• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai, papildomai kaupiantys senatvei antroje pakopoje, netrukus esant rimtoms priežastims, galės nutraukti kaupimą ir pinigus atsiimti. Bent jau tai turėtų numatyti pateiktos įstatymo pataisos.

Gyventojai, papildomai kaupiantys senatvei antroje pakopoje, netrukus esant rimtoms priežastims, galės nutraukti kaupimą ir pinigus atsiimti. Bent jau tai turėtų numatyti pateiktos įstatymo pataisos.

REKLAMA

Tačiau kol svarstoma, kada ir kas galės pasiimti savo pinigus, žmonėms lieka tik viena galimybė – metams sustabdyti kaupimą. Tačiau pensijų fondų valdytojai nepataria to daryti ir įspėja, kad apie stabdymą gyventojai turi pranešti net prieš du mėnesius.

Kaip ir kada sustabdyti kaupimą

Portalo tv3.lt skaitytoja Roma pasakojo, kad kaupia pinigus antroje pensijų pakopoje.

„Į kaupimą, tikriausiai, kaip ir dauguma, patekau, sakyčiau, apgaulės metu. Nei kas skambino, nei kas rašė, tiesiog buvau įtrauka automatiškai, o, kai tai supratau ir norėjau nutraukti kaupimą, jau buvo per vėlu“, – skundėsi ji.

Moteris pasakojo, kad pinigais norėtų naudotis dabar, o ne tada, kai išeis į pensiją ar ir visai nepasinaudos, jeigu numirs iki jos.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepaisant to, kokia yra antroji pakopa, vis tiek taupau ir kaupiu pinigus. Tačiau juos iš savo banko sąskaitos galiu pasiimti, kada tik noriu, dažniausiai tada, kai jų reikia. O antros pakopos pinigų dar teks ilgokai palaukti, net nežinia, ar iš viso sulauksiu.

REKLAMA

Todėl norėčiau ir antros pakopos pinigus kaupti savo sąskaitoje, o ne kitur“, – pasakojo ji.

Roma pastebi, kad kol kas egzistuoja viena galimybė – stabdyti kaupimą metams.

„Šia galimybe jau pasinaudojo nemaža dalis draugų ir šeimos narių. Tačiau žmonės skundėsi, kad net sustabdžius kaupimą, jiems vis tiek nuo atlyginimo buvo nuskaitomi pinigai.

Taigi, kaip ir kada reikia sustabdyti kaupimą, kad pinigai liktų mano sąskaitoje? Kam ir kada reikia pateikti prašymą, kad noriu metams sustabdyti kaupimą antroje pensijų pakopoje“, – klausė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Prašymą būtina pateikti prieš 2 mėnesius

„Luminor investicijų valdymas“ vadovė Loreta Načajienė komentavo, kad jeigu žmogus pageidauja metams sustabdyti įmokų mokėjimą į II pakopos pensijų fondą, jam reikia pateikti prašymą savo pensijų kaupimo bendrovei.

„Ši, savo ruožtu, perduoda informaciją „Sodrai“, kuri administruoja pensijų kaupimo sutarčių ir mokėjimų duomenis ir papildomai informuoja darbdavį apie tokį asmens sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl įmokų skaičiavimo ypatumų „Sodros“ sistemose, įmokos sustabdomos praėjus dviem mėnesiams po prašymo pateikimo, pavyzdžiui, jeigu prašymas pateikiamas birželio mėnesį, įmokų stabdymas įsigalios nuo rugpjūčio“, – įspėjo ji.

Tai patvirtino ir Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas. Jis  tikino kad norint laikinai sustabdyti pensijų kaupimą, gyventojas gali kreiptis į savo pensijų kaupimo bendrovę.

REKLAMA

„Tai reikėtų padaryti prieš mėnesį iki numatomo pensijų įmokų sustabdymo pradžios. Pateikus šį prašymą, darbdavį informacija pasieks automatiškai – papildomai darbdavio informuoti nereikia.

Jei žmogus šiandien kreiptųsi į savo pensijų kaupimo bendrovę dėl laikino įmokų stabdymo, jos būtų sustabdytos nuo kito mėnesio pirmos dienos, pasibaigus 30 kalendorinių dienų laikotarpiui. Pavyzdžiui, pateikus prašymą birželio 30 dieną, sustabdymas įsigalios rugpjūčio 1 dieną. Tačiau, prašymą pateikus, pavyzdžiui, viena diena vėliau, liepos 1 dieną, jis įsigaliotų jau tik rugsėjo 1 dieną. Todėl nusprendus teikti prašymą svarbu atkreipti dėmesį į šiuos terminus“, – įspėjo jis.

REKLAMA

Net trumpam stabdyti kaupimo – nepataria

Pasak V. Rūko, jeigu įmokas planuojama stabdyti netekus darbo, vertėtų žinoti, kad neturint darbo pajamų, įmokos į II pakopos pensijų fondą ir taip nėra mokamos

Dar anot specialisto, svarstant laikinai stabdyti pensijų kaupimą, taip pat vertėtų žinoti, kad tai gali turėti įtakos pensijų kaupimo rezultatams ateityje.

Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) specialistai irgi pataria nestabdyti pensijų kaupimo, net ir brangstant prekėms ir paslaugoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didelė infliacija vartotojus pirmiausiai skatina atsisakyti nebūtinų išlaidų, tokių kaip pramogos, kelionės ar valgymas ne namuose, ieškoti finansiškai patrauklesnių alternatyvų būtinoms prekėms bei paslaugoms.

Sunkesniu laikotarpiu dėmesys tenka, deja, ne taupymui, o labai pasvertam vartojimui. Štai kodėl neturiu daug vilčių, kad šiuo laikotarpiu metams įmokų pervedimo „atostogas“ pasiėmę kaupiantieji sutaupytų – labai tikėtina, kad tas lėšas jie išleistų kasdieniams poreikiams“, - įspėjo specialistai.

REKLAMA

Anot jų, kadangi kaupimo stabdymas galimas tik 1 metams per visą kaipimo laikotarpį, apie tokios galimybės naudojimą reiktų mąstyti ne su tikslu taupyti būtinosioms išlaidoms, bet tik kritiniais finansinio sunkumo atvejais.

Susirgę gyventojai pinigus atgaus?

Šiemet Konstitucinis teismas nusprendė, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją.

REKLAMA

Taigi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija registravo įstatymo pataisas, kurios ir numato, kokiais atvejais sukauptus pinigus bus galima pasiimti. Tačiau šias pataisas dar svarstys ir turės priimti Seimas.

Tokią galimybę siūloma suteikti esant bent vienai iš šių priežasčių:

  • kaupimo dalyviui ar jo nepilnamečiam vaikui (įvaikiui) išduotas siuntimas gauti stacionarią, ambulatorinę ar dienos centro paliatyviosios pagalbos paslaugą;
  • dalyvis ar jo nepilnametis vaikas (įvaikis) serga kritine liga; dalyviui nustatytas 70 proc. ir didesnis netektas dalyvumas;
  • dalyvio nepilnamečiam vaikui (įvaikiui) nustatytas sunkaus neįgalumo lygis;
  • dalyviui ar jo nepilnamečiui vaikui (įvaikiui) reikalingos dantų ir (ar) rekonstrukcinės chirurgijos paslaugos, o jos nekompensuojamos;
  • dalyviui pasinaudojus savivaldybės teikiama tiksline parama, kai vienintelis būstas buvo paveiktas stichinės nelaimės ar gaisro;
  • kitais atvejais, kai priežastys nutraukti pensijų kaupimą yra išimtinės.

Apsispręsti dėl kaupimo liko mėnuo

Tuo metu dar neįtrauktiems į kaupimą gyventojams liko vos mėnesis nuspręsti, ar jie nori būti įtraukti į papildomą pensijos kaupimą II pakopos pensijų fonduose. Už tuos, kurie nieko nedarys, automatiškai bus sudarytos pensijų kaupimo sutartys su fondų valdymo bendrovėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl to iki pensijos jie gaus mažesnį darbo užmokestį, mat dalis jo bus kiekvieną mėnesį nuskaitoma ir pervedama į asmeninę sąskaitą pensijų fonde.

Pranešimus apie įtraukimą į pensijų kaupimą šių metų pradžioje gavo 59 745 gyventojai, informavo „Sodra“.

Iki birželio 30 d. jie gali apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje.

Metų pradžioje „Sodra“ įtraukia gyventojus į pensijų kaupimą antroje pakopoje.

Kiekvienas žmogus, įvertinęs savo finansinę situaciją ir lūkesčius, turi pats apsispręsti, ar dalyvauti kaupime.

tv3.lt

Automatinis įtraukimas, tai yra apgaulės būdu pavogiami pinigai. Tai turi būti traktuojamas, kaip nusikaltimas. Tu pinigų žmonės neatgaus. Eidami į pensija jie gaus kažkokį mažą priedą prie pensijos. Tai yra visiška apgaulė kuriuo metu sukčiu principo būdu žmonės praranda pinigus. Turi būti panaikinti visokie fondai, ir traktuojamas kaip nusikaltimas
Reikia žmonėms susiburti ir duoti kolektyvinį ieškinį prieš valstybę, ir su juo eiti iki ES žmogus teisių teismo.
kaupti 2 ar 25 pakopoje,tu pinigu seniai nera,isvoge ir dar vagia.. Stabdyti reikia ne pensiju kaupima, o vagis prie lovio, kurie viska vagia ir skurdina sios stebuklu salies zmones..Vagiu ir banditu salis..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų