• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant rinkimams kai kurie politikai sužibo ypač originaliomis idėjomis. Štai Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė siūlo įstatymu įtvirtinti, kad prekybos centrai žmonėms, perkantiems savitarnos kasose, kažkaip kompensuotų už jų vargą. Politikė sako, kad žmonės, apsiperkantys savitarnos kasose, yra priversti dirbti kaip laisvai samdomi vergai.

Artėjant rinkimams kai kurie politikai sužibo ypač originaliomis idėjomis. Štai Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė siūlo įstatymu įtvirtinti, kad prekybos centrai žmonėms, perkantiems savitarnos kasose, kažkaip kompensuotų už jų vargą. Politikė sako, kad žmonės, apsiperkantys savitarnos kasose, yra priversti dirbti kaip laisvai samdomi vergai.

REKLAMA

Liberalūs politikai ir prekybininkai su tokiais vertinimais nesutinka, sako, kad politikė kelia problemą ten, kur jos nėra, ir kišasi į laisvą rinką.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje, vis dažniau parduotuvėse vietoj įprastų kasų su pardavėju galima rasti savitarnos kasas. Dalis žmonių tuo patenkinti, dalis ne. Štai Birutė iš Trakų rajono socialiniuose tinkluose pasidalino istorija, kaip su trimis vežimėliais turi pati skenuoti prekes savitarnos kasoje, mat kasos su pardavėjais neveikia.   

REKLAMA

„Ar norėtumėte su trimis vežimėliais dirbti prie savitarnos kasos? Nes kasa atsidaro tik 10 valandą”, – sekėjų klausė Birutė. 

Skundžiasi pardavėjų trūkumu

Tokių istorijų yra ne viena. Pasak kalbintų gyventojų, savitarnos kasos yra skirtos apsipirkti su keliomis prekėmis, o ne su pilnu vežimu. Tiesa, dažnai žmonės, turintys didelius pirkinių krepšius, yra priversti naudotis savitarna, nes tradicinės kasos neveikia.

REKLAMA
REKLAMA

Štai, ką apie savitarnos kasas mano parduotuvėse kalbinti žmonės:

„Tikrai pastebiu daug senjorų, kurie sunkiai susidoroja su tais aparatais. Tarkim, mažesnėse parduotuvėse kartais net nėra kasininko ir tu neturi kito pasirinkimo, kaip eiti į savitarnos kasą.”  

„Viskas čia naujoviška, seniau man buvo smagiau.”

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė teigia, kad žmonės, atsiskaitantys savitarnos kasose, ne savo noru dirba kasininko darbą. Todėl siūlo įstatymais numatyti, kad prekybos centrai žmonėms, kurie perka savitarnos kasose, kažkaip kompensuotų už prekių skenavimo darbą ir vargą.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu mes tikrai norime gyventi valstybėje, kur vartotojų teisių apsauga yra aukšto lygio, tai tiems žmonėms, kurie dirba, drįstu pasakyti, kaip laisvai samdomi vergai, turėtų būti kažkokios kompensacijos”, – siūlė Seimo narė.    

Pasak Seimo narės, pirkėjus eiti į savitarnos kasas priverčia kasininkų trūkumas.   

REKLAMA

„Formuojama mūsų vartotojų elgsena, kad esi priverstas eiti į savitarną, kelti sunkius daiktus ir dėti juos ant kasos. Sunkus darbas, sakyčiau”, – dėstė R. Budbergytė.

Siūlo kompensacijas pirkėjams

Su tokiais pareiškimais nesutinka liberalų frakcijos narys Simonas Gentvilas, kuris teigia, kad, pasitelkus tokią logiką, nuolaidos naudojantis savitarna turėtų būti visur, kur yra kokia nors savitarna, pavyzdžiui, prekes atsiimant iš paštomatų. Pasak jo, politikė dėmesį turėtų sutelkti į tikras problemas.  

REKLAMA

„Tai yra problemos išsigalvojimas. Jei plėtosime šią logiką, greitai pereisime prie nekilnojamojo turto kainų reguliavimo ar manikiūro paslaugų – jei atsineši savo laką, turėtum gauti nuolaidą”, – kalbėjo Seimo narys.

Prekybininkai tokias pataisas vertina neigiamai. Lietuvos prekybos įmonių asociacija teigia, kad taip Seimas kištųsi į įmonių kainodarą.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Toks įpareigojimas taikyti kažkokias specifines savitarnos kasų programas yra ne kas kita, kaip sutarčių laisvės, kontrakto laisvės ir laisvos kainodaros pažeidimas. Kišimasis į tai”, – kritikavo asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

„Savitarnos kasa ar kasa be kasos aparato yra mažmeninės prekybos ateitis, kuri visų pirma padeda suvaldyti [srautus] ir atliepti [pirkėjų] lūkesčius”, – tikino „Maxima” atstovė spaudai Raminta Gecevičiūtė.

REKLAMA

Kalbinti žmonės pataisas vertina pozityviai, teigdami, kad savitarnos kasos dažnai stringa, vyresnio amžiaus žmonės nežino, kaip pasverti specifinį produktą, o, norint įsigyti alkoholio ar tabako gaminių, loterijos bilietų, reikia ilgai laukti kasininko, kuris patikrins pirkėjo amžių. Norint apsipirkti įprastoje kasoje, tokios galimybės kartais nėra.   

REKLAMA

„Pažiūrėkit, kiek žmonių laukia dėl vieno banano ar kitos smulkmenos. Kame reikalas, kiek tuščių kasų stovi? Tegul pinigus išmoka tiems žmonėms, jei jie patys save aptarnauja”, – siūlė kalbintas pirkėjas. 

Prekybininkų apklausa parodė, kad kas antras pirkėjas parduotuvėje teikia prioritetą savitarnos kasoms. Pagrindinės priežastys, pasak apklaustųjų, yra greitesnis apsipirkimas, patogumas perkant mažiau prekių, o kai kurie pirkėjai savitarnoje išvengia juos varginančio bendravimo su kitais žmonėmis. 

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Vilniuje žuvus keturračio vairuotojui aiškėja avarijos aplinkybės: medikai gaivino pusantros valandos
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Rekordinis radinys Kuršėnų girininkijoje – rado pustrečios tonos išmestų padangų
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Muziejininkė: pitonai dažniausiai kesinasi į šiuos asmenis
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Ruginienę kritikuojantis Butkevičius mato Vyriausybės iširimą jau vasarą: „Per žemo lygio žmogaus nuostatos“
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Valdžios neištesėti pažadai demotyvuoja pareigūnus: ilgametis tyrėjas prognozuoja griūtį
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Net opozicija giria naująją kultūros ministrę: „Ponia Aleknavičienė yra solidi politikė“
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Baltarusijoje įstrigę Lietuvos įmonėms priklausantys vilkikai – Lukašenka grasina juos konfiskuoti
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Robertu Kaunu
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Pamatykite, kaip didžiosioms metų šventėmis ruošiasi Berlynas ir Londonas
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Prabilo Santaros klininkas palikę medikai: „Toje komandoje dirbti negaliu“
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Pasaulyje garsėja menininkas savo provokacijomis mene: štai kiek vertas jo paskutinis kūrinys – auksinis tualetas
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. LRT biudžetas vis labiau iškreipia konkurenciją: gali išsipūsti iki 100 milijonų eurų
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Pasirodžius naujajam partnerystės įstatymui Seime – politikai pasidalijo į dvi stovyklas: sužinokite kokias
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Advokatė įspėja tėvus: tokia paauglių patirtis neužmirštama – jos ištrinti neįmanoma
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. „Akušerinis smurtas“ Lietuvoje dabar yra ypač opi problema
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Nors jau lapkritis, ūkininkas Ramūnas vis dar skina avietes: žada, kad šviežių uogų bus iki Kalėdų
Lapkričio 10 d. TV3 Žinios. Lietuviai pasipiktinę socialinių darbuotojų kraustymųsi, o šie atsisako išreikšti savo nuomonę: bijo šio 1 dalyko
Lapkričio 9 d. TV3 Žinios. Nerimas dėl matematikos egzamino
Lapkričio 9 d. TV3 Žinios. Tragiškai pasibaigusios policijos gaudynės Floridoje
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. Makabriškos laidojimo tradicijos: kaip lietuviai pagerbdavo iškilius mirusius žmones prieš šimtmetį?
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. Politologė po Orbano susitikimo su Trumpu: vengrai kaip niekada ištroškę permainų
Lapkričio 8 d. TV3 Žinios. Brėžia raudonas linijas: prabilo, koks galimas naujas žingsnis vilkikams įstrigus pasienyje
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Ministerija meta „gelbėjimosi ratą“ abiturientams: matematikos kartelę siūlo nuleisti iki 25 taškų
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Politologai įvertino vėl byrantį Ruginienės ministrų kabinetą: „Ateina su labai egzotinėmis uodegomis“
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Vyriausybėje – chaosas ir visiškas pasimetimas dėl Baltarusijoje įstrigusių lietuvių vairuotojų
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Naujasis kultūros viceministras – R. Žemaitaičio žmogus ar „ritmologų“ sektos dalyvis?
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Siaubą keliantis paauglių elgesys: 6 moksleiviai sumušė 13-metę – policija tyrimo tęsti nežada
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Branduolinis pingpongas tarp Rusijos ir JAV: okupuotame Donecke sunaikintas rusų amunicijos sandėlis
Lapkričio 7 d. TV3 Žinios. Režisierius sumušė aktorių – nuspyręs nuo kėdės vaikėsi po sceną: jis yra silpnas aktorius
Lapkričio 6 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su prezidento patarėju Deividu Matulioniu
Lapkričio 6 d. TV3 Žinios. Pamatykite įspūdingą reiškinį: šiąnakt patekėjo ryškiausia metuose superpilnatis
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Baltarusijoje įstrigo tūkstančiai Lietuvos vilkikų: štai ko Ruginienė prašo Lukašenkos
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Pamatykite, kaip briedis susidūrė su lengvuoju automobiliu: štai kokios tragiškos pasekmės
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Policinininkai vyjosi nusikaltėlį per visas gyvenvietes: pastarasis nesuvaldė automobilio – štai kokios pasekmės
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Sausio 13-osios tanką vairavusiam Radkevičiui sušvelninta bausmė: „Šis klausimas – ateities klausimas“
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Lietuviai piktinasi tokiu medikų poelgiu: vien pernai tam išleido 1,5 milijardo eurų
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Vilniuje neblaivus BMW vairuotojas sukėlė avariją – įpūtė beveik 2 promilės
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Prezidentas apie kandidatą į krašto apsaugos ministrus: „Jeigu viskas bus tvarkoje, jis bus patvirtintas“
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su klimatologu Arūnu Bukančiu
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Pamatykite: išskirtiniausi kepiniai Pyragų dienos proga Lietuvoje
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Papasakojo, kaip sutaupyti perkant kompensuojamuosius vaistus: liepė atkreipti dėmesį į 1 dalyką
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Lietuvoje pensijos 3 kartus mažesnės nei Vokietijoje: senjorams vos užtenka maistui ir būstui
Lapkričio 5 d. TV3 Žinios. Štai kiek lietuvių piktinasi nežmoniškomis eilėmis pas gydytojus: „Registravomės praėjusiais metais gruodį“
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. Po susitikimo su Nausėda Kaunas jau formuoja savo komandą: „Ar pavyks maksimaliai išlaikyti komandą, tokio pažado nedaviau“
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. Baisiogaloje prasideda „Rheinmetall“ statybos – gyventojai turi vieną priekaištą
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su politologu Šarūnu Liekiu
Lapkričio 4 d. TV3 Žinios. Netikėtas radinys Kretingos bažnyčioje: pasitvirtino nuo seno sklandžiusi legenda
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Pokalbių pilna diena Robertui Kaunui: išėjęs iš prezidentūros buvo apgultas protestuotojų minios
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Šiose magistralėse specialios sistemos rodo, kokiu greičiu galite važiuoti: žiemą leidžiama ir 130 km/h
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Širdžių Prezidentas Valdas Adamkus mini ypatingą sukaktį: „Ši diena yra inspiracija ateičiai“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Išvydęs, kas dedasi su jo mylimu mišku, kelmiškis Gintautas negali tylėti: „Tai bus tuščia futbolo aikštė“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Kunigas Doveika stebisi augintinių kapais: šeimininkai pinigų negaili – štai, kiek kainuoja
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Kauno valdžia užsimojo po Rotušės aikšte kasti parkingą – ekspertai kalba apie pavojų paveldui
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. 9 iš 10 lietuvių tiki Kremliaus propaganda: „Esam neva žlungantys, ES vergai“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Ekspertai įspėja: po II pakopos išmokų gali įvykti kainų šuolis
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Pasakė, kiek mineralinio vandens turime išgerti per dieną: štai kas nutiks jo padauginus
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Latvijai pasitraukus iš Stambulo konvencijos – Tamašunienės svarstymai: „Smurtas neturėtų turėti lytiškumo“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Vis daugiau žmonių grožisi šiais neįprastais medinukais: „Mano mintyse „balvonai“
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Pamatykite: Klaipėda neatsigina bebrų – apgriaužė ir metaliniais tinklais apraišiotus medžius
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Naujieji elektriniai traukiniai Lietuvoje: tai yra keliolika žingsnių į priekį
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Šilutės rajone – 26 metus nelegaliai laikytas krokodilas: per tiek laiko net nesugalvojo vardo
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Donaldas Trumpas atmetė galimybę perduoti Ukrainai „Tomahawk“ raketas
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Išskirtinė galimybė pamatyti žymių Lietuvos didikų koplyčią: svarbi vieta sovietmečiu buvo išniekinta
Lapkričio 3 d. TV3 Žinios. Lukašenka toliau kartoja gąsdinimo dainelę: „Mes susėsime su Putinu, priimsime sprendimą ir smūgiuosime“
Lapkričio 1 d. TV3 Žinios. Visuotinė kapinių apgultis: policija siunčia gyventojams svarbių patarimų
Lapkričio 1 d. TV3 Žinios. Budbergytė įvertino vieno banko įvestą pakitimą: „Bankai labai greiti pasinaudoti situacija“
Lapkričio 1 d. TV3 Žinios. Ukrainiečiai didina spaudimą: skelbia apie neeilinę operaciją Pokrovske
Spalio 31 d. TV3 Žinios. „Pilna streso, panikos“ – Turkijos oro uoste įstrigę lietuviai džiaugėsi, kad nors gavo vandens
Spalio 31 d. TV3 Žinios. Atskleidė, kodėl nepavyko numušti balionų: „Buvo sąlygų, kurios neleido to padaryti“
Spalio 31 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanu Mindaugu Jurkynu
Spalio 31 d. TV3 Žinios. Švęsite Helovyną ar Vėlines? Prekybininkai atskleidė, kuri šventė šiuo metu populiariausia
Spalio 31 d. TV3 Žinios. Kandidatas į ministrus Kaunas atviravo apie potencialų postą: „Aš visgi žmogus, ne mašina, ne robotas“
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Pas brolį atvažiavęs vyras rado jo ir žmonos lavonus: mirties priežastis neaiški
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Muitų bangų talžomas santykių laivas pasiekė ramesnius vandenis: JAV ir Kinijos prezidentai susitiko Pekine
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Tikras stebuklas Kauno klinikose: išgyveno net 400 gramų nesvėrusi mergytė
Spalio 30 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su LSDP pirmininku Mindaugu Sinkevičiumi
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Sienų uždarymas kontrabandinius balionus pristabdė, bet ne ilgam: „Čia bus išbandymas mūsų diplomatijai“
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Būkite atsargūs: sukčiai jau taikosi į antrąją pensijų pakopą
Spalio 30 d. TV3 Žinios. Pavardės ironija: kandidatas į krašto apsaugos ministrus kaunietis Robertas Kaunas Kaune nežinomas
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Pabradės poligone jungtinės karinės pajėgos gerino karinius įgūdžius
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Pamatykite: medicinos bendruomenė pagerbė mokslo labui savo kūnus paaukojusius žmones
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Inovatyvi tabletė gali parodyti, ar turite inkstų ligų
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Dvi ministrų pozicijos, bet nė vieno tikrai svarstomo kandidato: „Mes matome absurdišką cirką“
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Maisto produktų kainos Lietuvoje pranoko kai kurias Europos šalis: tai dar ne pabaiga
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Europos Centrinis Bankas ruošia naujovę: eurai virs skaitmenine valiuta išmaniuosiuose įrenginiuose
Spalio 29 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su ekonomistu Nerijum Mačiuliu
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Lietuva tęsia pasienio uždarymą su Baltarusija, o Lenkija žada 2 punktus – atverti
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Per gaisrą žuvusiam ugniagesiui atidenktas paminklas: Tarnybos, kokia ji buvo – niekada nebebus
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Mokytojai atviri: apie Heloviną vaikai žino, tačiau kas yra Vėlines – tenka priminti
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Verslininkas atskleidė: kūčiukai šiemet brangs
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Opozicija kritikuoja valdžią dėl balionų krizės: siūlo kurti bepiločių sistemų valdybą
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Lukašenka sureagavo į Lietuvos oro erdvėje vyksiančią ataką: tai bebrotiška afera
Spalio 29 d. TV3 Žinios. Liepsnojantis vilkiko ir automobilio susidūrimas netoli Klaipėdos: 4 žmonės išvežti į ligoninę
Spalio 28 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su bendrovės „Baltijos tyrimai“ vadove Rasa Ališauskiene
Spalio 28 d. TV3 Žinios. Vairuotojams primena: laiku nepasikeitus padangų gresia baudos – štai kur keitimas pigiausias
Spalio 28 d. TV3 Žinios. Šilumos kainos vis labiau tuštins gyventojų pinigines
Spalio 28 d. TV3 Žinios. Apžvalgininkai įvertino socdemų kandidatą į ministrus: susiduria su kadrų trūkumu?
Spalio 27 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderiu Sauliumi Skverneliu
REKLAMA
Jei glusas Gentvilas prieštarauja, tai reiškia Budbergyte sako tiesą. Savitarnoje kai kurių dalykų reikia prašyti atskirai patvirtinti, duoti, įvesti nuolaidas ir t.t. Reikia mokėti surasti viena bandelė tarp šimto kitų bandelių, surasti adata šieno kupetoje.
Neapkenciu savitarnos-hujitarnos kasu. As perku uz 50eur, sveriamu produktu, kodel as turiu dirbt kasininkes darba ir ilgiausiai zaist prie tu kasu. Cia patogi kasa paaugliams nebent. Skubantiems 1 dalykeli perkantiems.
Netycia arkune ar striuke prisilieti ir cypia kasa, kad turi ateit kasininke. Neapkenciu siu kasu. Jos tinka tik susikaupusiam metalui is pinigines isnaudoti, tada einu, kad nusikratyt monetu.
Visad turi dirbt normalios kasos, o ne ta slamstiska savitarna prievartine.
Prekybininku savivale ir gobšumas
Prekybininku savivale ir gobšumas
Baisu kokia neteisybe musu šalyje, parduotuve turi 5-10 kasu, bet dirba viena arbe visai nedirba, žmones priversti savitarnoje patys skanuoti prekes, kur pastoviai kas nors stringa, ištaisyti negalima, reikia laukti kol malones koks darbuotojas prieiti, nes dažnai ju net nebuna, o kokios eiles prie tu aparatu susidaro po darbo, kodel valdžia leidžia prekybininkams tokia betvarke daryti, jie pirkeju saskaita kraunasi pelnus, nes sumažino pardaveju skaičiu ir nebereikia moket atlyginimu, tai kodel pirkejai turi už dyka atlikti pardaveju darba, teisingas siulymas, tegu padaro nirs keliu proc. nuolaida prekems už atliekama darba, o parduotuvese privalo dirbti kelios kasos, kad žmones pasirinktu patys kur jie nori apsiprekinti...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų