Vyriausybė pareiškime nurodė, kad „įvedė benzino eksporto apribojimą nuo 2024 metų rugsėjo 1 dienos iki gruodžio 31 dienos“.
Šia priemone siekiama išlaikyti stabilias kainas „nuolatinės sezoninės paklausos ir planuojamo naftos perdirbimo gamyklų remonto laikotarpiu“, paaiškino vyriausybė.
Rusija kovą šešiems mėnesiams įvedė benzino eksporto draudimą, tačiau vėliau laikinai sustabdė jo galiojimą gegužės–liepos mėnesiais, pareiškusi, kad vidaus rinka yra prisotinta.
Naujasis apribojimas neturės įtakos tiekimui pagal tarpvyriausybinius susitarimus, įskaitant susitarimus su Eurazijos ekonominės sąjungos šalimis – Baltarusija, Kazachstanu, Kirgizija ir Armėnija, nurodė vyriausybė.
Nepaisant turimų didžiulių energijos išteklių, Rusija pernai paskelbė panašų dyzelino ir benzino eksporto draudimą, nes mažmeninės degalų kainos paveikė rusų perkamąją galią, kurią ir taip pakirto dėl sankcijų susilpnėjęs rublis.
Oficialiais duomenimis, 2023 metais Rusija pagamino 43,9 mln. tonų benzino.
Pajamos iš naftos ir dujų pardavimo tebėra labai svarbios Maskvai, kuri savo ekonomiką dabar orientuoja į pastangas palaikyti karinį puolimą Ukrainoje.
Ukrainos pajėgos pastaraisiais mėnesiais rengė bepiločių lėktuvų atakas prieš Rusijos degalų saugyklas, siekdamos iš Rusijos pajėgų atimti kuo daugiau itin svarbių išteklių.