„Kai šilta, daugiau žmonių nori laisvalaikį leisti aktyviai, sportuoti ir būti gryname ore. Deja, kaip rodo mūsų patirtis, net neprofesionaliai sportuojant yra gana didelis pavojus susižeisti“, – sako draudimo bendrovės „If“ vyriausioji asmens žalų specialistė Alytė Balkuvienė.
Anot ekspertės, vasarą dažniausiai pasitaikančios traumos yra raiščių patempimai, pirštakaulių, nosikaulio lūžiai ir įvairūs sumušimai. „Tokios traumos paprastai patiriamos mėgėjiškai sportuojant, žaidžiant krepšinį, futbolą, tinklinį ar kitus žaidimus“, – sako A. Balkuvienė.
Dažnai susižeidžiama krintant nuo dviračio
A. Balkuvienė atkreipia dėmesį, kad šią vasarą padaugėjo draudimo išmokų dėl traumų, patirtų krintant nuo dviračio. „Dviračiai mūsų šalyje populiarėja. Anksčiau tai buvo dažniausiai laisvalaikio praleidimo forma, o šiandien pastebime, kad vis daugiau atsiranda tokių, kurie dviratį naudoja kaip kasdienę transporto priemonę“, – sako draudimo ekspertė.
Draudimo bendrovės „If“ duomenimis, traumos, dėl kurių mokamos draudimo išmokos važinėjant dviračiu susižeidusiems klientams, paprastai būna galūnių ar galvos plėštinės ir pjautinės žaizdos, išmušti dantys. Vasarą skuba apdrausti vaikus
A. Balkuvienės teigimu, nelaimingiems atsitikimams būdingas tam tikras sezoniškumas: vos įsivyravus šiltiems orams pagausėja traumų, patirtų sportuojant lauke; įšilus vandeniui ežeruose ir upėse prasideda nelaimės maudantis; miškuose prisirpus uogoms ir atsiradus grybų dažniau nusiplikoma vandeniu konservuojant gėrybes, be to, šiltuoju sezonu susirūpinimą kelia erkių įkandimo sukeltos ligos.
Anot A. Balkuvienės, prieš vasarą ir jos pradžioje padaugėja norinčių apdrausti vaikus. Šią tendenciją ekspertė aiškina tuo, kad per atostogas vaikai nemažą dalį laiko praleidžia pramogaudami be suaugusiųjų priežiūros, todėl jiems ypač padidėja rizika patirti įvairių traumų. Draudimo bendrovė „If“ siūlo vaikus apdrausti ne tik nuo traumų, bet ir nuo jų išdaigų sukeltų nuostolių