Anot jo, bendrovei taršos leidimas buvo išduotas 2014 metais. Paskutinį sykį jis buvo pakeistas 2018 metais, bendrovei „Ekologistika“ pateikus prašymą pakeisti didžiausią vienu metu leidžiamą laikyti atliekų kiekį.
2019 metais Aplinkos apsaugos agentūra iš Aplinkos apsaugos departamento gavo raštą „Dėl Taršos leidimo sąlygų peržiūrėjimo“. Jame nurodyta, kad, atlikus planinį bendrovės patikrinimą ir nustačius, kad bendrovės gamybinėse patalpose įvyko padangų gaisras bei pasikeitė įrenginių veikimo, atliekų tvarkymo įrenginiuose vykdomos atliekų apdorojimo ir laikymo veiklos galimybės, prašoma skubiai peržiūrėti taršos leidimo sąlygas.
2020 metų gegužės 25 dieną Aplinkos apsaugos agentūra priėmė sprendimą, kad taršos leidimas šiai bendrovei turi būti pakeistas. Agentūra nustatė 40 darbo dienų terminą paraiškai dėl taršos leidimo pakeitimo pateikti ir apie tai informavo bendrovę.
„Ekologistikai“ nepateikus paraiškos, Aplinkos apsaugos agentūra 2020 metų liepą raštu įspėjo ją apie galimą taršos leidimo galiojimo panaikinimą ir nustatė 20 darbo dienų terminą, per kurį ji turėjo pašalinti rašte nurodytas aplinkybes, pateikdama paraišką pakeisti taršos leidimą. Taip pat „Ekologistika“ buvo įspėta, kad jei per nurodytą laiką nebus pašalinti nustatyti trūkumai, jo galiojimas bus panaikintas.
Bendrovei per duotą terminą nepašalinus trūkumų, Aplinkos apsaugos agentūra 2020 metų rugsėjo 21 dieną panaikino taršos leidimo galiojimą. Pareiškėja šį sprendimą apskundė teismui.
Išnagrinėjusi šią administracinę bylą, teisėjų kolegija konstatavo, kad Aplinkos apsaugos agentūros priimtas ginčijamas sprendimas yra „teisinė pasekmė, kilusi iš bendrovei nustatytų ankstesnių prievolių“.
Anot teismo, Agentūra privalo panaikinti subjekto taršos leidimo galiojimą, jeigu subjektas nereaguoja į suteiktą papildomą terminą bei įspėjimą dėl tokio leidimo panaikinimo.
Šis teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo 2019 metų spalį. Ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.
Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.
Dėl gaisro Alytaus mieste ir rajone buvo paskelbtos ekstremalios situacijos.
Gaisro aplinkai padaryta žala, prokuratūros duomenimis, preliminariai vertinama daugiau nei 5,3 milijono eurų.