415 tūkstančių eurų – tiek grynųjų su savimi turėjo iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą parvykęs vilkiko vairuotojas. Iš svarų sterlingų į eurus pinigai iškeisti Lenkijoje. Vairuotojas sulaikytas jau Kauno rajone perduodantis pinigus bendrininkui.
„Nėra jokių duomenų, kad tos lėšos gautos teisėtu būdu, nes kartu su gabentais pinigais nebuvo dokumentų, nei nuosavybę patvirtinančių, nei teisėtas pajamas patvirtinančių dokumentų, kas būtų privaloma gabenant pinigus iš trečiųjų šalių į Europos sąjungos valstybes“, – komentuoja Kauno apygardos prokuroras Dainius Simonavičius.
Pinigų kontrabandą vykdžiusi įmonė įkurta vos prieš dvejus metus Kauno rajone. Ji užsiima įvairių krovinių pervežimu. Šį kartą gabeno mangus.
„Tai logistikos įmonė, kur gaudavo kokius krovinius, tokius ir veždavo, dažniausiai vykdavo į Jungtinę Karalystę, ir pakeliui pasiimdavo krovinių. Puspriekabėje buvo įmontuotos specialios svirtys ir ten buvo slepiama“, – aiškina Kauno policijos Nusikaltimų tyrimų valdybos viršininkė Jūratė Maksimavičienė.
Kokia dalis atitekdavo kurjerio paslaugas atlikusiems vairuotojams – nežinia, paimdami stambias sumas grynųjų jie naudojo konspiraciją.
„Įmonės vairuotojai gabendami legalius krovinius, panaudodami šią veiklą ir panaudodami įmonės vilkikus, paima tam tikrus daiktus, kurie nebuvo įvardijami – tai konspiracija, bet aišku, kad jie nesusiję su deklaruojamu kroviniu“, – kalba D. Simonavičius.
Įmonę pareigūnai sekė nuo metų pradžios, bet, kiek laiko driekėsi toks pinigų kontrabandos kelias tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos, neatskleidžia. Vilkikai šiuo maršrutu vykdavo bent kartą per mėnesį. Atliktos 7 kratos Kauno apskrity ir Vilniuje. Pas vieną įtariamųjų rasta ir didelė suma grynųjų – apie 60 tūkstančių eurų. Sulaikyti trys asmenys, jie anksčiau neteisti.
„Įtariamųjų ratą sudaro ir įmonės darbuotojai, ir administracijos vadovybė. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės dokumentų apėmimas ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, o vienam 3 mėnesiams paskirta intensyvi priežiūra“, – teigia D. Simonavičius.
Pareigūnai aiškinasi, ar konfiskuotos lėšos gautos nusikalstamu būdu. Įtariamųjų ratas gali plėstis. Kol kas nėra nustatytas, nei šių pinigų savininkas, nei jų galutinis gavėjas. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtariamiesiems gresia net iki 8 metų nelaisvės.