• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Telefono naudojimasis prie automobilio vairo gali kainuoti brangiai. Net ir tuo atveju, jei sustojote prie raudono šviesoforo signalo ir dainai perjungti prireikė vos 3 sekundžių.

Telefono naudojimasis prie automobilio vairo gali kainuoti brangiai. Net ir tuo atveju, jei sustojote prie raudono šviesoforo signalo ir dainai perjungti prireikė vos 3 sekundžių.

REKLAMA

Kiek naujesniuose automobiliuose yra įrengtos multimedijos sistemos, kuriose galima matyti ne tik informaciją apie savo automobilį, bet ir perjungti radiją, naudoti žemėlapius.  

Įprastai už mygtuko paspaudimą naudojimąsi multimedijos sistema ar jos ekrano palietimą bauda nėra skiriama, tačiau mobiliojo telefono geriau neliesti, mat už tai sulauksite riebios baudos. Kuriam laikui galite netekti ir vairuotojo pažymėjimo, taip pat tektų išklausyti kursus.

Brangios 3 sekundės

Naujienų portalui tv3.lt skaitytoja Veronika iš Vilniaus pasakojo, kad jos automobilyje taip pat yra įrengta multimedija, per kurią galima prisijungti prie išmaniojo telefono. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir nors visą informaciją galima matyti kompiuterio ekrane, tačiau tąkart ji nesąmoningai paėmė telefoną į ranką ir perjungė dainą.

REKLAMA

„Tai padariau sustojusi prie raudono šviesoforo signalo. Tai truko gal 3 sekundes. Kai vėl pajudėjau užsidegus žaliam šviesoforo signalui, netrukus mane sustabdė policija“, – pasako ji.

Veroniką sustabdęs policininkas pasiteiravo, ar žino, kodėl jos transporto priemonė buvo sustabdyta. Tąkart, pašnekovės teigimu, ji pasimetė ir iš tiesų nežinojo, už ką sulaukė policijos dėmesio.

„Tikrai galvojau, kad vyksta reidas. Tačiau policininkas tikino, kad vairuodama naudojausi telefonu. Jis klausė, ar sutinku su šiuo jo teiginiu. Bandžiau prisiminti, kas vyko pastarosiomis minutėmis, nes telefonu nesinaudojau.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai prisiminiau tą nelemtą dainos perjungimą, pasimečiau ir prisipažinau“, – sakė ji.

Būtent dėl to, pasak Veronikos, pareigūnas jai skyrė 30 eurų baudą.

„Tuo metu sėdėjau automobilyje įjungusi avarinį signalą ir galvojau, ar dabar galiu perjungti dainą? Tačiau nusprendžiau neberizikuoti tiesiog laukiau, kol gausiu baudą.

O grįžusi namo svarsčiau, kas būtų buvę, jeigu būčiau neprisipažinusi. Niekada nemaniau, kad dainos perjungimas man gali atsieiti 30 eurų. Labai dažnai matau, kad kamščiuose ar prie raudono šviesoforo signalo žmonės atrašinėja žinutes, skrolina socialiniuose tinkluose. Kodėl jų niekas nebaudžia?“ – klausė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gresia ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė vairuotojams dar kartą priminė, kokie nauji pakeitimai dėl telefono naudojimosi taisyklių įsigaliojo dar pernai. 

Pasak jos, vairuotojui draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, išskyrus tris atvejus:

  • kai automobilis ar kita vairuojama transporto priemonė stovi;
  • jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma laisvų rankų įranga ir telefonas yra specialiame laikiklyje;
  • jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma naudojant transporto priemonės (laisvų rankų) įrangą, kuri įmontuota ant vairo, multimedijoje ar kitais būdais.

Tiesa, galioja tam tikros išimtys. Pavyzdžiui, jei su automobiliu sustojote prie raudono šviesoforo signalo ar spūstyje, praleidžiate pėsčiuosius, tokiu atveju į rankas paimti mobilųjį telefoną taip pat draudžiama. 

REKLAMA

Jeigu netinkamai naudojatės mobiliuoju telefonu, galite gauti baudą nuo 60 iki 90 eurų. Jeigu antrą kartą būsite užfiksuotas darantis tokį pat pažeidimą, trims mėnesiams galite netekti teisės vairuoti transporto priemonę.

„Padarius šį pažeidimą surašomas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu (siūloma sumokėti pusę minimalios baudos, o jei asmuo padarė pakartotinį administracinį nusižengimą – minimalią baudą).

REKLAMA

Jei asmuo baudos nesumoka, byla yra nagrinėjama policijos įstaigoje ir bauda (atitinkamai gali būti skirta ir poveikio priemonė) nutarimu skiriama numatytos sankcijos ribose“, – paaiškino policijos atstovė.

Policija primena, kad sustiprinti transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai vyks iki pat Naujųjų metų sutikimo.

Tuo metu apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose pagal poreikį organizuoja ir kitas papildomas priemones.

tv3.lt

Kuo daugiau baudų!!!!
Kuo daugiau baudų!!!!
Bauduva!!! Ir kas atsitiks, kad tu perjungsi telefoną, ar pažiūrėsi į žemėlapį degant raudonam švesaforui ( dega 3 min.)? Atsakykite, proto bokštai!!!!
As tai galvoju jei per kalendorinius metus automobilio vairuotojas nera gaves ne vienos baudos,tai metu gale jam privalomai reikia duoti bauda,na kokius 200 eur,tiesiog prevenciskai,teisiu atemimas siuo atveju nebutu taikomas.Man rodos sitoj baudu saly neuzilgo prie to prieisim.
Dėl saugumo tikrai nereikia tel.naudotis.Įdomu kokia avarijų statistika dėl telef.naudojimosi.Negirdėjau.Bet niekur taip nebaudžia, kaip Lietuvoj.
Pvz.per tv interviu davė kelių policininkas ir teigia:net jei telefonu pasikasysit galvą- bauda garantuota...
Tai ką reiškia? Policinininkai nestabilūs? Jų misija bausti bausti, arba , kaip jie sako, bylinėkites! Man atrodo, kad policija perlenkia ir turi diagnozę BAUDA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų