• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė neigiamai vertina šalies vadovo Gitano Nausėdos siūlymą taikyti papildomą neapmokestinamą pajamų dydį (PNPD) už vaikus. Pasak jos, biudžetas vis tiek bus toks pats, o jeigu valstybė galėtų, indeksuotų vaiko pinigus sparčiau.

Premjerė Ingrida Šimonytė neigiamai vertina šalies vadovo Gitano Nausėdos siūlymą taikyti papildomą neapmokestinamą pajamų dydį (PNPD) už vaikus. Pasak jos, biudžetas vis tiek bus toks pats, o jeigu valstybė galėtų, indeksuotų vaiko pinigus sparčiau.

REKLAMA

„Mano nuomonė tokia, kad Lietuva taikė šią sistemą iki 2018-ųjų metų pabaigos. Tada ši sistema buvo pakeista universaliais vaiko pinigais motyvuojant tuo, kad papildomu neapmokestinamu pajamų dydžiu negali pasinaudoti žmonės, kurie negauna pajamų, žmonės, kurie gauna per mažas pajamas, todėl, kad PNPD tuo metu už vaiką buvo ne 80 keli eurai, o gerokai didesni“, – trečiadienį Delfi televizijai teigė I. Šimonytė.

„Ta tvarka buvo taikoma, kritikuojama, kaip diskriminuojanti vaikus iš tų šeimų, kurios negali tuo pasinaudoti, todėl sistema buvo pakeista universaliais vaiko pinigais. Dabar, kai pakeitėme vieną sistemą kita sistema, kaip neva teisingesne, tada kažkas ateina ir sako „ant viršaus grąžinkime seną sistemą ant viršaus“, kodėl, nes vaiko nepakankamai greitai auga?“ – retorinį klausimą uždavė ji.

REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė akcentavo, kad valstybė turėdama tam galimybę indeksuotų vaiko pinigus sparčiau ir tam nereikėtų grąžinti papildomos mokesčių sistemos, kuri jau buvo panaikinta.

REKLAMA

„Turime tą patį biudžetą, nesvarbu, išlaidų pusėje ar pajamų. Jei valstybė galėtų indeksuoti vaiko pinigus sparčiau, ji tą ir darytų ir nereiktų sukurti papildomos mokesčių sistemos, kuri buvo panaikinta tam, kad padidinti vaiko pinigus“, – sakė politikė.

„Nuo naujų metų bus indeksuojami vaiko pinigai, taip, kaip numato bazinių dydžių indeksavimo įstatymas“, – aiškino konservatorė.

ELTA primena, kad prezidento vyr. patarėja Irena Segalovičienė praeitą savaitę teigė, jog šalies vadovas siūlo įvesti šeimos mokesčio lengvatą ir taip mažinti nelygybę bei NPD artinti prie minimalios mėnesinės algos (MMA) – kas yra strateginis tikslas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtino, kad Prezidentūros siūlymas įvesti šeimos mokesčio lengvatą yra diskutuotinas, bet pastaraisiais metais yra nueita kitu – vaiko pinigų keliu ir vienos priemonės keisti kita nebereikėtų. Taip pat, pasak jos, Prezidentūra turėtų nurodyti kiek toks sprendimas kainuotų biudžetui ir koks būtų pajamų šaltinis.

Prezidentūros siūlymą taip pat kritikavo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė ir premjerės patarėjas Raimondas Kuodis.

Prezidentūra Eltai šią savaitę tvirtino, kad jeigu būtų pritarta G. Nausėdos siūlymui taikyti PNPD už vaikus, asmens uždirbančio MMA ir auginančio du vaikus, NPD su MMA susilygintų jau kitais metais.

Mažiau valstybėje visokių tarnybų,ir sumažinti partijų finansavimą ,tai liks šeimoms su vaikais
kai pati žiurkė šeimos neturi, tai ir nežinai kas tai per daiktas. IŠSIGIMĖLĖ
Kas yra macro ekonomika p.Šimonyte? Micro? Jūs dirbate pagal tokius principus? Atsakymas: Ne... Mokesčių padidinimu spręsti ir užkimšinėti spragas sugeba bet kas, tai nesunku, lengva dėlioti, taip lengva ranka kelti...Ar nors viena partija taikė LT ūkiui bent minimalų požiūrį? Konkrečiai Jūsų partija laikinai padidinote PVM, ar sumažinote, grąžinote? Taip - savo remėjams...Kitiems vergų vaidmuo. Kiek Jūs lengvatų, teigiamų sprendimų priėmėte sprendžiant pandemijos iššukius? Bankrotų banga didėja ir didės, nes nieko nedarėte ir nedarote. Per pandemiją subrangus viskam iki 5-6 kartų - Jūsų logika - duok duok ir jokios pagalbos..."Force mažore" situa pripažino LT teismai - bet mokesčiai pirmiau, o ten bilinėkis...Absurdas. Lietuva - "žaliausia", "ekologiškiausia" šalis ES, ir jai to "reikia" daugiausiai...Ar gentviliukams reikia? Ar iš viso išmano nors kiek dėl to? Kituose ES to nėra, neserga. Nes nėra šališki, korumpuoti kuriant savo "lizdus". Saviems lengvatos, išlygos, pvm mažesnis, prabangios mašinos, lėktuvai, jachtos, kitiems daugumai - špyga. Kai nebeliks iš ko surinkti mokesčių ką darysite? Iš tokių Jūsų "minustriukų" nieko nebus gero, tik didinti mokesčius temokate, o kiek ko esat patys per gyvenimą sukūrę, ar žinote kaip tai daryti, kiek "pagalių į ratus" kišama? Kiek padėję verslui? Verslas žlugdomas!!!. Per 35 metus patapome Valstybė - vergija, ne šalis kurioje norėtusi gyventi, kurti, gyventi...Kiek bendrai sudaro mokesčių krepšelis verslui? Kiek? Tai dėl ko čia kurti verslą? Ar veltui dirbti? Dėl Jūsų ir mokesčių? Kad išlaikytų veltėdžius, išpūstam biurokratų aparatui ir t.t.? Kai kitose valstybėse visi mokesčiai 30-32%, čia kiek? Nyksta Lietuva visomis prasmėmis, darosi policinė valstybe ir ateitis ne kokia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų