Policijos darbuotojų profsąjungos piktinasi, esą pareigūnai nuolat patiria stresą ir įtampą, o jų sveikata tikrinama tik formaliai, todėl prašo departamento, kad būtų nuodugniai ištirtos mirties priežastys ir surasti kaltieji.
Šiaulių policijos komisariate šalia dviejų nuotraukų dega žvakutės. Du penkiasdešimties nesulaukę pareigūnai mirė per vieną savaitę.
„Kolektyvas yra sukrėstas. Visų pirma, užuojauta artimiesiems, tėvams, vaikams, žmonoms, kurios neteko jaunų tėvų, taip pat mums labai gaila, kad netekom jaunų darbuotojų“, – teigia Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas.
47-erių Tomas Reivytis mirė praėjusią savaitę Londone, iš kur turėjo lydėti sulaikytus nusikaltėlius į Lietuvą.
„Viešbučio kambaryje pasijuto turbūt blogai, nes kolega jo pasigedo einant į pusryčius, nes neatsakė į telefono skambutį, kartu su administratore patekę į kambarį rado jau be gyvybės ženklų“, – kalba R. Sarapas.
42-ejų Mindaugo Stočkaus gyvybė užgeso po kasmetinių fizinio pasirengimo testų.
„Kaip ir kasmet mes laikome fizinio ir taktinio parengimo įskaitas, jis vakar laikė tą įskaitą ir grįžęs po įskaitos į persirengimo kambarį pasijuto blogai, ir, deja“, – sako R. Sarapas.
Mindaugas Stočkus, kaip ir visi vyresni nei 29-erių policininkai, vakar laikydamas įskaitą darė prisitraukimus ar atsispaudimus, 10 kartų bėgo po 10 metrų ir ištvermei kuo greičiau vieną kilometrą. Tokio krūvio pareigūno širdis neatlaikė. Policijos profsąjungos pirmininkė mano, kad Medicinos ekspertizės komisija pareigūnų sveikatą tikrina paviršutiniškai, o nuolatinėje įtampoje ir sunkiai dirbantys policininkai laiku negauna reikiamos reabilitacijos.
„Policijos pareigūnai labai aiškiai jau ne vieną kartą signalizavo, kad ekspertai tikrai dirba nepakankamai, žiūrima atmestinai. Užeini į kabinetą, paklausia, kaip tu jautiesi, ir išeini, tada kyla klausimas, kaip per metus pasitikrinus sveikatą gali įvykti tokie skaudūs įvykiai“, – tvirtina profsąjungos pirmininkė Roma Katinienė.
Pareigūnai sveikatą privalomai tikrinasi kas dvejus metus, tačiau po pastarųjų pandeminių metų sveikatos nenugalavimų padaugėjo ne tik tarp pareigūnų.
„Sveikata mūsų tikrinama, gaunam išvadas, einam pas šeimos gydytojus, konsultuojamės. Bet puikiai žinome, kad pastarieji dveji metai susiję su karantinu, su COVID'o situacija, iš tikrųjų buvo sudėtinga. Ir sveikatos pablogėjimų, vienokių ar kitokių turbūt atsiranda“, – kalba R. Sarapas.
„Realiai mes dvejus metus sėdėjom uždaryti. Darbas buvo nuotolinis, minimaliai reaguojama, minimaliai dirbama per treniruotes, apie fizinį pasirengimą tai išvis. Iš tikrųjų, yra padarytos klaidos, kurios akivaizdžiai turėjo įtaką“, – tikina R. Katinienė.
Profsąjungos atstovė sako, kad kreipsis į departamentą, kad būtų užkirsti visi keliai, kad tokios beprasmės mirtys nepasikartotų.
„Galima drąsiai pasakyti, kad policijos pareigūnų, tie kurie patiria stresą tarnyboje, dėl išaugusių darbo krūvių, dėl tarnybos specifikos, jų sveikatos būklė yra visiškai nusipjauti. Nes niekam yra neįdomu, kaip jie jaučiasi“, – tvirtina R. Katinienė.
Profsąjungos sieks, kad pareigūnų sveikata būtų tikrinama kasmet, o ne kas dvejus metus.
Deja, esu įsitikinusi - tai skiepo pasekmė. Reikia teisti žudikus - silpnavalius mūsų gydytojus.