Tai buvo paskelbta per M. Garlando ir Ukrainos generalinio prokuroro Andrijaus Kostino susitikimą Vašingtone, praėjus beveik metams po Maskvos invazijos į kaimyninę šalį.
„Šiandien skelbiu, kad leidau pirmą kartą istorijoje perduoti konfiskuotą Rusijos turtą, kuris bus panaudotas Ukrainoje“, – sakė M. Garlandas, anot televizijos CNN.
Jis pridūrė, kad pinigai bus gauti iš turto, konfiskuoto iš Rusijos oligarcho Konstantino Malofejevo po to, kai balandžio mėnesį jam buvo pateikti kaltinimai dėl sankcijų vengimo.
Šie pinigai bus skirti Valstybės departamentui „Ukrainos žmonėms remti“, CNN citavo M. Garlandą.
A. Kostinas palankiai įvertino šį žingsnį, dėl kurio, pasak jo, 5,4 mln. dolerių (4,99 mln. eurų) iš konfiskuoto turto bus skirta „Ukrainos atstatymui“.
„Džiaugiuosi matydamas, kaip įgyvendinami nauji teisės aktai, skirti Rusijos oligarchų neteisėtam turtui konfiskuoti“, – paskelbė jis socialiniame tinkle „Twitter“ kartu su savo ir M. Garlando nuotrauka iš susitikimo.
„Visi ukrainiečiai vienaip ar kitaip nukentėjo nuo šio karo. Mūsų pareiga užtikrinti, kad Ukrainos žmonės gautų kompensaciją už visą padarytą didžiulę žalą“, – teigė jis.
„Neatsiejama atskaitomybės dalis yra ta, kad kaltininkas sumoka už padarytą žalą“, – tviteryje pridūrė A. Kostinas.
Rusijos milijonierius K. Malofejevas laikomas vienu pagrindinių prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje finansavimo šaltinių.
Balandžio mėnesį JAV Iždo departamentas į juodąjį sąrašą įtraukė maždaug 40 asmenų ir subjektų tinklą, kuriam vadovavo K. Malofejevas ir kuris, anot departamento, buvo naudojamas siekiant padėti išvengti sankcijų.
„Po to, kai Jungtinės Valstijos jam pritaikė sankcijas, K. Malofejevas bandė jų išvengti pasitelkdamas bendrus sąmokslininkus, kad slapta įsigytų ir valdytų žiniasklaidos priemones visoje Europoje“, – tada sakė M. Garlandas žurnalistams, kai Teisingumo departamentas rusui pareiškė kaltinimus.
Nuo 2022 metų vasario mėnesio, kai Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, JAV paskelbė kelis sankcijų paketus Rusijos piliečiams ir organizacijoms.
Iždo departamento sankcijomis paprastai siekiama įšaldyti bet kokį JAV jurisdikcijai priklausantį asmenų, kuriems taikomos sankcijos, turtą ir uždrausti bet kuriam amerikiečių fiziniam ar juridiniam asmeniui, įskaitant JAV filialus turinčias finansų įstaigas, su jais bendradarbiauti.