Ekonominė politika, krizė ir antikrizinės priemonės, parama vietos pramonei :
• Ekspertai teigia esą matantys ženklų, jog krizės pikas jau praeityje ir pasaulinės ekonomikos atsigavimas galimas jau trečiąjį ketvirtį.
• Rusijos prezidentas Medvedevas siūlo pertvarkyti pasaulio finansų sistemą, kuri, anot jo, yra pasenusi ir nebeatitinka XXI amžiaus reikalavimų. Pasak Medvedevo, reikia ne daugiau reguliavimo, o efektyvesnio reguliavimo, be to, esą būtina, kad sprendimai dėl finansinės sistemos likimo būtų priimami ne vienoje vietoje, o keliuose centruose, taip pat būtinos ir kelios rezervinės valiutos.
• Rusijos ekonomikos plėtros ministrės Elvyros Nabiulinos teigimu, Rusija pasirengusi užbaigti derybas dėl stojimo į PPO iki šių metų pabaigos. Teigiama, kad Europa pasiruošusi leistis į kompromisus dėl Rusijos medienos eksporto mokesčių ir techninių barjerų prekybai.
• Rusijoje rengiamas įstatymas, sudarysiantis sąlygas smulkiajam verslui ateiti į laisvąsias ekonomines zonas. Pradinių investicijų dydis bus sumažintas nuo 10 iki 3 milijonų eurų, o jūrų uostų rezidentų investicijoms į infrastruktūrinius projektus – nuo 100 iki 10 milijonų eurų.
• Kylančios Rusijos bankų problemos gali paspartinti pramonės smukimą antrajame pusmetyje. Ekspertai teigia, kad probleminių kreditų dalis per metus išaugs daugiau nei 4 kartus ir iki metų pabaigos pasieks 20 procentų. Tai greičiausiai nereikš bankų griūties, tačiau labai neigiamai atsilieps šalies ūkiui, kuris gegužę jau ėmė rodyti atsigavimo požymius.
• Užsienio kapitalo investicijos į Rusijos ekonomiką per 2009 m. pirmą ketvirtį sudarė 15 milijardų JAV dolerių – tai mažiau, nei per 2008 m. pirmą ketvirtį, tačiau sukauptos investicijos 2009 m. kovo pabaigoje (226,7 mlrd. USD) buvo 2,6 procento didesnės, nei tuo pat metu 2008 metais.
• „Focus“ ir „Mondeo“ surenkanti Fordo gamykla Vsevoložske atnaujino savo darbą, nors dabar dirbama sutrumpintu režimu, darbą atnaujino ir „Kamaz“. Tuo tarpu GM gamykla Sankt Peterburge stabdoma trims savaitėms – esą planuotoms atostogoms, tačiau akivaizdu, kad gamyba mažinama dėl stipriai smukusios paklausos.
• Vyriausybė teigia esanti įsitikinusi, kad papildomų biudžeto lėšų olimpinėms žaidynėms Sočyje organizuoti neprireiks, esą nepaisant krizės investuotojų dėmesys didžiulis ir pavyko pritraukti net daugiau investicijų, nei planuota.
• Bedarbių skaičius Rusijoje mažėja – maždaug 1 procentu per savaitę. Šiuo metu oficialiai šalyje yra 2,204 milijono bedarbių. Nuo 2008 m. spalio buvo atleisti 434 594 žmonės, 129 159 pavyko vėl įsidarbinti.
• Rusijos prezidento padėjėjas Arkadijus Dvorkovičus pareiškė, kad sprendimas naikinti vieningąjį socialinį mokestį pakeičiant jį trimis draudiminiais įnašais atšaukiamas nebus, tačiau kai kuriems mokesčių mokėtojams realios mokestinės naštos didėjimas dėl to bus nukeltas iki 2015 metų.