• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar jums yra tekę grįžti namo, kuriuose nebėra elektros? Ir ne dėl to, kad įvyko audra ar trumpasis jungimas, o dėl to, kad pamiršote apmokėti sąskaitas? Skolas už elektrą turi tūkstančiai lietuvių, tik vieniems ją atjungia greitai, o kitiems esą  tik po metų ar pusantrų.

Ar jums yra tekę grįžti namo, kuriuose nebėra elektros? Ir ne dėl to, kad įvyko audra ar trumpasis jungimas, o dėl to, kad pamiršote apmokėti sąskaitas? Skolas už elektrą turi tūkstančiai lietuvių, tik vieniems ją atjungia greitai, o kitiems esą  tik po metų ar pusantrų.

REKLAMA

Elektros tiekėjai tikina, kad klientus įspėja bent 3 ar 5 kartus, o perdavimas antstoliams ar elektros tiekimo nutraukimas – tik kraštutinė priemonė. 

Dauguma skolas gali mokėti dalimis, tačiau neįvykdžius įsipareigojimų prisidės ne tik delspinigiai ar išieškojimo mokesčiai – gali tekti mokėti ir už elektros pajungimą.

Vieniems elektrą atjungia be perspėjimo, kitiems – tik po 1,5 metų?

Viena moteris socialiniame tinkle „Facebook“ prisipažino, kad jau 3 mėn. vėluoja susimokėti už elektrą, taigi iš tiekėjo „Elektrum“ gavo pranešimą apie elektros nutraukimą po 15 d.:

REKLAMA
REKLAMA

„Esmė tokia, kad sutarties su „Elektrum“ pratęsusi nesu – ji pasibaigė liepos 1 d. Ar tiekėjas elgiasi teisėtai? Gal žinote, nuo kokios sumos elerktros tiekėjas gali atjungti elektros tiekimą?“

REKLAMA

Viena komentatorė aiškino, kad, pasibaigus sutarčiai ir nepasirinkus kito tiekėjo, klientas ir toliau priklauso buvusiam tiekėjui, kurį, sumokėjus skolą, galima pakeisti.

Klaipėdietis dalijosi patirtimi, kad, likus be elektros, jos pajungimo teko laukti 3 darbo dienas ir dar papildomai susimokėti.

Jam antrino kitas gyventojas – esą „Elektrum“ tiekimą nutraukė dėl 70 eurų skolos, o už pajungimą teko sumokėti 100 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Kita komentatorė pasakojo, kad turėjo mažą elektros skolą ir be jokio perspėjimo, be jokio pranešimo „Ignitis“ elektrą esą tiesiog atjungė:

„Ateinu po darbo, šaldytuvas neveikia. Vaikas dar mažas buvo.“

Buvo ir tokių, kurie pasakojo kiek kitokias patirtis, pvz., kad elektra buvo atjungta tik po to, kai už ją buvo nemokėta metus arba nuo 2017 m. balandžio iki 2018 m. rugpjūčio (1,5 metų).

Kada nutraukia elektros tiekimą ir kiek kartų įspėja?

Anot „Elektrum Lietuva“ atstovės žiniasklaidai Neringos Kolkaitės-Bielinės, jei susidaro skola ir klientas delsia mokėti, apie skolą jis informuojamas prieš 15 d., o apie elektros energijos tiekimo nutraukimą – pradelsus mokėjimo terminą 35 d.:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Keletą kartų siunčiame pranešimus apie susidariusią skolą klientų nurodytais kontaktais: el. paštu ar SMS žinute, o nenurodžius šių kontaktų – paprastu paštu.“

„Ignitis“ Ryšių su visuomene vadovė Laura Beganskienė aiškino, kad įsiskolinusiu klientu laikomas tas, kuris neapmoka sąskaitos ilgiau nei 60 d.

Ji patikino, kad į tokias situacijas visada stengiamasi reaguoti jautriai, žmogiškai, o sudėtingesni atvejai yra vertinami individualiai.

REKLAMA

Anot pašnekovės, prieš teikiant prašymą operatoriui atjungti elektrą, į klientą vidutiniškai kreipiamasi ne mažiau kaip 5 kartus: „Dedame visas pastangas susisiekti su klientu ir ieškome sprendimų, kad elektros atjungti nereikėtų.“

O „Enefit“ pirmąjį įspėjimą apie susidariusią skolą išsiunčia kelios dienos po to, kai baigiasi sąskaitoje nurodytas apmokėjimo terminas.

Pasak klientų aptarnavimo centro vadovės Marijos Dargelytės, klientams yra įspėjamas 3 kartus ir bent 3 skirtingais būdais: el. paštu, SMS žinute, savitarnoje:

REKLAMA

„Kai yra priimamas sprendimas dėl elektros tiekimo nutraukimo, klientas visada yra iš anksto įspėjamas registruotu laišku ir el. paštu ne vėliau kaip prieš 15 d.“

Atstovė patikino, kad elektros atjungimas dėl įsiskolinimų yra taikomas labai retai – tik kaip kraštutinė priemonė.

Ar skolą už elektrą galima atidėti, mokėti dalimis?

„Elektrum Lietuva“ atstovė paminėjo, kad klientams visada yra suteikiama galimybė atidėti skolos mokėjimą arba sudaryti mokėjimo susitarimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bene dažniausiai tokiais atvejais susitariame, kad klientas išmokės skolą per 3 mėn. Dėl to galima kreiptis į mūsų klientų aptarnavimo skyrių.

Konsultantai, įvertinę individualią situaciją, visada ras klientui palankiausią sprendimą“, – dėstė „Enefit“ klientų aptarnavimo centro vadovė.

O „Ignitis“, jei skola už elektrą neviršija 3 tūkst. eurų, skolą galima atidėti:

  • 30 d. žodiniu susitarimu;
  • 4 mėn., sudarant skolos grąžinimo grafiką;
  • 5–6 mėn., pasirašant vekselį.

„Tai padaryti galima paskambinus telefonu, kreipiantis elektroniniu būdu, atvykus į klientų aptarnavimo centrą.

REKLAMA

Jeigu skolos dydis yra 3000 eurų ir daugiau, klientui prieš tai susitarus su mumis, teks nuvykti pas notarą ir pasirašyti vekselį, vekselio terminas gali būti iki 6 mėnesių“, – komentavo L. Beganskienė.

Už neapmokėtą elektrą – ne tik antstoliai, bet ir delspinigiai

„Ignitis“ Ryšių su visuomene vadovė pabrėžė, kad skolos atidėjimo ar išdėstymo netaiko klientams, kurie nesilaikė susitarimų, nesumokėjo prieš tai atidėtos skolos ar kreipiasi dėl jau atidėtos skolos pakartotinio atidėjimo.

REKLAMA

„Eketrum Lietuva“ atjungia elektrą ir klientus perduoda antstoliams, tik jei visos kitos priemonės nesuveikė: „Tačiau iki to dažniausiai net neprieiname.

Kai klientas vėluoja laiku apmokėti sąskaitą, jam skaičiuojami delspinigiai, kurie yra numatyti pasirašytoje elektros energijos sutartyje.“

O „Enefit“ atstovė teigė, kad fiziniams asmenims už vėlavimą susimokėti delspinigiai nėra taikomi – jie skaičiuojami tik pradėjus teisinius veiksmus ir gavus teismo sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik ji akcentavo, kad elektra nutraukiama ir išieškojimas pradedamas tik tada, kai klientas po įspėjimų toliau nemoka sąskaitų, nebendradarbiauja ir su juo nepavyksta susidarti dėl mokėjimo plano.

M. Dargelytė pastebi, kad dažniausia permokų ar skolų priežastis – nedeklaruojami skaitiklių rodmenys.

Tad klientai yra raginami tą daryti reguliariai, nebent turi išmanųjį skaitiklį ir to daryti nereikia.

Prasiskolinę klientai – kiek siekia skolos už elektrą?

„Enefit“ atstovės teigimu, skolingų klientų skaičius kas mėnesį labai varijuoja. Jos skaičiavimu, šį mėnesį jų yra apie 3 tūkst., bet dėl nė vieno kol kas nebuvo kreiptasi į antstolius:

REKLAMA

„Bendra nesumokėta suma šiuo metu siekia apie 200 tūkst. eurų, vidutiniškai klientui tenka 78 eurų skola. Įsiskolinimų senatis svyruoja nuo 1 mėn. iki 360 dienų.“

„Elektrum Lietuva“ atstovė tikino, kad nedidelė dalis klientų susiduria su sunkumais apmokant sąskaitas, o dauguma jų nelieka įsiskolinę ilgiau nei mėnesį.

„Šiuo metu tokių turime kiek daugiau nei 6 proc. nuo visos klientų bazės. Vidutinis gyventojų skolos vidurkis siekia apie 70 eurų“, – atskleidė N. Kolkaitė-Bielinė.

„Ignitis“ įsiskolinusių klientų (ir nepriklausomo, ir visuomeninio tiekimo), turi panašiai – kiek daugiau kaip 5 proc., o vidutinė suma siekia 72 eurus:

„Kiekvieną mėnesį gauname kelis šimtus gyventojų prašymų atidėti mokėjimus. Tačiau skolų augimo ženklų nematome. Tokia situacija panaši visada.“

tv3.lt

su tais tiekejais vien problemos ir nuostoliai
vel siulys nusipirkt generatoriu.
Originaliausias.. Nors klientu permokos jiems kosmines.. ir tas permokas jie žada gražinti per keliolika ar 5 metus.. bet jeigu paveluoji sumokėti ESO.. tuoj pristato skolų išieškojimo bendrove.. su papildomu savo ikainiu.. suprasčiau vėlavimas butų ilgi.. bet ESO net tinkamai neinformuoja kliento, kad vėluoja susimoketi.. O permoku grazinimui.. papildomu % neskaičiuoja ..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų