• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jonavos azotinių trąšų gamyklos „Achema“ vadovybė teigia, jog dėl kitą savaitę  planuojamo dalies darbuotojų streiko gali tekti stabdyti bendrovės veiklą, o tai gali sukelti pavojų žmonėms ir aplinkai.

Jonavos azotinių trąšų gamyklos „Achema“ vadovybė teigia, jog dėl kitą savaitę  planuojamo dalies darbuotojų streiko gali tekti stabdyti bendrovės veiklą, o tai gali sukelti pavojų žmonėms ir aplinkai.

REKLAMA

„Bendrovės valdyba ir vadovybė yra susirūpinusi, kad streiko dieną gali kilti grėsmė visų darbuotojų saugumui, padaryta žala aplinkai ir aplinkiniams gyventojams. Į strateginės reikšmės objektų sąrašą įtraukta chemijos gamykla „Achema“ dirba nepertraukiamu režimu ir negali būti taip paprastai sustabdyta, kad nekiltų pavojaus aplinkai ir žmonėms“, –rašoma  ketvirtadienį išplatintame bendrovės pranešime. 

Neterminuotą „Achemos“ darbuotojų streiką planuojama pradėti vasario 8 dieną, taip profesinė sąjunga reaguoja vadovybės atsisakymą pasirašyti kolektyvinę sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas iš darbdavio atstovų kalbos apie kolektyvinės sutarties pasirašymą nesulaukėme. Darbuotojai nori raštiško įsipareigojimo ir be jo nesitrauks“, – BNS ketvirtadienį sakė „Achemos“ profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.

REKLAMA

Anot jos, dirbantiems streiko metu darbuotojams siūloma mokėti du-tris kartus didesnį atlyginimą, vadovybė daro spaudimą, kad žmonės nestreikuotų. 

„Achema“ kartoja, kad šių metų darbo užmokesčio fondą padidino 2 milijonais eurų ir suformavo papildomą premijų fondą, tad atlyginimai nemažės.

„Valdyba taip pat priėmė sprendimą suformuoti papildomą 5 proc. dydžio skatinamąjį vadovo fondą, kuriuo disponuodamas vadovas skirs ir paskirtys premijas savo nuožiūra, atsižvelgdamas į darbuotojo veiklą bei kompetenciją. Dėl to atlyginimai 2022 metais nesumažės nė vienam darbuotojui“, – pranešė bendrovė.

REKLAMA
REKLAMA

Profsąjungos pirmininkės veiklą vadovybė vadina destruktyvia ir žalinga bendrovei.

„Esant tokiai sudėtingai ekonominei situacijai – į rekordines aukštumas užkilus dujų ir energijos kainoms, stabdant trąšų tranzitą per Baltarusiją – ši destruktyvi profesinės sąjungos lyderių veikla dar labiau destabilizuoja bendrovės veiklą ir yra žalinga tiek bendrovei, tiek visiems jos darbuotojams“, – rašoma pranešime. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ketvirtadienį paragino įmonę dėl streiko užtikrinti gamyklos ir visų rajono gyventojų saugumą.

2020 metais „Achema“ uždirbo 61,4 mln. eurų grynojo pelno ir už 2019 metus išmokėjo beveik 24 mln. eurų dividendų. Jos pajamos siekė 375 mln. eurų, arba 19 proc. mažiau nei 2019-aisiais. 2021 metais įmonė planavo gauti 413 mln. eurų pajamų. 

REKLAMA

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas bendrovėje 2021 metų pabaigoje siekė 2,3 tūkst. eurų (iki mokesčių).

„Achemos“ profsąjungai šiuo metu priklauso apie 37 proc. iš maždaug 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų. Principinis sprendimas rengti streiką priimtas pernai gruodį, tam pritarė 81 proc. profsąjungos narių – apie 30 proc. visų „Achemos“ darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų