Agentūros „Bloomberg“ apklausti analitikai prognozavo, kad metinė infliacija šalyje paskutinį vasaros mėnesį pakils iki vidutiniškai 2,9 procento.
„Metinės infliacijos prieaugis rugpjūtį buvo didžiausias nuo tada, kai prieš beveik ketvirtį amžiaus buvo pradėta skaičiuoti šį rodiklį pagal dabartinę metodiką“, – pareiškė ONS statistikas Jonathanas Athow.
„Tačiau toks infliacijos augimas didžiąja dalimi greičiausiai bus laikinas, nes pernai dėl valstybės paramos viešojo maitinimo sektoriui priemonių buvo gerokai sumažėjusios restoranų ir kavinių kainos, o šiemet šios kainos pakilo.“
2020 metų rugpjūtį infliaciją slopino ir minėtos paramos priemonės, ir laikino mokesčių sumažinimo priemonės, kuriomis buvo siekta paremti nuo COVID-19 nukentėjusią ekonomiką.
ONS paskelbtais duomenimis, maisto produktų kainos Didžiojoje Britanijoje rugpjūtį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, pakilo 0,3 proc., o komunalinės paslaugos pabrango 1,8 procento. Viešbučių ir restoranų paslaugos pabrango 8,6 proc., o transporto kainos pakilo 7,8 procento.
Žaliavų kainos per metus pakilo 11 proc. ir metinis prieaugis buvo didesnis negu liepą, kuomet sudarė 10,4 procento.
Rugpjūtį, palyginti su liepos mėnesiu, vartotojų kainos pakilo 0,7 proc. vietoj prognozuotų vidutiniškai 0,5 procento.
Anglijos bankas yra įspėjęs, kad infliacija dėl COVID-19 pandemijos padarinių šiemet gali pakilti iki 4 proc. ir dukart viršyti centrinio banko nustatytą infliacijos tikslą.
Visgi Anglijos bankas vis dar tikisi, kad per artimiausius dvejus–trejus metus infliacija grįš į tikslinį lygį.