Portalo tv3.lt skaitytojai pasidalijo socialinio tinklo „TikTok“ vaizdo įrašais. Juose užfiksuoti „Bolt“ paspirtukus niokojantys jaunuoliai. Jie paspirtukus mėto, daužo, nuo tilto mėto žemyn į upę.
Įmonė vandalizmo atvejų netoleruoja
„Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta teigė, kad paspirtukų nuoma įmonė užsiima jau daugiau nei dvejus metus.
„Per šį laiką gyventojai itin pamėgo šią paslaugą ir paspirtukų nuomos poreikis augo. Deja, vykdant plėtrą tenka susidurti ir su vandalizmo atvejais. Elektrinių paspirtukų gadinimo netoleruojame. Į tokius atvejus nedelsiant reaguojame ir apie vandalizmą visada pranešame teisėsaugai.
Esame dėkingi policijos pareigūnams, kurių dėka jau ne kartą pavyko sučiupti turto niokotojus ir paspirtukus bandžiusius pasisavinti asmenis“, – komentavo E. Balta.
Anot jo, nustačius turto sugadinimą, įvertinama padaryta žala ir iš kaltininko reikalaujama ją atlyginti. E. Baltos teigimu, kiekvieną kartą paspirtukui padaryta žala vertinama individualiai, tačiau suma gali siekti ir iki 400 eurų.
„Paaiškėjus, kad su paspirtuku nederamai elgėsi mūsų klientas, taip pat užblokuojame jo paskyrą. Elektriniams „Bolt“ paspirtukams padaryta žala ir remonto kaštai nelemia paslaugos įkainių klientams, tinkamai besinaudojantiems šia transporto priemone.
Dalijimosi paslaugos sėkmingai gali veikti tik sąmoningų klientų dėka. Todėl pastebėjus elektrinių „Bolt“ paspirtukų gadinimo atvejus prašome apie tai mums pranešti programėlėje, o jos neturint tai galima padaryti internetinėje svetainėje. Esame dėkingi kiekvienam apie netinkamą paspirtukų naudojimą pranešančiam pilietiškam gyventojui“, – sakė E. Balta.
Panašūs išpuoliai nėra dažni
Policija portalui tv3.lt tvirtino, kad tokie paspirtukų gadinimo atvejai nėra dažni.
„Todėl tikslios statistikos nėra, nes tokie atvejai patenka į bendrą turto sunaikinimo statistiką.
Tačiau už turto sugadinimą gresia piniginė bauda nuo 50 iki 750 eurų. Taip pat pažeidėjui gali būti skiriami viešaisiais darbais, laisvės apribojimu ar atėmimu iki 2 metų.
O asmuo, kuris sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį taip, kad dėl to nukentėjo žmonės, arba jeigu sugadino ypatingai svarbų, didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turintį turtą, gali būti baudžiamas ir laisvės atėmimu iki 5 metų“, – teigė policija.