Skelbiama, kad atlikusi sutartyje numatytus geologinius tyrimus „Diseta“ nustatė, kad Pietvakarių Lietuvoje esančiame plote konkurso dokumentuose nurodytų išžvalgytų naftos išteklių nėra. Todėl, bendrovės teigimu, Geologijos tarnyba pateikė melagingą informaciją apie naftos ištirtumo lygį.
Bendrovei kreipusis į apygardos teismą, prašant pripažinti sutartį negaliojančia ir jai priteisti patirtus nuostolius, pirmosios instancijos teismas ieškinio netenkino.
Nustatyta, kad Geologijos tarnyba, tiek skelbdama konkursą, tiek vėliau su jį laimėjusia „Diseta“ sudarydama sutartį, nurodė visą turimą informaciją apie naftos paiešką ir žvalgybą Kudirkos–Kybartų plote. Visi konkurso dalyviai buvo įspėti apie egzistuojančias rizikas ir apie tai, kad konkursą laimėjusiam dalyviui nėra garantuojama, jog nafta būtinai bus išgauta.
„Verslo lūkesčių neišsipildymas, nusivylimas dėl nesurastų išgaunamų naftos išteklių ir nepakankamas pačios UAB „Diseta“ prisiimtos rizikos įvertinimas nesudaro pagrindo konstatuoti, jog sutartis sudaryta suklaidinus bendrovę ar ją apgavus pateikiant klaidingą informaciją, todėl nėra pagrindo panaikinti sutarties ir priteisti prašomos atlyginti žalos“, – konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas.
Lietuvos apeliacinio teismo nutartis per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
ELTA primena, kad angliavandenilių naudojimo konkursą Kudirkos–Kybartų plote „Diseta“ laimėjo 2015 metų sausio pabaigoje.
Tuomet buvo skelbta, kad šioje teritorijoje yra du naftos telkiniai – Kudirkos ir Kybartų. Kaip, besiremdamas ankstesnių tyrimų duomenimis, skaičiavo tuometis Geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas, Kudirkos telkinyje naftos ištekliai galėjo siekti 1,47 mln. tonų, o Kybartų – 451 tūkst. t.
Tačiau tada jis pažymėjo ir tai, kad prognozės gali ir pasikeisti, nes ankstesnė išteklių žvalgyba vyko prieš kelis dešimtmečius naudojant tuomečius tyrimo metodus, taigi reikia naujų tyrimų ir bandomųjų gręžinių.