REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprasta manyti, kad paprastai ES parama žemės ūkiui skiriama tik už pasėlius, gyvulius, perkant techniką ar statant su ūkio reikmėms susijusius statinius. Tačiau iš tiesų į ją gali pretenduoti ir turintys miško.

Įprasta manyti, kad paprastai ES parama žemės ūkiui skiriama tik už pasėlius, gyvulius, perkant techniką ar statant su ūkio reikmėms susijusius statinius. Tačiau iš tiesų į ją gali pretenduoti ir turintys miško.

REKLAMA

Būtent tokia parama skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“.

Žemės ūkio ministerijos 2-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausiasis specialistas Žilvinas Jasiulevičius nurodo, kad teikiant paramą siekiama skirtingų tikslų.

„Pati Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programa skirta kaimo gyvenamosioms vietovėms ir siekia kompleksinių tikslų pagal nustatytus prioritetus.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp jų yra ir žemės ūkio konkurencingumo stiprinimas, gamtai draugiško ūkininkavimo skatinimas, gamtosauginių inovacijų diegimas, jaunųjų ūkininkų įsikūrimo skatinimas, palankių sąlygų verslo kūrimui kaimo vietovėse sudarymas ir verslumo skatinimas, skatinamas tvarus miškų valdymas, miškų apželdinimas, pažeistų teritorijų atkūrimas ir daugelis kitų prioritetų“, – vardijo specialistas.

REKLAMA

Programa skirta gerinti visų kaimo gyventojų gyvenimo sąlygas, remti naujų darbo vietų kūrimą, pajamų augimą, skurdo mažinimą, naujų veiklų, nesusijusių su žemės ūkio veikla, diegimą. Taigi, ji apima daug daugiau nei vien tik žemės ūkio veiklos rėmimą.

Konkrečiai veiklos srities „Investicijos į miškininkystės technologijas“ parama prisideda prie inovacijų kūrimo, diegimo ir sklaidos, aplinkos išsaugojimo ir tvarios miško plėtros, klimato kaitos švelninimo.

„Šia priemone siekiama skatinti inovatyvių, mažo anglies dioksido kiekio miško ūkio technologijų naudojimą, kurios yra ekologiškesnės, daro mažesnį neigiamą poveikį miško paklotei; skatinamas efektyvus miško atliekų surinkimas ir panaudojimas biokurui kaip atsinaujinančiam energijos šaltiniui.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat skatinamas lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas, tokiu būdu skatinant tvarią miškų plėtrą, aplinkos išsaugojimą, klimato kaitos švelninimą“, – paaiškino Ž. Jasiulevičius.

Jo teigimu, paramos pagal šią priemonę gali kreiptis privačių miškų valdytojai, savivaldybės, labai mažos ir mažos įmonės.

Priemonė yra skirta pareiškėjams, kurie jau vykdo miškininkystės veiklą ir šios veiklos gauna pajamas, kurios ataskaitiniais metais turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų ūkio subjekto veiklos pajamų. Maksimali paramos vienam projektui suma – 100 tūkst. eurų.

„Paramos patartumėme kreiptis pareiškėjams, kurie jau vykdo miškininkystės veiklą, tačiau norėtų atnaujinti turimą pasenusią techniką, ar įsigyti įrangą/mechanizmus skirtus biokuro ruošai, dirvos paruošimui miško želdiniams, taip pat kaip jau minėta skatinamas jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas. Su teikiama parama visa tai įgyvendinti yra gerokai lengviau“, – komentavo ministerijos atstovas ir pridūrė, kad esama labai daug ir sėkmingai įgyvendintų projektų, įgyvendintų gavus šią paramą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sričiai „Investicijos į miškininkystės technologijas“ visam minėtam laikotarpiu yra skirta 17,584 mln. eurų. 

Iki šiol yra pasirašytos 122 paramos sutartys, kuriose prašoma paramos suma sudaro 8,565 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų