„Tarnyba, reaguodama į vasario 24 dieną gautus nepatenkinamus tyrimų rezultatus nedelsiant pradėjo tyrimą dėl rinkai patiektų nesaugių produktų ir taikys rinkos ribojimo priemones, uždrausdama minėtus produktus tiekti rinkai ir įpareigodama sunaikinti nesaugius produktus“, – rašoma tarnybos rašte parlamentarams, kurį matė BNS.
Kiek anksčiau vasarį Seimo narių grupė kreipėsi į tarnybą dėl grupės produkcijos Lietuvoje ir Ukrainoje saugumo.
Tarnyba nurodė, jog „Vičiūnų“ žaliavų sandėliuose ir iš rinkos atrinko šešis šaldytų jūros gėrybių mišinių, kurių gamintoja – Kinijos įmonė „Zejiang Zhoufu food Co“, mėginius. Praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad trijuose mėginiuose kadmio koncentracija buvo neleistina.
Šiemet sausio pradžioje į Lietuvą buvo importuota 22 tonos „Zejiang Zhoufu food Co“ jūros gėrybių siunta, iš kurios 7,9 tonos sausio 19 dieną eksportuota į Ukrainos įmonę „Viciunai-Ukraina“. Likusi dalis buvo saugoma Lietuvos sandėliuose.
Sausio 23 dieną iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gauti tyrimų rezultatai, jog mėginiuose nustatytas didesnis negu leistina kadmio kiekis. Tuomet papildomi mėginiai buvo paimti ir iš likusių siuntos dalių, o vasario 9 dieną nustatyta, kad juose viršyta leistina kadmio koncentracija, todėl tarnyba uždraudė produktus tiekti rinkai ir įpareigojo juos sunaikinti.
Tarnyba teigė, jog 2022–2023 metais per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą gavo du pranešimus apie maisto saugos reikalavimų neatitinkančius žuvininkystės produktus, kurie pateko į „Vičiūnų grupės“ įmones.
Nyderlandų institucija informavo Lietuvą, kad viena Nyderlandų įmonė „Vičiūnams“ patiekė nesaugių šaldytų krevečių, o Estijos institucija pranešė, kad įmonei „Baltic fish export“ buvo patiektos nesaugi šaldyta aliaskinių rudagalvių menkių filė.
Per 2020–2023 metus iš „Zejiang Zhoufu food Co.“ buvo importuotos trisdešimt 36 siuntos.