• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penki didieji prekybos tinklai pernai bendrai gavo 4,7 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 158,9 mln. eurų pelno, pirmadienį rašo portalas „Delfi“.

Penki didieji prekybos tinklai pernai bendrai gavo 4,7 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 158,9 mln. eurų pelno, pirmadienį rašo portalas „Delfi“.

REKLAMA

Pardavimų pajamos, palyginus su ankstesniais metais, augo visuose tinkluose (7-22 proc.), keturi tinklai augino pelnus (4,5-32 proc.), tik  „Rimi Lietuva“ iš jų dirbo nuostolingai.

Vis dėlto ekonomistas pažymi, kad realios apyvartos ir pelnai – visai kitokie ir rodo, kad kainų augimas jiems neatnešė naudos. Priešingai – prekybininkai esą tapo infliacijos aukomis, ir tik vienas tinklas sėkmingai atlaikė sudėtingus praėjusius metus.

Vilniaus universiteto dėstytojas, ekonomistas Algirdas Bartkus sako, kad verslininkai daro klaidą – jie naudoja nominalius dydžius ir rezultatus skaičiuoja einamosiomis kainomis. Šie pelnai yra apskaičiuoti, naudojant einamąsias 2021 ir 2022 metų kainas.

Įvertinęs bendrą kainų lygį ekonomistas pateikė realius didžiųjų prekybos tinklų metinių (2022 metus lyginant su 2021 metais) rezultatus: „Maximos“ reali apyvarta smuko 5 proc., o pelnas sumažėjo 12 proc., „Iki“ atitinkamai – 4,1 proc. ir  11 proc., „Norfos“ – 2,8 proc. ir 8 proc. „Rimi“ apyvarta mažėjo 9,3 proc. Vienintelis tinklas, kurio reali apyvarta išaugo 2,4 proc., o pelnas – 11,5 proc. – „Lidl“.

Kaip nurodo ekonomistas, pernai „Maximoje“ vienas pirkėjų išleistas euras atnešė 4,5 cento grynojo pelno, „Iki“ – 1,1 cento, „Lidl“ – 5,7 cento, o „Norfoje“ – 2,3 cento.

Paciam teko dirbti aliejaus gamykloje, dar 2006 metais - eksporto vadybininku.

Galiu pasakyti tiek, "brandiniai" aliejai (pvz "Vilnius") - prekybos tinklams buvo parduodami po 2,48 Lito, o parduotuviu lentynose - kainuodavo VISUR po 3,99 Lito.
Antkainis - 60 proc.

Prekybos tinkluose - tokie antkainiai - norma. Nesuvokiu tik kaip - prekiaujant su tokiais antkainiais ir tokia pelno marza - tesugebama is 4,7 mlrd euru apyvartos -tesugeneruoti 159 mln. euru pelno.

Nujauciu, kad pelnas yra specialiai rodomas mazesnis:

1. kad moketi mazesni pelno mokesti valstybei,
2. kad nepapiktinti pirkeju, - jei zmonems butu parodytas realus prekybos tinklu pelnas, kuris, manau, atmetus parduotuviu islaikymo, darbuoju atlyginimu, logistikos, sandeliavimo sanaudas, visvien siekia apie 1,5 mlrd. euru - taigi zmones pasipiktine tokiu lupikavimu imtusi realiu priemoniu.

Pati protingiausia ir veiksmingiausia priemone - visuomenei sutartinai imti dusinti prekybos tinklus - PO VIENA - tai yra, visi pirkejai (99,9% zmoniu) sutaria, kad pavyzdziui - pirmas, tarkim, "Maxima" tinklas - bus visuotinai boikotuojamas istisus du menesius. Tiketinas, sekmes atveju, rezultatas, jau po 2-3 savaiciu Numa ("Maximos" savininkas ir vienintelis Lietuvoje milijardierius) - imtusi skubiai mazinti antkainius nuo esamu 50-100% - iki visuomenei priimtinu 15-20%
(tokiais antkainiais dirba absoliuciai VISI vakaru Europos prekybos tinklai).

Po sio - esminio kainu sumazinimo ir pasibaigus sutartam boikoto laikui - galima ir grizti i "Maxima" prekintis. Kadangi konkurencine kova - neisvengiamas dalykas, paskui ta tinkla, - ir vsi kiti Lietuvoje veikiantys prekybos tinklai butu priversti susimazinti savo kainas bent 50-60%.

Gi - jei tylesime, kaip vedami i skerdykla avineliai , - ir toliau pagal kainu lygi Europoje - tenusileisime Norvegijai ir Liuksemburgui su Monaku.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų