Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams nustačius saugos, kokybės bei dokumentacijos neatitikimus teisės aktų reikalavimams pernai į Lietuvą neleista įvežti 1630 tonų gyvūninio ir negyvūninio maisto produktų.
Tarnyba, išanalizavusi iš kitų ES šalių įvežamos produkcijos kontrolės duomenis ir įvertinusi, kad didėja įvežamos produkcijos kiekiai, daugėja pažeidimų, nuo pernai gruodžio pradėjo vykdyti papildomą kontrolę.
Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Paulausko, per pastaruosius du mėnesius Valstybinės maisto ir veterinarijos pareigūnai kartu su Muitinės departamento pareigūnais, patikrino 428 siuntas. Patikrinimo metu nustatyti 22 įvežamų nesaugių maisto produktų atvejai. Iš viso buvo sulaikyta daugiau kaip 136 tonų maisto produktų, iš kurių 57 tonos grąžintos tiekėjui.
Per šį mėnesį Marijampolės ir Alytaus apskrities keliuose patikrintos transporto priemonės, vežančios maisto produktus ir gyvūnus iš ES valstybių. Buvo patikrinti vežami 964 gyvi gyvūnai, 455 650 vnt. kiaušinių ir daugiau nei 963 tonų kitų maisto produktų. Iš jų viena 21 tonos siunta grąžinta atgal, dėl vienos 3,8 tonų perduota medžiaga Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai, kitos dvi po 23 t onas siuntos sulaikytos dėl ženklinimo pažeidimų. Daugiausiai produkcijos buvo vežama iš kaimyninės Lenkijos (72 proc.), Vokietijos (11 proc.), Belgijos (2 proc.) ir Olandijos (1 proc.).
Vykdant įvežamų gyvų gyvūnų ir maisto produktų kontrolę bendradarbiaujama su Muitinės departamentu, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Policijos departamentu bei Valstybine mokesčių inspekcija.
„Laikomės griežtos pozicijos nesaugios ir nelegaliai gabenamos produkcijos atžvilgiu“, - tvirtino V.Paulauskas.
Didžiausią dalį visų mėsos gaminių įveža juos gaminančios ir didmenine prekyba besispecializuojančios įmonės. Fiziniai asmenys ar individualios įmonės per mėnesį vidutiniškai įveža nuo 100 iki 500 kg mėsos gaminių, tai sudaro apie 1,5 proc. (20-30 tonų) nuo viso įvežamo mėsos gaminių kiekio.
Daugiausiai mėsos gaminių įvežama iš Lenkijos ir Estijos. Iš Lenkijos įvežta 55, Estijos - 30, iš Vokietijos ir Latvijos - 7 proc. mėsos gaminių.