O Slovakija testuoja visus savo šalies gyventojus ir be neigiamo testo savo gyventojams žada neleisti eiti net į darbą. Nyderlanduose, dėl griežtų ribojimų kilo riaušės.
Amsterdamo centre su policija susirėmė mažiausiai 2000 koronaviruso plitimui sustabdyti skirtais ribojimais, nepatenkintų Nyderlandų gyventojų. Nors penktadienį po kilusio skandalo dėl vaikų priežiūros išmokų, šalies vyriausybė atsistatydino, šią savaitę karantinas visoje šalyje pratęstas dar trims savaitėms. Mokyklos ir daugelis parduotuvių uždarytos dar nuo gruodžio vidurio. Be to, baiminantis, kad šalyje plinta labiau užkrečiama britiška viruso atmaina, šiandien svarstoma įvesti ir komendanto valandą.
Labiausiai koronaviruso paveiktoje Didžiojoje Britanijoje didinamos vakcinavimo apsukos. Čia žmonės jau skiepijami net Lichfieldo katedroje. Nauji skiepijimo punktai atidaromi visoje šalyje Britai iki šios savaitės paskiepijo jau apie 4-is milijonų šalies gyventojų arba daugiau nei 6 procentus visos savo populiacijos. Tuo metų Europos Sąjungoje pirmaujantys danai dar tik 2 procentus savo šalies gyventojų. Visus rizikos grupėje esančius vyresnius žmones bei medikus britai planuoja baigti skiepyti dar iki vasario vidurio.
„O iki pavasario norime paskiepyti dar 17 milijonų žmonių. Tuomet 99 procentai asmenų, kurie yra rizikos grupėje numirti nuo koronaviruso bus paskiepyti. Tada imsimės visų likusių suaugusiųjų. Norime, kad visi pasiskiepyti norintys pilnamečiai tą galėtų padaryti iki rugsėjo“, – sako užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.
Tiesa, net ir vakcinuojant greičiausiai Europoje, visiems norintiems bent pirmą skiepą suleisti iki rudens teks pasitempti. Skaičiuojama, kad norint pasiekti ambicingą tikslą reikia per savaitę paskiepyti bent 2 milijonams žmonių.
„Šiuo metu suleidžiame maždaug 140 vakcinų per minutę, vakar, šeštadienį, ketvirtis milijonų žmonių gavo skiepą NHS ir esu tikras, kad sekmadienio vakarą šią savaitę galbūt paskiepijome pusantro milijono žmonių“, – pasakoja NHS vyriausiasis pareigūnas Simon Stevens.
Kol vienos šalys skuba skiepyti, 5,5 milijono gyventojų turinti Slovakija pradeda masinį gyventojų testavimą. Tyrimai, kas turi virusą, truks visą savaitę. O jau nuo kitos savaitės be neigiamo testo rezultato slovakai negalės eiti nei į darbą, nei į paštą, nei eiti pasivaikščioti į gamtą. Šioje šalyje koronavirusas iki šiol nusinešė per 3 400 gyvybių. Tūkstančiu daugiau nei Lietuvoje.
Kaimyninė Austrija pratęsė jau trečią karantiną. Nors vasarį ir planuojama vėl atverti parduotuves, kirpyklas ir kitus verslus, šalies ekonomikai itin reikšmingas turizmo sektorius liks uždarytas.
„Turime jus informuoti, kad privalome pratęsti karantiną įskaitant apribojimus būti lauke. Ekspertai sako, kad norint vėl atsidaryti, nauji susirgimai per dieną negali viršyti 709-nių“, – teigia Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas.
O šveicarai, kurie savo slidinėjimo kurortų neuždarė, jau sulaukė pasekmių. Prabangiame St. Moritz kurorte rytoj bus pradėtas masinis gyventojų testavimas. Dviejuose viešbučiuose nustatyta mažiausiai tuzinas naujos koronaviruso atmainos atvejų.
Tiesa, miesto valdžia neatskleidžia ar tai britiška ar Pietų Afrikos Respublikoje pradėjusi plisti atmaina. Būtent slidinėjimo kurortai pernai tapo vieta, kur kovą ėmė masiškai plisti koronavursas.