REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsibėgėjant pavasariui ir artėjant daržininkystės sezonui, suaktyvėja ir šiltnamių prekyba. Visgi žmonės pastebi, kad šiemet šiltnamiai – gerokai brangesni nei pernai. Tai patvirtina ir pardavėjai – jų teigimu, išaugusioms šiltnamių kainoms daugiausiai įtakos turėjo pabrangusios gamybinės žaliavos. 

Įsibėgėjant pavasariui ir artėjant daržininkystės sezonui, suaktyvėja ir šiltnamių prekyba. Visgi žmonės pastebi, kad šiemet šiltnamiai – gerokai brangesni nei pernai. Tai patvirtina ir pardavėjai – jų teigimu, išaugusioms šiltnamių kainoms daugiausiai įtakos turėjo pabrangusios gamybinės žaliavos. 

REKLAMA

Visgi, kaip pastebi pardavėjai, ūgtelėjusios šiltnamių kainos nesulaiko žmonių nuo noro užsiauginti savų daržovių. Be to, vis populiarėja ir mažesni, balkonuose pastatomi šiltnamiai-daigyklos.

Pabrango perpus

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojas, vilnietis Jokūbas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) sako nustebęs, kad pernai jo įsigytas šiltnamis šiemet kainuoja bene 110 eurų daugiau.

„Pernai kaime gyvenantys tėvai prašė nupirkti sudedamą šiltnamį plastikiniais stiklais. Kaip dabar prisimenu, pirmo karantino metu gana nemažai pardavėjų interneto svetainių peržiūrėjau ir išrinkau arkinį šiltnamį.

REKLAMA
REKLAMA

Užsakiau jį 3X4 metrų dydžio, polikarbonato dangos storis buvo 4 mm – tuomet toks vienoje internetinėje parduotuvėje kainavo 219 eurų. Dar 30 eurų sumokėjau už šiltnamio pristatymą į kaimą.

REKLAMA

Ir tikrai nustebau, kai draugai anądien paklausė, ar verta tokį šiltnamį pirkti. Sakiau kad taip, bet pats iš naujo apsilankęs parduotuvės puslapyje pamačiau, kad dabar tokio paties šiltnamio kaina jau 330 eurų“, – stebisi Jokūbas.

Vyro teigimu, 110 eurų pabrangimas – išties nemažas ir kelia klausimų.

„Bet gal prieš metus jie taikė kokią ypatingą akciją, o gal šiemet itin išaugo šiltnamių paklausa, nes daugiau žmonių ėmė patys auginti daržoves?“ – kainų augimo priežastis spėlioja vyriškis.

Brango gamyba

Visgi šiltnamius gaminanti įmonė Baumera“, iš kurios Jokūbas ir pirko tėvams šiltnamį, patikina, kad pernai šiltnamių kainos mažesnės buvo tikrai ne dėl nuolaidų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet, išskirtinai nei kitais metais drastiškai iškilo žaliavų tiekimo kainos. Tarkime, cinkuoto metalo kaina rinkoje augo daugiau nei perpus, polikarbonato lakštų kaina iškilo apie 40 proc., pakuočių kaina taip pat pakilo maždaug trečdaliu, jau nekalbant apie smulkmenas, kurios, be abejo, sumuojasi.

Dėl to kyla ir mažmeninės bei didmeninės kainos – šiltnamiai, kaip galutinis produktas, pabrango apie 30–35 proc. To jokiu būdu negalime įvardinti kaip gamintojų ir prekybininkų noro pasipelnyti – tiesiog viso pasaulio gamintojai yra įsprausti į kampą dėl kylančių žaliavų kainų. Ir tai praktiškai liečia visas sritis, kur bepažvelgsi“, – sako parduotuvės prekybos vadovas Marius Stanionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis prideda, kad žmonės, ieškantys šiltnamio, dažniausiai renkasi 4–6 m ilgio, pagal kvadratūrą – 10–18 kv. m, arkinės formos, bet nuo tokių populiarumu neatsilieka ir lašo bei namelio formos šiltnamiai, o dažniausiai pasirenkama šiltnamį dengti 4 arba 6 mm storio kanalinio polikarbonato danga.

„Kuo toliau, tuo labiau pirkėjai atsižvelgia į kokybę, ilgaamžiškumą, patogumą ir aksesuarų įvairovę. Kaina lieka, be abejo, svarbi, bet jei žmogus nori turėti savo rankomis augintų daržovių – jis renkasi auginti pats ir investuoja į įrankius. Dėl to tas pats šiltnamis daromas patogesnis vartotojui – su laistymo sistemomis, automatiniais sprendimais vėdinimui, lentynėlėmis, pertvaromis, takelių atskyrimais ir pan.“ – pastebi M. Stanionis.

REKLAMA

Specialisto teigimu, šiltnamis kaip gaminys, normaliomis sąlygomis tikrai turi tarnauti ne trumpiau nei 10 metų.

„Kokybiškas šiltnamis tiek ir tarnauja, tik nereikia pamiršti ir apie nuolatinę priežiūrą. Kaip ir kiekvieną daiktą, gaminį ar statinį geras šeimininkas visada saugo ir prižiūri. Elementarus dangos nuplovimas po sezono leis naudojamam šiltnamiui išlikti ilgiau gražiu, suvaržyta (ar bent patikrinta) konstrukcija tarnaus kiek numatyta ir neleis šiltnamiui prarasti tvirtumo.

Šiemet turėjome ekstremalią situaciją su gamtos išdaigomis, kai per parą sugebėjo iškristi iš dangaus 50–60 cm storio sniego sluoksnis. Tokio svorio apkrovos net ir tvirčiausius statinius gali pradėti gniuždyti. Todėl šiltnamių naudotojai turi nepamiršti nusivalyti sniego sankaupų, kad išvengtų galimos žalos. Jei to negali padaryti – reikia pasirūpinti tuo dar rudenį ir paremti konstrukcijas iš vidaus“, – aiškino M. Stanionis.

REKLAMA

Gali atsieiti ir iki 1000 eurų

Tuo metu parduotuvių tinklo „Kesko Senukai“ atstovė Elona Uckutė sako, kad šį pavasarį nuosavomis daržovėmis besirūpinantys gyventojai, dažniausiai juos renkasi pagal turimą biudžetą, nors tai nėra vienintelis kriterijus.

„Ieškantys ekonominio varianto žmonės renkasi armuotos dangos šiltnamius, jų kaina – 100–150 eurų. Klientai, įvertinę ilgaamžiškumą, perka polikarbonato šiltnamius, kurių kaina svyruoja nuo 350 iki 1000 eurų.

Gyventojams kaina yra svarbi, tačiau pastebime tendenciją, kad vis labiau jie orientuojasi į prekės patikimumą ir patvarumą“, – patikslina E. Uckutė.

Įmonės atstovė prideda, kad šiltnamių kainas lemia žaliavų kainos ir jų pasiūla, prekių paklausa ir pasiūla rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Populiariausi išlieka paprastai surenkami, plėvele dengti šiltnamiai. Taip pat fiksuojamas ir šiltnamių, dengtų polikarbonatine danga, pardavimų augimas. Populiariausias dydis – 12 kv. m.“ – teigia E. Uckutė. 

Populiarėja nedideli šiltnamiai

Kaip pastebi prekybos centro internete „Pigu.lt“ viešųjų ryšių atstovė Raimonda Strazdauskaitė, visgi žemiausios kainos segmente, palyginti su praėjusiu pavasariu, šiltnamių kaina nepakito – toks pat šiltnamis tiek pernai, tiek šiemet kainuoja apie 12 eurų.

„Tačiau šiemet galima pastebėti būtent populiariausių modelių šiltnamių kainų kitimą, pavyzdžiui 4 mm polikarbonato, 12 kv. m dydžio šiltnamio kaina šiemet, palyginti su praėjusių metų balandžiu, išaugo apie 10 proc.“ – sako R. Strazdauskaitė.

REKLAMA

Parduotuvės atstovė prideda, kad apskritai šiemet šiltnamių kainos, palyginti su praėjusių metų pavasariu, rinkoje kilo daugiausia trečdaliu – be brangstančių žaliavų įtakos prie didesnių kainų prisidėjo ir augantys transportavimo kaštai gabenant prekes iš Kinijos laivais.

Paklausus, kokie šiltnamiai išlieka populiariausi, R. Strazdauskaitė sako, kad pastebimas sparčiai augantis mažesnių, 5–6 kv. m dydžio šiltnamių, susidomėjimas.

„Tokių šiltnamių kaina dažniausiai svyruoja nuo 400 iki 700 eurų. Populiariausiais išlieka 6–10 kv. m dydžio šiltnamiai su PVC danga, kurių kaina yra 90–130 eurų.

Svarbiausiu kriterijumi renkantis šiltnamį vis dėlto išlieka kliento turimas žemės plotas, kuriame statomas šiltnamis. Antroje vietoje – patraukli kaina, o trečiasis aspektas – medžiagos, iš kurių šiltnamis yra pagamintas“, – detalizuoja R. Strazdauskaitė.

Atstovė prideda, kad pirmais šio pavasario mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, ženkliai išaugo ir šiltnamių-daigyklų pardavimai – dabar jų nuperkama bene 5 kartus daugiau.

„Nedideles daigyklas žmonės vis dažniau stato savo butų balkonuose“, – patikslina R. Strazdauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų