„SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas teigė, kad paskola leis įmonei lengviau įsigyti žaliavų iš Taivano.
„Tiekimas trunka gana ilgai. Pagrinde žaliavų kroviniai keliauja laivais, tai trunka keletą mėnesių ir tiekėjams iš Azijos paprastai mokama viskas iš anksto. Tai toks kreditas ir garantas iš Taivano banko leidžia nemokėti už krovinius iš anksto, o tik tada kai jie atvyksta į Lietuvą“, – žurnalistams trečiadienį sakė J. Sakalauskas.
„Kadangi mes augame labai sparčiai, tai apyvartinės lėšos yra labai reikalingos“, – pridūrė jis.
Biotechnologijų startuolio „Oxipit“ vadovas Gediminas Pekšys teigė, kad Taivano rizikos kapitalo fondo investicija įmonei leis plėsti komandą ir klientų skaičių, taip pat sulaukti naujų investicijų.
„Manau, kad „Taiwania Capital“ turi ypatingai profesionalią komandą, kuri turi ypatingai daug patirties ir iš Silicio slėnio, ir iš tiesų yra labai geri partneriai startuoliams Lietuvoje“, – žurnalistams sakė G. Pekšys.
„Lietuvos startuoliai turi galimybę padirbėti su aukšto lygio ekspertais, kurie galbūt pamatys investiciją į potencialą ir investuos. Tai bet kuriuo atveju yra naudinga, nes startuotliai susilaukia daugiau dėmesio iš aukšto lygio ekspertų“, – pridūrė jis.
Taivano eksporto ir importo bankas „Eximbank“ valdo 1 milijardo JAV dolerių vertės paskolų fondą.
Tuo metu pernai įkurtas rizikos kapitalo įmonės „Taiwania Capital“ valdomas 200 mln. JAV dolerių vertės fondas skirtas investicijoms į Lietuvą, Čekiją ir Slovakiją. Pirmąją 3,5 mln. eurų investiciją iš šio paketo lapkritį gavo lazerių technologiją vystantis Lietuvos startuolis „Litilit“.