• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime kelią skinasi valstybinių pensijų reforma

Seimas po svarstymo antradienį pritarė valstybinių pensijų reformos pirmam etapui. 

Seimas po svarstymo antradienį pritarė valstybinių pensijų reformos pirmam etapui. 

REKLAMA

Už balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo šeši, o 42 susilaikė.  

Pirmuoju etapu – nuo liepos – ketinama keisti pirmojo ir antrojo laipsnių, nukentėjusiųjų asmenų, prezidento sutuoktinio valstybinių pensijų skyrimo tvarką.  

Pakeitimais siekiama beveik dvigubai padidinti nukentėjusių žmonių valstybines pensijas ir taip sumažinti jų dydžių atotrūkį nuo kitų valstybinių pensijų.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Linas Kukuraitis piktinosi, kad reforma atnešama keliais etapais, kurie „niekaip nesutilps į šią kadenciją“.  

Jis priekaištavo, kad projektu reglamentuojamos išmokos tik nukentėjusiems ir daug vaikų auginantiems gyventojams. 

„Nėra teisėjų ar statutinių, bet yra daugiavaikės motinos, kurių pensijos yra taip pat per dešimtmečius nuvertėjusios. Dėl to klausimas, kodėl darant naują redakciją, išimame tik vieną grupę ir jiems visiems padidiname, o kitiems ne?“ – kalbėjo jis.  

REKLAMA
REKLAMA

L. Kukutraitis pasigedo valstybinių pensijų spartesnio indeksavimo: „Tos pensijos, kurias dabar padidinsime, jos vėl per metus nuvertės“. 

REKLAMA

Tuo metu konservatorius Jurgis Razma siūlė opozicijai nepriekaištauti, kad valstybinių pensijų reforma į Seimą nešama trimis etapais.

„Dėl teisėjų valstybinių pensijų didinimo gali būti čia labai daug ginčų ir abejonių, o dėl nukentėjusių asmenų, man atrodo, ta menkutė 74 eurų išmoka, seniai jau prašosi didinimo“, – teigė jis.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pabrėžė, kad valstybinių pensijų reformos pradžiai šių metų biudžete lėšos jau yra numatytos. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, valstybines pensijas, kurių skyrimas reglamentuojamas pirmame etape, gauna apie 48 tūkst. asmenų, o Seimui pritarus reformai, nuo liepos valstybinės pensijos vidutiniškai didėtų nuo 77 eurų iki 144 eurų arba 87 proc. – tokiu būdu nukentėjusiųjų asmenų valstybinės pensijos dydis būtų priartintas prie antrojo laipsnio valstybinės pensijos dydžio. 

G. Skaistės teigimu, valstybinių pensijų gavėjų kasmet mažėja.  

Buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pataisas pristatydama praėjusią savaitę teigė, kad po pirmojo reformos etapo įteisinimo būtų siūloma pertvarkyti visų kitų valstybinių pensijų išmokų, išskyrus teisėjų valstybines pensijas, reguliavimą. Teisėjų valstybinių pensijų pokyčiai būtų peržiūrimi paskiausiai – jie įsigaliotų nuo 2025 metų sausio.

Valstybinių pensijų reformą Seimas svarsto skubos tvarka. Jos priėmimas numatytas kitą savaitę.   

Dabar valstybinių pensijų ir rentų skyrimą reguliuoja keli įstatymai, o po reformos – vienintelis Valstybinių pensijų įstatymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų