• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė įstatymų pakeitimus antrosios pensijų pakopos pertvarkai – atsitraukiama nuo pirminio siūlymo skatinamąjį 1,5 proc. užpraėjusių metų šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU) valstybės prisidėjimą prie kaupimo keisti įmokoms taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė įstatymų pakeitimus antrosios pensijų pakopos pertvarkai – atsitraukiama nuo pirminio siūlymo skatinamąjį 1,5 proc. užpraėjusių metų šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU) valstybės prisidėjimą prie kaupimo keisti įmokoms taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata.

REKLAMA

Planuojamus pokyčius socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė pristatė sausio pabaigoje, galutiniai siūlymai, aptarti koalicijoje, teikiami viešam derinimui, vėliau bus pateikti Seimui.

Iš pradžių ministrė teigė, kad, siekiant sutaupyti 300 mln. eurų, tiek per metus kainuojant valstybės subsidijai kaupiantiesiems, gyventojų įmokoms būtų taikoma mažesnę naštą biudžetui turinti GPM lengvata, kurios lubos siektų šiuo metu iš valstybės biudžeto mokamos paskatos kaupti dydį – 365 eurus per metus.

Ir toliau siūloma atsisakyti dabartinio kas trejus metus galiojančio automatinio gyventojų įtraukimo į antrąją pensijų pakopą, vietoje jo įtvirtinant savanorišką kaupimo modelį.

REKLAMA
REKLAMA

Langą norintiems pasitraukti iš kaupimo siūloma nustatyti 1,5 metų laikotarpiu – nuo 2026 m. sausio 1 d. iki 2027 m. rugsėjo 30 d. 

REKLAMA

Tai galėtų padaryti visi kaupiantieji, kurių netenkina atnaujintos sąlygos: žmogus galėtų atsiimti savo lėšomis į antrąją pakopą sumokėtas įmokas ir investicinį prieaugį, o už „Sodros“ ir valstybės biudžeto įmokas būtų įskaičiuojami papildomi pensijų apskaitos vienetai.

Savanoriškai pasirinkę likti kaupime gyventojai galėtų pasirinkti standartinę 3 proc. įmoką ir ją patogiai didinti, o suprastėjus finansinei situacijai vieneriems metams įmokas sustabdyti, numatant galimybę pratęsti šį laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma leisti lanksčiau atsiimti sukauptas lėšas ar jų dalį 

I. Ruginienė jau anksčiau teigė, kad galimybės lanksčiau atsiimti dalį sukauptų lėšų iki sulaukiant pensijinio amžiaus gyventojams didins kaupimo patrauklumą.

Siūloma, kad pensijos dar nepasiekęs žmogus, atskaičius 3 proc. nuo išsiimamos sumos, vieną kartą per visą gyvenimą galėtų atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, bet ne daugiau, negu paties gyventojo įmokėta suma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taikant tokio paties dydžio atskaitymą, kai lieka mažiau kaip 5 metai iki pensinio amžiaus, visą sukauptą sumą galėtų atsiimti asmenys, sukaupę nedideles sumas. 

Iki pensijos ir neapmokestinant GPM bei kitais mokesčiais būtų leidžiama nutraukti kaupimą ir atsiimti visas sukauptas lėšas, kai žmogus netenka 70-100 proc. dalyvumo, jam nustatyta sunki liga, įtraukta į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sudarytą ligų sąrašą, ar paliatyvios pagalbos poreikis. 

REKLAMA

Sulaukus pensinio amžiaus, išmokos nebūtų apmokestinamos. 

Siūloma privalomo anuiteto minimalią ribą padidinti iki 10 proc., o maksimalią ribą nustatyti kaip 50 proc. praėjusių metų pirmojo ketvirčio vidutinės senatvės pensijos. Sukauptą sumą iki ir virš nustatytų ribų būtų leidžiama atsiimti laisvai pasirenkant išmokos tipą.

Taip pat siūloma gyventojams leisti atsiimti 25 proc. sukauptų lėšų, jei šia teise nebuvo pasinaudota iki sulaukiant pensijos. Išmokamos lėšos neatleistų nuo anuiteto prievolės tuos, kurie pasiekė minimalią privalomo anuiteto ribą.

REKLAMA
Iki 2026 sausio 1 pinigų ženkliai sumažės "dėl neigiamos investicinės grąžos", o realiai bus išvogti pinigai...
čia per mato vienetas "nedidelė suma"? Gal pagaliau skaičius įrašysit, valdžiagyviai neraliuoti?
/svarbu...

Panašu, kad daug kas nesupranta kas vyksta su "NT mokesčių", tad trumpai:

1. “NT mokestis", pavadinkime jį: "PROGRESINIU NT MOKESČIU" jau buvo įvestas ir jį mokėjo visi kieno NT buvo vertas daugiau negu 150,000 eur.. Tarifai nuo 0.5 iki 4 %.

2. Dabar bus daromas NT pervertinimas ir JŪSŲ NT vertė bus ne ta kuri nurodyta dabar, tačiau ta kokia yra kaina rinkoje. Tai yra, jei JŪS butą VILNIUJE galite parduoti už 130,000 eur., tokia ir bus nustatyta jo vertė.
Jei turite dar ir kaimą, kuris dabar vertas 50,000 eur., tokia ir bus nustatyta jo nauja vertė. (Bendra suma 180,000eur.).

3. Nauji tarifai:
0,2 % iki 150,000
0,5 % nuo 150,000 iki 300,000
1 % nuo 300,000 iki 500,000
2 % nuo 500,000 eurų
Kalbama, kad “grindų“ nebus apskritai. Ir ar pastebėjote - nebėra 4 % tarifo, tad turtingi mokės mažiau, skirtumą turės padengti visi likę gyventojai, kurie sumažinus ar panaikinus 150K grindis, taps "VISUOTINIO NT MOKESČIO" mokėtojais. Tokių, naujų mokėotjų, bus beveik milijonas; kitaip tariant: mokės [visi].

Taigi, kiek sumokės turintys būtą ir kaimą? Paskaičiuokime pagal aukščiau pateiktus skaičius (butas su kaimu - bendra suma 180,000 eur.):
900 eurų - jei nebus grindų
800 eurų - jei bus 20K grindys

Ir nei neabejokite: JŪSŲ turimo NT vertė kils, ir bus perskaičiuojama kas 3 metus. Tad, po trijų metų tikėtina, kad mokėsite ne 900, tačiau 1400 eurų ir t.t.. Na, o jei negalėsite susimokėti, tai kaip sakė VILNIAUS meras: turėsite parduoti. - ir nuomotis?

Rekomendacijos:
-> VALIUS ĄŽUOLAS apie “visuotinį NT mokestį“: f a c e b o o k • c o m / r eel/960707202717311
-> NT MOKESTIS . PRARASTI NAMAI !!! | y o u t u b e • c o m/shorts/nvE6xVp3CtA
-> Atsargiai - klasta! Amerikos lietuvė įspėjo: visuotinis nekilnojamojo turto mokestis paliks be stogo | y o u t u • b e / lXkRze-dy-o
-> Grindų nebus ir mokestis bus žymiai didesnis nei sakoma (video): NT mokestis. Už orą mokėsime visi! (2025 03 29) y o u t u • b e / VOhy-EFM-hw

P.S: “sveikinu“ sisteminius: JŪS padėjote emigrantams apsispręsti dėl (ne)grižimo, (ne)investavimo, taip pat, padėjote apsispręsti net pasiturintiems, kurie gyvena LIETUVOJE dėl emigravimo. Manau, kad ir verslas sureaguos į tokius gyventojų veiksmus; kaip antai atreagavo verslas ir į pakeltus kuro akcizus. Kiek dėl to netekome? 100 milijonų ir taip kasmet?
P.P.S: sprendimas paprastas: panaikinkite NT “mokestį“ apskritai.

#BoikotasNePirmoBūtinumoDalykųIkiBusPanaikintasNT“mokestis“
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų