„Reikia sulaukti ikiteisminio tyrimo rezultatų, kaip pasibaigs tyrimas dėl eksporto ir gal tuomet paaiškės naujų aplinkybių“, – Eltai teigė Kauno miesto savivaldybės tarybos „valstiečių“ frakcijos seniūnė Audronė Jankuvienė.
„Jei tai tikrai tiesa ir sandoris tikrai įvykęs – juk informacijos visi turime tikrai ribotai – tai, pirmas dalykas, yra tikrai sveikintina, kad pagaliau tas procesas yra galimai užbaigtas. Tačiau šiuo metu turime antrą procesą dėl galimo dvigubos paskirties prekių eksporto į mums priešišką valstybę“, – sakė socialdemokratų frakcijos seniūnas Robertas Kaunas.
Todėl jis neatmeta galimybės, jog žadėtas interpeliacijos klausimas į miesto tarybą dar gali sugrįžti.
„Anksčiau interpeliacijos klausimo nelabai matėme pagrindo palaikyti. Kaip bus ateityje – laikas parodys. Nes galbūt vienas procesas užsibaigia, bet turime dar antrą procesą ir laukiame, ką teisėsauga pasakys“, – sakė R. Kaunas.
Savo ruožtu konservatoriai taip pat pripažįsta, kad dar yra neatsakytų klausimų dėl keletą metų savo veiklos Rusijoje nenutraukusios „Vičiūnų grupės“.
„Kadangi ponas Matijošaitis dvejus metus vis tiek dirbo Rusijos rinkoje – šalyje, kuri yra agresorė ir vykdo karinius veiksmus prieš Ukrainą, o jis ten kelis metus mokėjo mokesčius, tai tikrai nekeičia mūsų požiūrio į jį“, – Eltai teigė frakcijos seniūnas Paulius Lukševičius.
„Taip pat nežinome, kas yra nauji įmonės akcininkai, ar jie yra sankcijų sąraše, ar nėra. Taip pat – detalių iš Lietuvos įvežimo klausimas. Automatiškai, jei šita įmonė pažeidė sankcijas, tai yra veikimas prieš Lietuvos valstybės interesus ir mūsų požiūrio tai tikrai nekeičia. (...) Ir jei kolegos laukia išvadų ir inicijuos interpeliaciją – mes tikrai ją paremsime“, – sakė politikas, pridurdamas, jog frakcija neatmeta galimybės po teisėsaugos išvadų ir patys dar kartą inicijuoti apkaltą V. Matijošaičiui.
ELTA primena, kad Kauno merui V. Matijošaičiui bene dvejus metus žadėjus apie „Vičiūnų grupės“ pasitraukimą iš Rusijos, praėjusią savaitę įmonė patvirtino fabriką Kaliningrade pardavusi bendrovei „Ocean Group“.
Kaip penktadienį pranešė „Vičiūnų grupės“ atstovai, įmonė pardavė Kaliningrado srityje veikiantį fabriką ir septyniose valstybėse esančias logistikos bei prekybos įmones.
Rusijos bendrovė „Ocean Group“ šiuo sandoriu įgijo teisę naudotis VIČI prekiniu ženklu NVS šalių teritorijoje. Vengiant painiavos, skelbiama, jog lietuviškasis „VIČI“ bus palaipsniui transformuojamas plečiant „Vičiūnai Group“ prekių ženklų portfelį.
„Vičiūnų grupė“ nurodo, jog šalių sutarimu sandorio vertė neskelbiama.
Įmonė nurodo, kad 2022 metų vasarą pradėjus pardavimo procesą preliminarius pasiūlymus perpirkti verslą buvo pateikę 15 pretendentų, iš kurių 8 buvo ne Rusijos bendrovės.