Kiekvienoje savivaldybėje pašalpų skyrimo sąlygos, o kartais net jų pavadinimai yra skirtingi. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybėje gyventojai gali kreiptis dėl socialinių, vienkartinių, tikslinių, sąlyginių, periodinių pašalpų.
Štai vienkartinės pašalpos skiriamos nevertinant gyventojų pajamų, tačiau jie turi atitikti kitokius kriterijus.
Atvejai, kuomet gyventojai gali prašyti vienkartinės pašalpos:
- Sulaukę 100 metų, šiems gyventojams skiriami 1375 eurai;
- Šeima, kurioje vienu metu gimė du ar daugiau vaikų, jiems skiriama 2200 eurų;
- Asmenys atlikę ne trumpesnę, kaip 6 mėnesių bausmę įkalinimo įstaigoje, jiems skiriama 220 eurų;
- Šeimai patiriančiai socialinę riziką, gimus kūdikiui, kraiteliui įsigyti jiems skiriami 385 eurai.
Pašalpa, skirta įsigyti tam tikrus daiktus
Dar Vilniaus miesto savivaldybė skiria tikslines pašalpas. Tačiau jas norintiems gauti žmonėms būtina pateikti duomenis apie savo pajamas. Šios pašalpos skirtos įsigyti tam tikriems daiktams ar paslaugoms.
Pavyzdžiui, jeigu vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 352 eurų, o vieno gyvenančio asmens – 440 eurų, savivaldybė skiria iki 165 eurų šiems atvejams:
- apmokėti patirtas išlaidas mokamiems medicininiams tyrimams atlikti ir (ar) akiniams įsigyti pagal pateiktus apmokėjimą patvirtinančius dokumentus;
- įsigyti kietajam kurui, kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo neatitinka Piniginės paramos įstatyme nustatytų sąlygų kompensacijoms kietajam kurui įsigyti skirti;
- asmens tapatybės ar kitiems būtiniems dokumentams pagaminti;
- būtinos kelionės išlaidoms padengti, kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo vyksta į kitos savivaldybės teritorijoje esančią socialinių paslaugų ar sveikatos priežiūros įstaigą ar grįžta iš kitos savivaldybės teritorijoje esančios socialinių paslaugų ir sveikatos priežiūros įstaigos į Savivaldybės teritoriją;
- apmokėti laikino apnakvindinimo paslaugas, apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugas;
- apmokėti Lietuvoje organizuojamas vasaros poilsio stovyklas mokyklinio amžiaus vaikams;
- apmokėti įsiskolinimus už Vilniaus mieste ar Vilniaus rajone registruotų švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, suteiktas paslaugas;
- apmokėti kontraceptinių priemonių įsigijimą šeimai, patiriančiai socialinę riziką;
O jeigu vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 528 eurų, o vieno gyvenančio asmens – 616 eurų, savivaldybė skiria iki 1375 eurų.
Taigi patiriantys finansinių sunkumų gyventojai gali nemokamai pasidarysi asmens dokumentus, nemokamai įsigyti akinius ar nemokamai vaikus leisti į stovyklas.
Pašalpa skiriama pažeidžiamiausioms asmenų grupėms
Tuo metu Kauno miesto savivaldybė skiria gyventojams piniginę socialinę paramą įstatymų nenustatytais atvejais.
Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė skaičiavo, kad 2024 m. Kauno mieste piniginę socialinę paramą įstatymų nenustatytais atvejais gavo 1077 asmenys: šalpos senatvės pensininkai (64), grįžę iš laisvės atėmimo vietų (68), sulaukę 100 metų (11), sunkios ligos atveju (635), neįgalumo atveju (294), nukentėję nuo gaisrų (1), nedarbingumo atveju (1), asmenims būtinų dokumentų tvarkymui apmokėti (3).
„Tokia socialinė parama Kaune teikiama, vadovaujantis Piniginės socialinės paramos įstatymų nenustatytais atvejais skyrimo tvarkos aprašu. Jame numatyti socialinės paramos teikimo atvejai ir kriterijai, kuriuos turi atitikti asmenys, siekiantys tokią socialinę paramą gauti. Ji skiriama jei bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo atitinka apraše nustatytas sąlygas
Užtikrinama, kad socialinę paramą gautų labiausiai pažeidžiamos Kauno miesto gyventojų grupės: neįgalieji, sunkia liga sergantys asmenys, šalpos senatvės pensininkai, asmenys, grįžę iš įkalinimo vietų bei išgyvenantys krizes (pavyzdžiui, gaisras, sunki liga ir pan.) ir kiti atvejai, kai parama labiausiai reikalinga“, – komentavo savivaldybės atstovė.
Pašalpų prašo nuolat
Panevėžio miesto savivaldybė komentavo, kad gyventojai nuolat prašo vienkartinių pašalpų, tačiau jos skiriamos tik tada, jeigu asmuo atitinka teisės aktų nuostatuose numatytus kriterijus.
Savivaldybė vardijo pašalpų dydžius ir gyventojų grupes, kuriems jos gali būti skirtos:
- 550 eurų asmeniui, sulaukusiam 100 metų jubiliejaus,
- 550 eurų (už kiekvieną vaiką) gimus trynukams ir daugiau vaikų,
- 440 eurų (už kiekvieną vaiką) gimus dvynukams,
- 220 eurų pasibaigus globai (rūpybai) dėl pilnametystės ar emancipacijos,
- 220 eurų asmeniui, paleistam iš vienos iš šių pataisos įstaigų: pataisos namų, kalėjimo, atviros kolonijos, laisvės atėmimo vietos ligoninės ar grįžusiam iš socialinės ir psichologinės reabilitacijos ar kardomojo kalinimo įstaigos,
- 330 eurų vienam gyvenančiam užsieniečiui, 165 eurų antram ir paskesniems užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje.
Išsidirbinėja,duodasi su mergom su k...per naktis,kokios pašalpos tinginiams.
Tėvynės gint tokie brudai nenori