Anot Aplinkos apsaugos departamento (AAD), neplaninio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad įmonė, vykdydama veiklą, laikė antrines atliekas atviroje teritorijoje sukrautas į krūvas ir palaidas, taip pažeisdama jai išduoto Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo sąlygas.
Taip pat nustatyta, kad nesilaikyta ir Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų – degios atliekos buvo sandėliuojamos tiesiogiai prie pastato sienų, nepaliekami reikalingi tarpai, rietuvės kraunamos didesnės nei nustatyta.
Nors įmonė ir neigė, kad atsakomybė dėl gaisro tenka jai ir kad gaisro metu buvo padaryta žala aplinkai, vis dėlto Klaipėdos apylinkės teismas nusprendė kitaip.
Kovo pradžioje jis paskelbė, kad bendrovė „Virginijus ir ko“ laikė atliekas pažeisdama privalomus tiek taršos leidimo, tiek gaisrinės saugos reikalavimus. Teismo vertinimu, gaisras kilo ir žala aplinkai buvo padaryta, nes įmonė nesilaikė aplinkosaugos ir gaisrinės saugos reikalavimų, todėl ji buvo įpareigota atlyginti 19 890,22 euro žalą aplinkai.
Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.
Gaisras atliekų perdirbimo įmonėje Klaipėdos rajone kilo 2022 metų rugpjūčio 17-osios vėlų vakarą. Aplinkosaugininkų duomenimis, bendrovės „Virginijus ir ko“ teritorijoje tąkart sudegė 1,21 t netinkamai laikomos šienainio plėvelės, į aplinkos orą buvo išmesti teršalai.