• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, kaip ir kitos socialinio draudimo įmokos, mokamos nuo visų gyventojo gaunamų pajamų, socialiniame tinkle primena „Sodra“.

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, kaip ir kitos socialinio draudimo įmokos, mokamos nuo visų gyventojo gaunamų pajamų, socialiniame tinkle primena „Sodra“.

REKLAMA

Mokant PSD įmokas, darbuotojams užtikrinamas nemokamas gydymas ir vaistai, nes šios įmokos pervedamos Valstybinei ligonių kasai.

Šios rūšies draudimo įmokos skiriasi nuo ligos draudimo įmokų, kurios užtikrina, kad susirgęs pats ar slaugydamas vaikus ar kitus artimus žmones darbuotojams gaus ligos išmokas.

Darbdavys moka PSD įmokas už darbuotoją nuo jo pagal darbo sutartį gaunamo darbo užmokesčio.

Ir nėra jokio skirtumo, ar žmogus dirba vieną darbą gaudamas 1 tūkst. eurų atlyginimą, ar 4 darbus su 250 eurų atlyginimu.

Panašiai kompensuojamas ir gydymas. Nesvarbu, kiek žmogus mokėjo PSD įmokų, už jį Ligonių kasa sumokės ir už 1, ir už 4 reikalingas operacijas ar vaistų dozes.

REKLAMA
REKLAMA

Vykdydamas individualią veiklą žmogus gauna kitas pajamas, nuo kurių taip pat turi sumokėti įmokas.

Taigi, PSD įmoka nėra abonentinis mokestis sumokamas vieną kartą, o įmoka, kurios dydis skiriasi priklausomai nuo to, ar žmogus uždirbo 1 tūkstantį eurų, ar 4 tūkstančius eurų.

REKLAMA

Jei žmogus, kuris vykdo savarankišką veiklą, dirba taip pat ir pagal darbo sutartį, jis neprivalo mokėti PSD įmokų kas mėnesį, kadangi mėnesio įmokas už jį sumoka darbdavys.

Toks žmogus laikomas apdraustuoju privalomu sveikatos draudimu ir gali naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis nemokamai (už jį sumoka visi įmokų mokėtojai).

Jeigu PSD būtų kaip abonentinis fiksuotas mokestis, tuomet ir visi milijonieriai galėtų mokėti mažas fiksuotas įmokas ir tuo pačiu nemokamai gauti brangiausias medicinos paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Deklaravus pajamas iš individualios veiklos (tai reikia padaryti kiekvienais metais iki gegužės pradžios), nuo šių pajamų gyventojas privalės sumokėti PSD ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas.

Gyventojai, kurie vykdo tik savarankišką veiklą ir nedirba samdomo darbo, kiekvieną mėnesį turi mokėti einamąsias PSD įmokas.

To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minimali einamoji mėnesio PSD įmoka – 6,98 proc. nuo minimaliosios mėnesinės algos (MMA).

2022 metais minimali mėnesio alga siekia 730 eurų, taigi vieno mėnesio PSD įmoka – 50,59 euro (nuo 2023 metų sausio – 58,63 euro, nes MMA kitąmet bus 840 eurų).

Jei savarankiškai dirbantis žmogus uždirba per mėnesį daugiau nei MMA, deklaravęs pajamas VMI jis turės sumokėti skirtumą.

Pavyzdžiui: 2021 metais minimali mėnesinė PSD įmoka siekė 44,81 euro. Per metus tai sudaro 537,72 euro. 

Pateikus deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2021 metus, savarankiškai dirbančiam žmogui priskaičiuota 700 eurų PSD įmokų nuo pajamų. 537,72 euro žmogus jau yra sumokėjęs, mokėdamas PSD kas mėnesį.

Taigi, po deklaravimo jis turėjo sumokėti tik skirtumą: 700 – 537,72 = 162,28 euro.

Kam meluojate, kad gauna nemokamas paslaugas, man už operacija reikia mokėti visą kainą, ligonių kasa nepadengia, nors dauk metu mokėjau PSD
Mokesčius moki, o kai reikia kokiu tyrimų, tai vėl pats turi susimoket. Tai kam tada iš viso mes mokam ta PSD, arba kiek sirgau niekada negavau kompensuojamų vaistų, tai kai čia yra.
Kodėl 1992 keičiant LR Konstituciją balso teisę turintiems referendumo dalyviams nebuvo išaiškinta ,kad reikės moketi 7 proc nuo darbo užmokesčio sveikatos draudimo mokestį? Dabar jau po 30metų biurokratinių vingių aiškina...Ar tam dabar pritaria rinkėjų dauguma?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų