„Nors šiuo metu dar nesame gavę patvirtintų poreikių bei reikalavimų iš vokiečių dėl apgyvendinimo modelio, manome, kad vienas iš variantų atliepti gyvenamųjų būstų poreikį galėtų būti ilgalaikė būstų nuoma“, – išplatintame pranešime cituojamas KAM Logistikos departamento direktorius Remigijus Mika.
Nurodoma, kad ketvirtadienį, KAM ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) organizuoto renginio „Pramonės diena“ metu, 19 nekilnojamojo turto vystytojų Vokietijos atstovams pristatė įvairias apgyvendinimo galimybes – nuo bendrabūvio erdvių iki gyvenamųjų būstų, skirtų šeimoms.
Ministerijos teigimu, Vokietijos brigados karių apgyvendinimui Vilniuje ar Kaune ieškoma ilgalaikės būstų nuomos galimybių. Vienas svarbiausių reikalavimų – greitas susisiekimas su būsimos tarnybos vietomis Rūdninkuose ir Rukloje, švietimo įstaigų pasiekiamumas.
LTG: geležinkelių pramonės teritorija sostinėje galėtų virsti kvartalu Vokietijos brigados šeimoms
Iki šiol geležinkelių pramonei naudota maždaug 40 hektarų ploto zona sostinės Naujamiestyje ateityje galėtų tapti namais Vokietijos brigados karių šeimoms, KAM vykusiame renginyje nurodė valstybės valdoma „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė.
„Šalia geležinkelio esantis plotas atliepia nemažai brigados šeimų lūkesčių – susisiekimas geležinkeliu bei viešuoju transportu, centrinė miesto dalis, galimybė įkurti naują kvartalą su kokybiškomis viešosiomis erdvėmis bei reikiamomis paslaugomis“, – išplatintame pranešime teigė LTG grupės administravimo direktorė Ieva Lauraitytė.
Skelbiama, tarp Tūkstantmečio, Iešmininkų, Prūsų, Dariaus ir Girėno bei Panerių gatvių esanti teritorija anksčiau naudota tik geležinkelių veiklai, tačiau šiuo metu ji ruošiama konversijai.
„Esant poreikiui čia įkurdinti Vokietijos brigados karių šeimas, projekto įgyvendinimui LTG ieškos vystytojų“, – pabrėžiama LTG pranešime.
Nurodoma, kad LTG veiklai nebereikalingoje zonoje galėtų iškilti įvairios paskirties pastatai, o pati teritorija galėtų tapti daugiafunkcine erdve su gyvenamaisiais ir komerciniais pastatais, darželiais, viešosiomis erdvėmis, šeimų gyvenimui pritaikyta infrastruktūra.
Lietuva pirmuosius vokiečių karius priims šiais metais, o iki 2027-ųjų planuojama priimti visą Vokietijos brigadą. Iš viso numatoma, kad į Lietuvą persikels apie 5 tūkst. karių ir civilių, dalis jų atvyks su šeimomis.