Gibraltaro Admiraliteto maršalas – specializuotas Didžiosios Britanijos jūrų teismas, atsakingas už laivų pardavimą, – pirkėjo pavardės neatskleidė.
Jachta „Axioma“, kurios ilgis siekia 72 metrus, buvo konfiskuotas kovo 22 dieną, gavus JAV banko „JP Morgan“ pranešimą, tuo metu pranešė institucijos.
Konfiskavimas įvyko netrukus po to, kai D. Pumpjanski – didžiausios Rusijos plieninių vamzdžių gamintojos TMK vadovas – buvo įtrauktas į magnatų, kuriems taikomos ES ir JK sankcijos, sąrašą, kai Rusija vasario mėnesį įsiveržė į Ukrainą.
Gibraltaro Aukščiausiasis Teismas birželį nurodė jachtą parduoti aukcione.
Buvo gauti 63 pasiūlymai dėl jachtos pirkimo.
Surinktos lėšos bus skirtos kompensacijoms oligarcho kreditoriams išmokėti.
2021 metų gruodį „JP Morgan“ suteikė 20,5 mln. eurų (21,7 mln. JAV dolerių) paskolą Britų Mergelių Salose registruotai įmonei, tarp kurios akcininkų buvo Kipro įmonė, priklausanti D. Pumpjanskiui.
Bankas įvertino D. Pumpjanskio įtraukimą į Didžiosios Britanijos sankcijų sąrašą kaip paskolos sutarties pažeidimą, nes dėl to buvo įšaldytas jo turtas.
Taigi ji paprašė Gibraltaro institucijų konfiskuoti jachtą, kuri buvo nurodyta kaip viena iš paskolos garantijų, ir paprašė ją parduoti, kad būtų grąžinta paskola.
Visi kreditoriai dabar turės 60 dienų pareikšti ieškinius dėl pardavimo pajamų, o teismas nuspręs, kaip paskirstyti gautus pinigus.
Jis taip pat nuspręs dėl bet kokių likusių lėšų paskirstymo.
Į aukcioną nebuvo įtraukta 150 tūkst. eurų vertės vyno ir kitų gėrimų butelių, kurie buvo jachtoje, kai ji buvo konfiskuota.
Rusai jau ne vienerius metus yra pagrindiniai superjachtų – pramoginių laivų, kurių ilgis viršija 30 metrų – pirkėjai ir tapo pagrindiniu Europos institucijų taikiniu, medžiojančiu sankcionuotų asmenų turtą.
Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos valdžia konfiskavo jachtas, susijusias su Rusijos oligarchais, žinomais dėl ryšių su Vladimiru Putinu, siekdami sukelti spaudimą Rusijos lyderiui.