• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaimyninėje Lenkijoje plintant paukščių gripui, Lietuvos valdžios atstovai ramina gyventojus nesibaiminti ir pranešti apie galimus užkrato židinius bei žada šimtaprocentinį nuostolių kompensavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Žemės ūkio ministerijoje vyko pasitarimas, kuriame aptartos prevencinės priemonės, kurių ėmėsi Lietuva, siekdama apsisaugoti nuo paukščių gripo.

REKLAMA

Nuo trečiadienio Lietuvoje naminius paukščius draudžiama laikyti lauke, taip pat parengtas galimų nuostolių iki 100 proc. kompensavimo tvarkos projektas bei informavimo apie ją būdai, kad paukščius laikantys žmonės apie juos užklupusią nelaimę nesibaimintų kuo skubiau pranešti atsakingoms institucijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministerijos pranešimo, Lietuvoje yra 174 260 paukščių laikytojų, auginančių daugiau kaip 9,4 mln. paukščių, iš jų 7,34 mln. paukščių auginama paukštininkystės įmonėse, 2,09 mln. - ūkininkų ūkiuose.

Specialistų nuomone, užsikrėsti patalpose laikomiems paukščiams rizika maža, tačiau lauke laikomi paukščiai gali užsikrėsti ne tik per tiesioginį kontaktą su laukiniais paukščiais, bet ir per aplinką, lesalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors paukščių migracijos etapas jau pasibaigęs, tačiau, anot specialistų, laukiniai paukščiai (didžiosios antys bei gulbės) ir žiemos metu gali atskristi iš kitų Europos valstybių, ne išimtis - ir iš Lenkijos užkrėstų vietovių. Todėl paukščių augintojai turėtų saugoti ir pašarus, kad laukiniai paukščiai jų neužterštų, nenaudoti vandens iš atvirų telkinių, į kuriuos gali būti patekęs paukščių gripo virusas.

REKLAMA

Pasitarime pabrėžta, kad paukščių laikytojai, pastebėję keistą paukščių elgesį, sumažėjusį jų dėslumą ar kitokių neaiškių ligos simptomų bei dažnus paukščių kritimus, privalo nedelsdami pranešti apie tai vietos veterinarijos gydytojui ar kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Lenkijoje praėjusią ir šią savaitę buvo nustatyti keli žmogui pavojingo paukščių gripo židiniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų