„Valstybė perims šito sektoriaus reguliavimą ir valdys dalį akcijų. Bet tai nereiškia, kad valstybė perims visą energetinį ūkį tose savivaldybėse. Esame numatę Vilniuje ir Kaune kurti tris specialiosios paskirties akcines bendroves. 51 procentas bendrovių akcijų priklausytų valstybei. 49 procentai – privačiam verslui“, – sakė ministras pirmininkas.
Anot premjero, naujose įmonėse, kurios gamina šilumos energiją, naudodamos biokurą, gaminamos energijos savikaina yra daug žemesnė, bet kaina panaši, kaip ir šilumos energijos, gaminamos naudojant dujas.
„Manome, kad šitas sektorius turi būti reguliuojamas. Mūsų specialistų skaičiavimais, panaudojant Europos Sąjungos struktūrinę paramą, net ir tuo atveju, jeigu biokuro ir dujų kaina nesikeistų, matome galimybę šilumos kainą vartotojams sumažinti nuo 25 iki 30 procentų. Manau, kad monopolinės paslaugos turi būti valstybės stipriau reguliuojamos“.
Ministras pirmininkas tikina, kad projekte kviečiama dalyvauti ir Vilniaus miesto savivaldybė.
„Jie turi savo balanse didelę dalį turto, jei kalbėsime apie termofikacines elektrines. Jie gali integruotis į šitą programą, įnešti tam tikrą dalį kapitalo į specialiosios paskirties akcinės bendrovės sukūrimą. Ir turėtų nemažą akcijų paketą“, – sakė A. Butkevičius.
Tuo metu koncerno „Icor“ ir Vilniaus savivaldybės valdoma įmonė „Reenergy“, Vilniuje statanti 250 mln. litų vertės atliekų deginimo jėgainę, svarsto galimybę teismui skųsti sprendimą tokias elektrines leisti statyti tik valstybės valdomoms bendrovėms, turinčioms valstybinės reikšmės statusą.