„Norėtųsi kompleksiškai spręsti su antrąją pensijų pakopa susijusius klausimus – ne tik, kaip nurodė KT (Konstitucinis teismas), nustatyti pasitraukimo iš pensijų fondų kriterijus, bet ir rasti būdus, kaip skatinti kaupimą, kaip padaryti jį patrauklų, įrodyti žmonėms, kad jiems apsimoka papildomai kaupti senatvei“, – portalui teigė V. Šilinskas.
Kaip rašo „Verslo žinios, po Trišalės tarybos posėdžio, kuris įvyks rugpjūčio 20 d., V. Šilinskas tikisi per kelias savaites suderinti galutinį projekto tekstą ir perduoti jį Vyriausybei, kad ši savo ruožtų pateiktų Seimui.
Kartu ministras pripažįsta, kad dėl artėjančių rinkimų „politinis tvarkaraštis nėra palankus išspręsti šį klausimą greitai“. Todėl neatmetama, kad pasitraukimo iš pensijų kaupimo kriterijai bus nustatyti jau naujos valdžios šių metų pabaigoje arba kitąmet.
ELTA jau skelbė, kad KT nusprendė, jog Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fondų pažeidžia Konstituciją. Tuo metu, anot institucijos, skirtingų rūšių išmokos pagal sukaupto turto dydį nepažeidžia pagrindinio įstatymo.
KT pažymi, kad teisė į pensijų fonduose sukauptas lėšas siejasi su jo nuosavybės teisių apsauga, todėl esamas reguliavimas neturi pagrindo.
KT nurodė, kad pensijų fonde sukaupto turto dydžių ir nuo jų priklausančios pensijų išmokų dydžio nustatymo pagrįstumas ir tikslingumas nėra konstitucinės kontrolės dalykas, nes nėra pagrindo teigti, jog tokiu teisiniu reguliavimu akivaizdžiai paneigtos Konstitucijoje įtvirtintos, jos ginamos ir saugomos vertybės.