• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai, planavę atostogas Izraelyje, dabar privalo keisti savo planus. Į šalį, kurioje vis dar tęsiasi karinis konfliktas, vykti pavojinga. Oro linijų bendrovės jau atšaukė skrydžius, o kelionių organizatoriai sustabdė kelionių pardavimus. Tačiau anksčiau kelialapius įsigiję žmonės baiminasi, kad praras pinigus.

Gyventojai, planavę atostogas Izraelyje, dabar privalo keisti savo planus. Į šalį, kurioje vis dar tęsiasi karinis konfliktas, vykti pavojinga. Oro linijų bendrovės jau atšaukė skrydžius, o kelionių organizatoriai sustabdė kelionių pardavimus. Tačiau anksčiau kelialapius įsigiję žmonės baiminasi, kad praras pinigus.

REKLAMA

Štai vilnietė Emilija pasakojo, kad yra įsigijusi kelionę į Izraelį.

„Visi žinome, kokia situacija ten dabar, karo metu tikrai nebenoriu važiuoti į Izraelį. Tačiau kelionių organizatorius „Quo Vadis“ kelionės neatšaukia ir teisinasi, kad oro linijos vykdo skrydžius, todėl kelionė bus.

Niekas nesutinka grąžinti pinigų už kelionę, o jau viskas apmokėta – bilietai, viešbučiai ir t.t. Iš viso kelionė atsiėjo daugiau nei 1 tūkst. eurų. Pinigų suma nemaža“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tikino, kad pirmą kartą naudojosi kelionių organizatorių paslaugomis.

„Dabar man kyla daug klausimų, negi tokia įmonės pozicija yra normali? Negi kelionių organizatorius neturi prisiimti jokios atsakomybės?

REKLAMA

Jis vykdys kelionę bet kokia kaina, svarbu, kad tik lėktuvas būtų. Tačiau juk šiuo metu grįžimas iš Izraelio apsunkintas. Jeigu išvykę žmonės nebegalės grįžti, kas tada prisiims atsakomybę“, – piktinosi Emilija.

Anot jos, įmonė bet kokia kaina bando išvengti nuostolių.

„Suprantama, kad finansiškai niekas nenori nukentėti, bet čia svarbesnis turėtų būti žmonių saugumas, o ne pinigai“, – svarstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Informaciją paneigė

Kelionių organizatoriai „Quo Vadis“ atstovai nesutiko su klientų pateiktais kaltinimais.

Jų atsakymas buvo trumpas ir lakoniškas. Anot įmonės atstovų, netiesa, kad jie ir toliau organizuoja keliones į Izraelį ar kad nesiruošia grąžinti pinigų už jau sumokėtas keliones.

Tuo metu vieno didžiausių kelionių organizatorių Baltijos šalyse „Novaturo“ atstovė Miglė Bielinytė sakė, kad dabar „Novaturo“ išvežtų keliautojų Izraelyje nėra: „Keliautojų saugumas yra svarbiausias mūsų prioritetas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak įmonės atstovės, spalio mėnesį suplanuotos trys pažintinės kelionės iš Lietuvos į Izraelį bei ekskursijos iš Egipto į Izraelį atšauktos.

„Klientai gali rinktis iš kitų mūsų bendrovės siūlomų krypčių ir pasikeisti savo kelionių planus. Ši informacija klientus detaliau pasiekia tiesiogiai arba per juos aptarnaujančius agentus, jei kelionė buvo įsigyta per kelionių agentūrą“, – pranešė M. Bielinytė.

REKLAMA

Kelionių organizatoriaus „TezTour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė sakė, kad bendrovė taip pat nesiūlo kelionių į Izraelį: „Kelionių į Izraelį neorganizuojame“.

Keliones į Izraelį būtina atšaukti

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Užsienio reikalų ministerija (URM) primygtinai rekomenduoja nevykti į tam tikras Izraelio ir Palestinos teritorijas, todėl į tai turėtų atsižvelgti tiek kelionių organizatoriai, tiek patys keliautojai.

REKLAMA

Ką daryti jeigu turite įsigiję organizuotą turistinę kelionę, tačiau norite jos atsisakyti?

„Turistas turi teisę nutraukti organizuotos turistinės kelionės sutartį nemokėdamas numatyto sutarties nutraukimo mokesčio, jeigu organizuotos turistinės kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti organizuotą turistinę kelionę ar nuvežti turistus į organizuotos turistinės kelionės tikslo vietą“, – komentavo VVTAT.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turintiems suplanuotas keliones patartume kreiptis į kelionės organizatorių ir tartis dėl kelionės alternatyvų ar kelionės sutarties nutraukimo. Nepavykus rasti sprendimo su kelionės organizatoriumi, dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka galima kreiptis į VVTAT.

„Nagrinėjant ginčą bus atsižvelgta į konkrečią situaciją, ar kelionės tikslo vietoje buvo tuo metu nenumatytų aplinkybių, kokią informaciją dėl vykimo skelbė URM ir pan.

REKLAMA

Tarnyba visada skatina tiek vartotojus, tiek kelionių organizatorius tartis dėl galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą (pavyzdžiui, rinktis kelionės kuponą), t. y. ieškoti abiem šalims tinkamo sprendimo“, – sprendimus siūlė VVTAT.

Pataria skaityti sutarties sąlygas

Anot VVTAT, jeigu keliautojas organizuoja kelionę savarankiškai, tokiu atveju reikėtų atidžiai įvertinti su kiekvienu paslaugos teikėju (oro linijomis, viešbučiais) sudarytas sutarties sąlygas.

REKLAMA

„Jeigu kelionės metu susidūrėte su nenumatytomis aplinkybėmis, turėtumėte sekti Užsienio reikalų ministerijos teikiamą informaciją keliaujantiems, susisiekti su atsakingomis konsulinėmis įstaigomis ir pasirūpinti savo saugumu.

Paslaugų teikėjo įsipareigojimai ar vartotojo galimybė nutraukti sutartį paprastai būna numatyta konkrečioje sudarytoje sutartyje. Kiekvienu atveju, jeigu kyla ginčas tarp vartotojo ir paslaugų teikėjo dėl sutarties vykdymo, vartotojas turi teisę kreiptis į dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka į VVTAT (kai paslaugos teikėjas įsisteigęs Lietuvoje) arba nemokamos pagalbos ir patarimų į Europos vartotojų centrą Lietuvoje, kai paslaugos teikėjas įsisteigęs kitoje ES valstybėje, Norvegijoje ar Islandijoje“, – informavo VVTAT.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Griežtinama URM rekomendacija dėl kelionių į Izraelį ir Palestiną

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Izraelį ir Palestiną, o esantiems Izraelyje ar Palestinoje – imtis atsargumo priemonių (likti viešbutyje, namuose ar kitoje saugioje vietoje, nebūti prie langų, turėti būtiniausių atsargų).

Saugumo situacija šalyje kinta labai greitai, todėl būtina nuolat sekti informaciją ir būti budriems, vadovautis vietos valdžios patarimais.

REKLAMA

Užsienio reikalų ministerija taip pat primygtinai rekomenduoja nevykti į tam tikras Izraelio ir Palestinos teritorijas. Šiuo metu ypač įtempta situacija yra pasienyje su Gazos ruožu, Jeruzalėje, Vakarų Krante, taip pat Izraelio šiaurėje esančiose Golano aukštumose bei pasienyje su Libanu, Jenino, Nabluso bei Hebrono regionuose Palestinoje.

Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojama nevykti į Gazos ruožą.

„Jeigu šiuo metu jau esate Izraelyje ar Palestinoje, būkite ypatingai budrūs, imkitės visų atsargumo priemonių, sekite oficialią Izraelio ar Palestinos institucijų informaciją, laikykitės vietos valdžios institucijų nurodymų, būtinai susižinokite artimiausios slėptuvės vietą.

REKLAMA

Daug oro linijų/skrydžių kompanijų jau atšaukė skrydžius į/iš Izraelio, todėl susisiekimas su Izraeliu ir Palestina yra apribotas. Jei šiuo metu esate Izraelyje arba Palestinoje ar vis tik ketinate ten keliauti, nedelsiant užsiregistruokite adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos“, – pataria URM.

Prireikus konsulinės pagalbos, prašome kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Izraelio Valstybėje el. p. [email protected], [email protected] tel. +972 3 6958 685 arba Lietuvos ryšių biurą Palestinoje tel. +972 54 310 2751, el. pašto adresu [email protected].

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Lietuvos piliečiai dėl konsulinės informacijos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +37052362444 arba el. paštu [email protected].

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje.

Trumpai drutai, kai kurie lietuviai dar sprendzia ar ju gyvybe kainuoja 1000 euru. O gal tikrai verta, kad pinigai nesudegtu, nuskristi, veliau sauktis pagalbos, su Spartanu buti nuskraidintam i Turkija ir uz dar 800 grizti atgal i Lietuva. Kas sako kad cia nepuikios atostogos? Manau gana patraukliai skamba ane?
vadinasi, jų pačių saugumas ir gyvybė "dzin", svarbiau išlupti iš LR 1 tūkst. eurų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų