Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
teisingai, viskas slypi zmogaus viduje, kuo gauna daugiau pinigu ir didesne valdzia - tuo jam labiau nusispjauti ant visu kitu ir rupi tada tik savo ir savo artimu gerove, o ant kitu nusispjauti :(
augimas, infliacija ir palukanos - visa tai susije tarpusavyje. Nebutu palukanu ir paskolu - nebutu augimo ir infliacijos. Augimas butu nereikalingas, o infliacija - paprasciausiai nesusidarytu

Rekomenduoju - "Money As Debt"
ekonomika turi buti ekonomiska, nereikia to augimo, jei esi pavalges ir patenkini savo pagrindinius poreikius. dabar pagal sita pinigu sistema turi buti nuolatinis augim as, kad nors kiek padengtu is oro i rinkas leidziamus pinigus. visos problemos yra finansu rinkose, kuriu niekas normaliai nekontroliuoja
ekonomika turi buti ekonomiska, nereikia to augimo, jei esi pavalges ir patenkini savo pagrindinius poreikius. dabar pagal sita pinigu sistema turi buti nuolatinis augim as, kad nors kiek padengtu is oro i rinkas leidziamus pinigus. visos problemos yra finansu rinkose, kuriu niekas normaliai nekontroliuoja
Vertimas nepilnas. Net straipsniuko pavadinimas pakeistas: originale 'This economic collapse is a 'crisis of bigness'', o lt vertime iš ekonomikalt - 'Guardian“: niekas nenori pripažinti, bet žlugimas jau atėjo'. --------- Pasitikėjimas informacija žlunga tokiu būdu.
Pasakykit mums, kuo skiriasi ekonomistas nuo būrėjos? Ne, nesakykit - ir taip aišku, kad niekuo. Pliat, prieš bet kokią galimą ar negalimą krizę, pusė "ekonomistų" rėkia, kad "krizė bus!", o kita pusė - "ramiai, viskas čia gerai..." Ir po to paaiškėja, kad "ekonomistai buvo teisūs" :)))
krizes problema korporaciju gopsumas, na anksciau ar velaiu visis prieina gala.sakyciau nera to blogo , kas neiseitu i gera.
idejos idomios, taciau pasaulio apibendrinimui netinkamos. sutinku, kad kasdieniniu poreikiu tenkinimui maza ekonomika yra efektyvesne, taciau netinkama sunkiajai pramonei. imkime pvz. atomine elektrine. 2 mazos ekonomikos - Lietuva ir Latvija, neisgali pastatyti 1 elektrines. zinoma ir poreikio nera vien buitiniam vartojimui. Deja sunkiajai pramonei reikalingi tokio tipo energetiniai istekliai. is cia kyla 2 pasirinkimai - 1) atsisakyti pramones ir laikytis agragrines krypties kuri deja yra ribota, 2) kooperuotis, derinti interesus tarpysavyje ir sukurti kazka didelio, atitinkancio 3-u ar daugiau mazu ekonomiku interesus, tuo paciu dalinai atsisakant nepriklausomybes :) jei kam idomu, pasigooglinkit apie plieno, aliuminio ar retu metalu gavybos pramone. jos deja efektyvios tik ziurint pasaulio mastu.
F. A. von Hayek'as irgi nekart perspėjo dėl ekonominių grėsmių, kylančių augant valdžios galiai ir koncentracijai. Jo manymu, kelią ekonomikos problemų sprendimui užkerta politiniai interesai ir dominuojanti prosocialistinė pasaulėžiūra. Jo perspėjimai ir įžvalgos irgi ignoruojamos dėl tų pačių politinių priežasčių.
Visai netiesa. Jei visi žemės gyventojai sueitų į kvadratą, jis būtų tik 67 kvadratinių kilometrų, tai super mažas plotelis palyginus su žemės naudingu plotu :) Ypač Lietuvoje liko vien dykynės, važiuoji kaimais, nebėra gyvybės .
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų