„Mes manome, kad narystė euro zonoje atneš naudos Lietuvai, ypač rizikų mažinimo, bankų sistemos likvidumo atžvilgiu. Ir tai padės sumažinti rizikas, susijusias su valiuta. Taigi, tai galėtų vesti prie žemesnės skolinimosi kainos Lietuvai“, - pirmadienį spaudos konferencijoje po susitikimo su premjeru ir finansų ministru sakė J.Kozack.
Pasak jos, Lietuvai reikia toliau eiti tuo pačiu keliu - išlaikyti finansinį stabilumą, mažinti skolą.
„Tai yra labai sveikintinas tikslas, tačiau esminė žinia yra ta, kad Lietuvai reikia tęsti kelią, kuriuo eina šiuo metu. Užtikrinti dabartinės politikos palaikymą (...). Į tai įeina viešojo sektoriaus skolos mažinimas, kad fiskalinė politika galėtų suvaidinti savo rolę. Ir, žinoma, kad Lietuva išlaikytų savo konkurencingumą“, - teigė TVF atstovė.
Finansų ministras Rimantas Šadžius teigė, kad TVF nuomonė svarbi Lietuvai.
„Mums buvo labai svarbu iš tikrųjų išgirsti Tarptautinio valiutos fondo objektyvią nuomonę, kad euras Lietuvai yra naudingas ir kad mes iš tikrųjų nuosekliai turėtume siekti tikslo prisijungti prie euro zonos. Tai sutvirtina mūsų jėgas ir yra pakankamai stiprus argumentas“, - spaudos konferencijoje po susitikimo sakė R.šadžius.
Anot Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko, artimiausiu metu bus pristatyta studija, kuri turėtų išsklaidyti gandus apie euro įvedimo pasekmes.
„Lietuvos bankas yra atlikęs išsamią studiją euro įvedimo pasekmių Lietuvai. Mes planuojame spalio pradžioje pristatyti studiją kiekybinio vertinimo. (...) Bus pateiktas tikrai objektyvus požiūris, mes gausim atsakymus į tuos klausimus, kurie kartais šiai dienai yra apipinami gandais ir, mano nuomone, nepagrįstomis baimėmis“, - spaudos konferencijoje teigė V.Vasiliauskas.
Lietuva eurą planuoja įsivesti 2015 metais. Vyriausybė jau yra patvirtinusi nacionalinį euro įvedimo planą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.