Tai parodė „Revolut“ užsakymu atliktas reprezentatyvus tyrimas 11–oje Europos šalių, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.
Ar bendras šeimos ar poros gyvenimas reiškia, kad ir finansai turi būti tvarkomi viena bendra sąskaita? Taip galvoja kas trečias europietis, dažniausiai tokį atsakymą rinkosi vyresni nei 45-erių vyrai. Bendros šeimos sąskaitos idėja populiariausia Rumunijoje, Vengrijoje, Ispanijoje.
Lietuvoje norinčių visus šeimos pinigus tvarkyti bendrai buvo mažiausia – vos 16 proc. Priešingai nei kitose Europos šalyse, daugiausia žmonių mūsų šalyje pasisako už atskirus biudžetus (43 proc.), dar 30 proc. norėtų ir bendros sąskaitos, ir asmeninės savo individualiems poreikiams.
Apklausa parodė, kad vidutiniškai 5 proc. porų apie finansus nekalba išvis ir pinigų su meile nepainioja. Daugiausia tokių romantikų buvo Austrijoje (10 proc.), Vokietijoje (8 proc.). Vyrai ir vyresni nei vidutinio amžiaus žmonės šį atsakymą rinkosi dažniau.
40 proc. lietuvių porų finansus tvarko „kaip papuola“
Lietuviai išsiskyrė ir kitu aspektu: mūsų šalyje net 4 iš 6 apklaustųjų pinigus šeimoje tvarko be aiškių susitarimų ar taisyklių, tiesiog „kaip papuola“. Kitose Europos šalyse toks atsakymas buvo bent perpus retesnis. Atsakymas populiariausias buvo tarp vyresnių nei 55 m. žmonių, moterys jį rinkosi dažniau nei vyrai.
Kas dešimta pora Lietuvoje šeimoje finansus dalijasi taip: vienas apmoka nuomą ar būsto paskolą, o kitas – su būstu susijusias sąskaitas ir maistą. Populiariausias pasirinkimas tarp europiečių buvo poros išlaidas dalintis perpus, kiek mažiau žmonių sakė, kad vienas partneris apmoka daugiau išlaidų, nes gauna daugiau pajamų.
4 proc. apklaustųjų sakė, kad gerokai daugiau pajamų gaunantis partneris apmoka visas šeimos išlaidas. Kai kuriose šalyse poros sulaukia finansinės paramos iš tėvų: taip sakė 3 proc. austrų, 2 proc. vokiečių, po 1 proc. Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Portugalijoje.