Bauda bendrovei buvo skirta praėjus kelioms savaitėms po to, kai Pietų Korėjoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo dideliems programėlių parduotuvių operatoriams, tokiems kaip „Google“ ir „Apple“, buvo uždrausta programinės įrangos kūrėjus versti naudoti jų mokėjimo sistemas. Taigi pelningos šių bendrovių monopolijos „Play Store“ ir „App Store“ iš esmės buvo pripažintos neteisėtomis.
O JAV teismas, nagrinėjęs „Apple“ ir populiaraus vaizdo žaidimo „Fortnite“ kūrėjos „Epic Games“ ginčą, praėjusią savaitę liepė „Apple“ sušvelninti mokėjimų parduotuvėje „App Store“ kontrolę.
„Google“ ir „Apple“ užima dominuojančias pozicijas Pietų Korėjos – dvylikto didžiausio pasaulyje ūkio – programėlių rinkoje.
Pietų Korėjos sąžiningos prekybos komisija (KFTC) „Google“ veiklos tyrimą pradėjo 2016 metais. Tyrimas buvo susijęs su įtarimais, kad JAV bendrovė vietos išmaniųjų telefonų gamintojams, tokiems kaip „Samsung Electronics“, neleidžia pagal savo poreikius pritaikyti „Google“ operacinės sistemos „Android“.
Pasak Komisijos, „Google“ trukdė konkurencijai rinkoje, pasitelkusi vadinamąjį nesuskaidymo susitarimą, dėl kurio išmaniųjų telefonų gamintojai savo prietaisuose negalėjo diegti modifikuotų „Android“ versijų.
„Dėl to prietaisų gamintojai negalėjo rinkoje pristatyti novatoriškų produktų su naujomis paslaugomis“, – nurodė KFTC paskelbtame pranešime.
„Taigi „Google“ galėjo dar labiau sustiprinti savo dominuojančią padėtį mobiliųjų operacinių sistemų rinkoje.“
Komisija JAV technologijų milžinei skyrė 207,4 mlrd. vonų (176,8 mln. JAV dolerių) baudą ir liepė imtis taisomųjų priemonių.
„Google“ pareiškė, kad šis sprendimas „pakenks pranašumams, kuriuos turi vartotojai“, ir pridūrė planuojanti skųsti komisijos sprendimą, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.
„Android“ suderinamumo programa paskatino neįtikėtinas aparatinės ir programinės įrangos inovacijas, o Korėjos originalios įrangos gamintojams ir kūrėjams atnešė didžiulę sėkmę“, – rašoma agentūros cituojamame „Google“ pareiškime.
„Tai savo ruožtu Korėjos vartotojams užtikrino didesnį pasirinkimą, kokybę ir geresnę patirtį.“
„Google“ tvirtina, kad jos „Play Store“ taikomi komisiniai – tai standartinė ir teisinga kompensacija už sukurtas saugias prekybos platformas, per kurias programėlių kūrėjai gali pasiekti vartotojus visame pasaulyje.