Pasilinksminti populiariame Seulo Itevono rajone susirinkę jaunuoliai apie 10 val. vakaro filmuoja spūstį siauroje gatvėje.
O jau po akimirkos iš grūsties vieną po kito bendraamžiai tempia nebejudančius draugus.
Netrukus aplinkiniai puola gelbėtojams į pagalbą gaivinti masę gyvybės ženklų nerodančių jaunų žmonų. Daugumai jų spūstyje tiesiog stojo širdis.
Deja, tuoj pasidaro akivaizdu, kad Helovino pasilinksminimas tapo sunkiai suvokiama Helovino tragedija. Populiariame Itevono rajone ant grindinio gelbėtojai suguldo ilgą eilę kūnų, kuriems jau niekas nepadės. Jų čia net ne dešimtys. Gelbėtojai vardija kraupius skaičius.
„Iš viso nukentėjo 225 žmonės. 149 – mirė, o 76 sužeisti. Iš jų 19 – sunkios būklės ir 57 sužeisti ne taip smarkiai“, – komentavo ugniagesių gelbėtojų vadas Choi Sung-Beom.
Dauguma aukų – paauglės ir į 3 dešimtmetį įžengusios moterys. Daugumai aukų tiesiog sustojo širdys. Itevono rajone švęsti Helovino, anot pareigūnų, susirinko maždaug 100 tūkst. žmonių.
„Visų pirma, buvo daug nuo narkotikų apsvaigusių žmonių. Jie konfliktavo su aplinkiniais, buvo sužeidimų.“
„Žmonės atėjo srautais. Tai pats Itevono centras. Srautai ėjo iš abiejų pusių. Daug žmonių griuvo. Ir pamečiau savo draugą.“
Skelbiama, kad į nuožulnią gatvelę, kurioje įvyko mirtina spūstis, jaunuoliai grūdosi galimai išgirdę, kad viename bare pasirodys kažkokia įžymybė.
„Manau, policija buvo nepakankamai pasiruošusi. Buvo per daug žmonių, per didelė spūstis. Žinau, kad pareigūnai sunkiai dirba, bet jie nepakankamai pasiruošė.“
Pietų Korėjos vidaus reikalų ministras sako, kad dauguma pareigūnų tragedijos metu buvo kitoje miesto vietoje, kur turėjo vykti didelis protestas. Tragedijos vietoje apsilankęs prezidentas šalyje skelbia nacionalinį gedulą.
„Nutiko tragedija ir nelaimė, kurios neturėjo įvykti. Pačioje Seulo širdyje, per Helovino šventę. Reiškiu užuojautą aukoms ir tikiuosi, kad sužeistieji greit pasveiks“, – sakė Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-Yeol.
Tragedija virtęs Helovinas Seule buvo pirma didelė šventė be COVID-19 apribojimų nuo pandemijos pradžios.
„Po COVID laikotarpio tie jauni žmonės, kuriuos vadina „COVID karta“, pagaliau galėjo atšvęsti Heloviną. Niekas negalėjo numatyti, kad festivalis virs katastrofa.“
Pietų Korėjos policija po spūsties gavo ir daugybę pranešimų apie dingusius žmones.
„Nerandu artimojo. Tikrinau mirusiųjų sąrašus, bet jo vardo ten nėra.“
Spūsties aukų skaičius jau perkopė pusantro šimto. Šiuo metu žinoma apie 153 aukas, iš jų dvi dešimtys – užsieniečiai.