VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis sako, kad gyventojai savarankiškai deklaracijas elektroniniu būdu šiemet, kaip ir kasmet, gali užpildyti jau nuo sausio 1-osios, tačiau VMI pataria neskubėti ir palaukti, kol VMI gauti trečiųjų asmenų duomenys bus perkelti į preliminarias deklaracijas.
„Šiais metais deklaravimo starto data – kovo 8 diena, o pajamas deklaruoti gyventojai turės laiko iki gegužės 2 dienos“, – komentare BNS sakė Martynas Endrijaitis.
Pasak VM atstovės Rūtos Asadauskaitės, šiemet nėra jokių mokestinių naujovių, sistema ir „vedlys“ veika nuo sausio 1-osios, į ją nuolat keliauja duomenys, todėl gyventojai gali deklaruoti iki kovo 8-osios, o jei atsirastų papildomų duomenų, po šios datos reikės tik patikslinti deklaracijas.
„Kovo 8-ąją visus duomenis jau būsime sukėlę ir geriausiai pasiruošę deklaravimui“, – BNS sakė R. Asadauskaitė.
M. Endrijaitis pabrėžia, kad iki gegužės 2-osios deklaruotus mokesčius reikia ir sumokėti, be to, šios datos nepamiršti turėtų ir asmenys, kurie dėl pernai užimtų pareigų turi pateikti gyventojo (šeimos) turto deklaracijas bei planuoja dalį savo sumokėto GPM skirti pasirinktam paramos gavėjui, meno kūrėjui, politinei partijai, profesinei sąjungai ar susivienijimui.
Nuo šių metų gyventojai deklaruodami pajamas jau nebegalės susigrąžinti dalį sumokėto GPM už automobilio ir būsto remontą, auklių paslaugas. Pernai daugiau nei 29 tūkst. gyventojų už šias paslaugas susigrąžino 3,5 mln. eurų.
VMI duomenimis, pernai pajamas deklaravo iš viso beveik 1,5 mln. gyventojų: 897 tūkst. susigrąžino 265,7 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o 421 tūkst. žmonių – sumokėjo 387 mln. eurų GPM.
Laiku deklaracijas pernai pateikė net 91 proc. gyventojų, iš jų 79 proc. tai padarė savarankiškai. Mažėja teikiamų popierinių deklaracijų skaičius: 2021 metais jų gauta 97, o pernai vos 24-ios.
81 proc. visų gyventojų, kurie galėjo pasinaudoti GPM lengvatomis deklaruodami pajamas, pernai taip ir padarė.