją buvo berods „kanselinta“, tai mes visi ten lėktuve laikėme pirštus ir džiaugiamės, kad kažkaip ten patekom.“

REKLAMA
REKLAMA

O štai dukros laukiantiems sutuoktiniams Renatai ir Kęstui daug nervų kainavo jos kelionė per Londoną iš Juodkalnijos. Buvo kilusi grėsmė, kad ji tiesiog įstrigs oro uoste.

„Išskrido 19 d. iš Juodkalnijos, nusileido Londone, naktį praleido oro uoste ir šiandien vat nežinojom – išskris ar ne. Iki paskutinės minutės nerimavom“, – teigia mama Renata.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad Lietuva skrydžius uždraudė po konsultacijų su kitomis Europos šalimis. Jau 18 jų sustabdė skrydžius iš Jungtinės Karalystės, o, pavyzdžiui, Prancūzija 48 valandoms nutraukė susisiekimą ir oru, ir sausuma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tų šalių, kurios dar nesustabdė skrydžių iš Jungtinės Karalystės, yra vienetai. Ir tikrai tų galimybių langas yra labai ribotas, bet toks ir yra mūsų tikslas“, – kalbėjo susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Tai sukėlė paniką ne tik Europos oro uostuose, bet ir Lietuvos emigrantų šeimose, kurios dar planavo grįžti šventėms.

„Realiai nebeturiu iš ko verkt. Neįsivaizduoju. Nežinau, ką daryti“, – sako Notingame gyvenanti lietuvė Kristina Vaitkevičiūtė.

REKLAMA

Kristina pasakoja, kad šiandien 7 val. ryto ji su vyru ir dvejų metukų vaiku, kurio pasas baigia galioti po savaitės, visam laikui turėjo palikti Jungtinę Karalystę ir grįžti į naujus namus Lietuvoje. Žlugus planams šeima suskubo pirkti bilietus į Lenkiją, net svarstė keliauti namo su vilkikų vairuotojais.

„Nusipirkom bilietus į Lenkiją, bet irgi ne tą dieną. Nusipirkom antradieniui per pietus, bet gavosi taip, kad į Lenkiją irgi nebegalima antradienį. Šiandien paskutiniai bilietai, kurie šiandien kainuoja vienam žmogui 500 svarų. Dar irgi ten buvo pasiūlymų važiuoti su „furistais“ į Airiją, bet kad čia irgi uždaryta Škotija ir Airija“, – pasakoja R. Vaitkevičiūtė.

REKLAMA

Beveik prieš mėnesį TV3 žinios kalbėjosi su į Lietuvą atostogų iš Anglijos atvykusiu Aleksandru.

„Grįšiu aš 23 d., prieš Kalėdas. Ir vėlgi pasidarysiu testą būdamas Anglijoje, atskrisiu čia. Tikiuosi, bus neigiamas, ir viskas bus tvarkoj“, – teigia Anglijoje gyvenantis lietuvis Aleksandr Marjenkov.

Vyras tuomet nė svajoti nesvajojo, kad šventiniai planai taip drastiškai pasikeis. Į Lietuvą parskristi jis turėjo poryt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia paskutinę dieną BAM ir neišėjo. Aišku, jo, labai nesmagu, bet reikia judėti toliau. Galvojau važiuoti su mašina ir su autobusu, bet ir su mašina, ir su autobusu niekas niekur nevažiuoja, nes neįleidžia ir neišleidžia“, – teigia A. Marjenkov.

Susisiekimo ministras prašo Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lietuvius tiesiog atsisakyti kelionės į Lietuvą, nes dabar ją vargiai pasieksi ir sausuma.

REKLAMA

„Jeigu yra galimybė išvengti kelionių, jų tikrai visais būdais reikia vengti, nes tikrai neatmestina galimybė susidurti su dideliais trukdžiais pasienyje“, – kalbėjo M. Skuodis.

Beje, norintys išskristi į Jungtinę Karalystę to padaryti taip pat negalės. Šįryt skrydžių bendrovės mažiausiai iki Naujųjų atšaukė visus reisus į mutavusio viruso apimtą šalį.

„Bendrai buvo prognozuota, kad iš Lietuvos oro uostų turėjo vykti virš 100 skrydžių į Didžiąją Britaniją – tiek atvykstančių, tiek išvykstančių skrydžių. Keleivių srautas prognozuotas bendras apie 10 tūkstančių keleivių. 7000 keleivių buvo prognozuota, jog atvyks iš Didžiosios Britanijos ir apie 3000 keleivių buvo suplanavę į Didžiąją Britaniją“, – sako Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

REKLAMA

„Žmonės sunerimę, ypač tie, kurie buvo tiktai laikinai atvykę į Jungtinę Karalystę ir turėjo grįžti į Lietuvą, į savo gyvenamą vietą, pas šeimas, kurie buvo nuvykę tiktai porai dienų susitvarkyti tam tikrų dalykų ar kažkokiais kitokiais tikslais“, – pasakoja lietuvių bendruomenės vadovė Alvija Černiauskaitė.

Naująją koronaviruso atmainą Jungtinėje Karalystėje mokslininkai aptiko dar lapkritį. Kol kas nėra jokių įrodymų, kad mutavęs virusas yra pavojingesnis ar kad jo neveiks vakcina. Tačiau jis gerokai sparčiau plinta, o tai – iššūkis koronaviruso ligonių ir taip perkrautoms ligoninėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apie 10 proc. visų atvejų, o tam tikrame regione – pietryčių Anglojios regione – net 50 visų atvejų sudaro mutavęs virusas. Užkrečiamumas šito naujo „štamo“ maždaug gali būti 70 procentų didesnis negu tų „štamų“, kurie pradžioje pradėjo cirkuliuoti. Ir suprantama, kad tai kelia didelį susirūpinimą“, – teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas.

Naujos viruso atmainos užfiksuotos Danijoje, Nyderlanduose net Australijoje. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas neatmeta galimybės, kad jis jau gali cirkuliuoti Lietuvoje. Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės parskrido beveik pusketvirto tūkstančio žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų