• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastai didžiuosiuose Lietuvos miestuose dienos pietūs gyventojams atsieina iki 10 eurų, o prabangesniuose restoranuose dar daugiau. Tačiau mažesnių miestų gyventojai gyventojai pietums išleidžia dvigubai, o kartais net trigubai mažiau.

6

Paprastai didžiuosiuose Lietuvos miestuose dienos pietūs gyventojams atsieina iki 10 eurų, o prabangesniuose restoranuose dar daugiau. Tačiau mažesnių miestų gyventojai gyventojai pietums išleidžia dvigubai, o kartais net trigubai mažiau.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Lina pasakojo, kad jai pietūs Vilniaus senamiestyje atsieidavo apie 7 eurus.

„Paprastai sriuba kainuoja apie 2 eurus ir antras patiekalas dar 4 ar 5 eurus. Jeigu imu gėrimą, kaina gali išaugti iki 10 eurų ar šią ribą net viršyti“, – pasakojo moteris.

Dienos pietūs už 3,5 euro

Tačiau per atostogas keliaudama Lietuvoje skaitytoja pastebėjo, kad kituose miestuose dienos pietų kainos mažesnės.

Pasak Linos, lankantis tiek paprastose kavinėse, valgyklose, tiek restoranuose, už pietus daugiau 5 eurų mokėti neteko.

REKLAMA
REKLAMA

„Savo kelionę su draugais pradėjome Žagarės miestelyje Joniškio rajone. Užsukome papietauti į kavinę „Švedlaukis“. Dienos pietūs čia kainavo 3,5 euro. Galėjome rinktis rūgštynių sriubą arba šaltibarščius, tiesa, juos pasirinkus, pietų kaina išaugo 0,5 euro. Tad iš viso atsiėjo jau 4 eurus.

REKLAMA

O antro patiekalo pasirinkimas buvo dar didesnis, galėjome užsisakyti šnicelį, guliašą, cepelinus su mėsa, žemaičių blynus ar keptus varškėčius.

Tad Žagarėje pietūs asmeniui atsiėjo 3,5 euro“, – pasakojo moteris.

Toliau ji keliavo į Joniškį.

„Šis miestas jau didesnis už Žagarę, tikėjomės ir didesnių kainų. Tačiau čia pietūs vienam asmeniui atsiėjo šiek tiek daugiau nei 4 eurus. Pietavome „Laimingų žmonių valgykloje“. Čia atskiro dienos pietų meniu nebuvo, visi patiekalai buvo skirti pietums. Šioje valgykloje rūgštynių sriuba kainavo 0,9 euro, o šaltibarščiai 1,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA

O antro patiekalo pasiūlymų buvo net 15. Galėjome rinktis iš lietinių, cepelinų, kepsnių ir t.t. Čia sriuba ir mėsos kepsnys vienam asmeniui atsiėjo 4,4 euro“, – sakė Lina.

Toliau ji vyko į Joniškėlį Pasvalio rajone.

„Čia vietiniai gyventojai papietauti mums rekomendavo „Sigutės koldūninėje“. Nuvykę į kavinę galėjome rinktis tiek įprastus pietus, kuriuos sudaro sriuba ir antras patiekalas, tiek koldūnus. Pasirinkome juos, juk tuo ši vieta ir garsėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koldūnai su varške, mėlynėmis, mėsa, lašiša čia kainavo 3,5 euro, o naminė gira dar 0,7 euro. Iš viso pietūs asmeniui atsiėjo 4,2 euro“, – kalbėjo Lina.

Pietūs restorane irgi pigesni

Kita moters kelionės po Lietuvą stotelė buvo Pasvalys.

„Čia pietauti užsukome į „PKC cafe“, kuri įsikūrusi visai šalia Pasvalio kultūros centro. Kavinėje trinta daržovių sriuba su salierais kainavo 1 eurą, šaltibarščiai – 2,5 euro. Dienos pietums buvo 2 patiekalai. Kraujiniai vėdarai už 3,2 euro ir kiaulienos maltinukas su bulvių koše už 3,6.

REKLAMA

Dienos pietūs asmeniui kainavo 4,2 euro“, – kainas komentavo Lina.

Toliau moteris pasakojo, kad vyko atostogauti į Biržus.

„Šiame mieste vėl užsukome į valgyklą tokiu pačiu pavadinimu „Valgykla“ Vytauto g. Čia vėl mus pasitiko gausus meniu. Šaltibarščiai kainavo 0,7 euro, burokėlių sriuba – 0,6 euro. Antram patiekalui galėjome rinktis iš žemaičių blynų, cepelinų, įvairių mėsos kepsnių, varškėčių, blynų.

REKLAMA

Vieno asmens dienos pietūs, kuriuos sudarė – šaltibarščiai, žemaičių blynai ir sultys kainavo 3,20 euro“, – teigė Lina.

Dar toliau ji vyko į Rokiškį.

„Čia užsukome į restoraną „Pupelė“. Mus ir vėl pasitiko gausus dienos pietų meniu. Galėjome rinktis agurkinę (1 euras), meksikietišką sriubą (2,50 euro) ar šaltibarščius (2,8 euro). O antram patiekalui – cepelinus (3,50 euro), jaučio liežuvį su krienų padažu (5 eurai), lašišos kepsnį su pesto padažu (6 eurai), plovą su kiauliena (4,20 euro), keptas vištų blauzdeles (4,20 euro), cukinijų ir varškės tartą (4,20 euro).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiame restorane pietūs – sriuba ir antras patiekalas kainavo 5,20 euro“, – pasakojo moteris.

Ji teigė, kad šiame mieste jos atostogos ir baigėsi.

„Būtų buvę įdomu pratęsti kelionę ir palyginti dienos pietų kainas ir kituose Lietuvos miestuose. O aplankytuose miestuose pavalgėme ne tik pigiai, bet ir skaniai“, – tikino Lina.

Kainos mažos dėl šešėlio?

„Amber Food“ vadovas, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas Gediminas Balnis teigė, kad patiekalų kainas restoranuose ir kavinėse lemia keletas aspektų – patalpų nuomos kainos, atlyginimų ir maisto žaliavų kaštai.

REKLAMA

„Dar mažesniuose miestuose pietūs gali būti pigesni ir dėl šešėlio. Ten darbuotojams atlyginimai mokami šešėlyje. Juk komunalinės paslaugos ar maisto produktai visur kainuoja panašiai.

Tačiau kainos maitinimo įstaigose auga, nes brangsta dauelis maisto produktų. Daugiausiai brangsta iš Kinijos konteineriais atkeliaujančios žaliavos, pavyzdžiui, imbieras. Vis tik kainų augimas turi ir ribą, situacija stabilizuosis. Mažės vartojimas, tada kainos ims keistis. Dar priklauso ir koks rudenį Lietuvoje laukia derlius, jeigu jis bus geras, kainų augimas irgi stabilizuosis“, – prognozavo G. Balnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų