Pasak policijos atstovų, atsiras du nauji pokyčiai:
1. Nuo šiol tam tikruose postuose policija keis kontrolės kryptis, t.y. postuose dirbantys pareigūnai tikrins ne įvažiuojančius į miestus vairuotojus, tačiau ir išvažiuojančius (arba vykstančius abiejomis kryptimis). Tokia taktika dažniau bus taikoma didžiųjų miestų savivaldybėse, tačiau gali pasitaikyti atvejų ir mažesniuose miestuose.
2. Pareigūnai, nustatę, kad asmuo piktybiškai bando patekti į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybę, neturėdamas tam jokio pagrindo, žymiai dažniau ne tik pareikalaus nutraukti kelionę ir grįžti namo, tačiau ir taikys už pažeidimus atsakomybę.
Svarbi informacija tiems, kam šiomis dienomis būtina vykti į kitą savivaldybę. 1. Tam tikruose postuose policija keis...
REKLAMAREKLAMAPosted by Lietuvos policija on 2020 m. gruodžio 22 d., antradienis
Policija jau anksčiau pranešė, kad dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, bus įrengiamos stebėjimo kameros ar statomi draudžiamieji ženklai. Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami policijos rėmėjai, šauliai ir pan.
Baudos už gudravimą – nuo 500 eurų
Dar praėjusį penktadienį R. Požėla pridūrė, kad vairuotojams nevertėtų apgaudinėti policijos pareigūnų, kitu atveju laukia baudos.
„Šioje vietoje mūsų tolerancijos nebus. Žaidimo taisyklės visiems yra aiškios. Yra punktai, per kuriuos turime pravažiuoti, turime pateikti argumentus. Tie, kurie bandys gudrauti tokiu būdu, susilauks kalėdinių policijos „premijų“ nuo 500 eurų“, – pridūrė policijos vadovas.
Spaudos konferencijoje turėjo dalyvauti ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, tačiau dėl kontakto su asmeniu, kuris galimai užsikrėtė koronaviruso, jai teko izoliuotis.
Be to, pažymima, kad jau nuo penktadienio įvažiavimuose į savivaldybių centrus įrengiami stacionarūs policijos postai.
Patekti į kitą savivaldybę bus galima tik esant rimtai priežasčiai – vykstant į darbą, prireikus skubios medicininės pagalbos, norint pasiekti gyvenamąją vietą, keliaujant į laidotuves ar kitais svarbiais tikslais.
Įvertino socialinėse grupėse plintančią informaciją
Paskelbus apie žadamus eismo ribojimus, socialinėje erdvėje netrukus atsirado skirtingos grupės tam, kad vairuotojai tarpusavyje pasidalintų informacija ir nurodytų, kuriose vietose yra įrengti policijos pareigūnų kontrolės postai.
R. Požėla, kalbėdamas apie tokią socialinių tinklų vartotojų iniciatyva, tikino, kad taip žmonės apgaus ne policijos pareigūnus, bet save ir savo artimuosius.
„Čia yra Lietuvos kasdienybė. Mes tų grupių turime daug įvairiausių, kur dalijasi informacija apie „trikojus“, apie policijos ekipažus, tai čia nieko naujo. Bet tai vėlgi – nebus taip, kad jūs apgausite policija. Mūsų nereikia apgaudinėti. Tokiu būdu žmonės save apgaus – save ir savo artimuosius“, – tikino R. Požėla.
Gali išlaipinti keleivius
Kiek anksčiau policijos atstovai pažymėjo, kad asmenys, važiuojantys viešuoju priemiestiniu transportu, taip pat traukiniais, gali būti išlaipinti, jeigu neįrodys keliavimo būtinybės.
Tą patį per spaudos konferenciją priminė ir R. Požėla, kuris vylėsi, kad gyventojai išgirdo svarbią policijos žinutę.
„Aš labai tikiuos, kad tie asmenys, kurie važiuoja autobusais, išgirdo mūsų žinutę ir perskaitė Vyriausybės nutarimą, ir su jais nebus problemų“, – pridūrė policijos vadovas.
Policija primena, kad, siekiant išvengti nesklandumų, gyventojams vertėtų neužmiršti su savimi turėti dokumentų, pagrindžiančių kelionės tikslą.
Iškilus papildomiems klausimams, raginama skambinti policijos nurodytu informaciniu telefonu – 8 700 60000 arba rašyti elektroninį laišką šiuo adresu: [email protected].
Blokavimo postai prie įvažiavimų į miestus:
nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val.nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val.nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.
Jei žmonėms kyla klausimų, jie gali pasiskambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60 000, darbo dienomis – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. Savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro.
Artėjantį savaitgalį budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – kontrolės postuose, taigi visoje Lietuvoje savaitgalį patruliuos 920 ekipažų. Paprastomis, ne švenčių, dienomis budės 750 ekipažų. Judėjimo kontrolei tarp savivaldybių vykdyti papildomai dirbs dar 60 policijos ekipažų, kurie tikrins judėjimo teisėtumą.
Preliminariai skaičiuojama, kad judėjimo ribojimų kontrolei užtikrinti prireiks apie 1 700 000 eurų.
Pareigūnai ragina gyventojus likti namuose.
Aktualią informaciją apie judėjimo ribojimus galima rasti ČIA.