Tai numatančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas registravo Vidaus reikalų ministerija.
Ji primena, kad šiuo metu vairuotojai privalo tikrintis sveikatą nustatytu periodiškumu.
Iki 55 metų tai reikia daryti kas dešimt metų, o atsižvelgiant į tai, jog su amžiumi sveikatos būklė gali kisti kiek greičiau nei įprastai, nuo 55 metų vairuotojų sveikatos būklės patikrinimai yra dažnesni.
Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos apraše apibrėžiama, kad asmenims nuo 56 iki 69-erių sveikatą pasitikrinti reikia kartą per penkerius metus, 70–79 metų asmenims – kas dvejus metus, o sulaukusiems 80 metų – kasmet.
Sustabdytų automatiškai
„Kaip žinoma, vairuotojo pažymėjimai galioja 10 metų, tad iš esmės, šis terminas nėra susietas su sveikatos tikrinimo periodiškumu. Kitaip tariant, vairuotojai privalo savarankiškai tikrintis sveikatą nustatytu periodiškumu, tad tai yra ir jų atsakomybės bei sąmoningumo klausimas“, – konstatavo ministerijos specialistai.
Jie atkreipia dėmesį, kad medicininės pažymos galiojimo terminas susiejamas su vairuotojo pažymėjimo.
„Kitaip tariant, jei, pavyzdžiui, vairuotojui medicininė pažyma yra išduota 5 metams, praėjus šiam terminui galėtų būti laikinai sustabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimas iki kol asmuo pasitikrintų sveikatą.
Tai padarius, vairuotojo pažymėjimas būtų vėl paskelbiamas galiojančiu. Jei sveikata būtų patikrinta dar nepasibaigus medicininės pažymos galiojimo terminui, tokiu atveju jokie papildomi veiksmai nebūtų atliekami“, – portalui tv3.lt paaiškino Vidaus reikalų ministerija.
Pasak jos komentaro, kadangi visos šiuo metu išduodamos medicininės pažymos valstybės įmonę „Regitra“ pasiekia elektroniniu būdu, procesas vyktų automatiškai.
Įstatymo projekte numatoma, kad tokie pokyčiai įsigaliotų kitų metų lapkritį.
Tiesa, pirmiausia Seimas turėtų priimti įstatymą (planuojama, kad tai bus šį rudenį), o prezidentas jį turėtų pasirašyti.