• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę pasibaigė praėjusių metų pajamų deklaravimas ir terminas, iki kada reikėjo sumokėti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ar sveikatos ir socialinio draudimo įmokų nepriemokas.

Praėjusią savaitę pasibaigė praėjusių metų pajamų deklaravimas ir terminas, iki kada reikėjo sumokėti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ar sveikatos ir socialinio draudimo įmokų nepriemokas.

REKLAMA

To nepadarė tūkstančiai gyventojų. Dėl to jų atžvilgiu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir „Sodra“ imasi priemonių.

Geriausiu atveju tokių gyventojų sąskaitose turime pinigų suma sumažės arba jie gaus mažesnes išmokas. Blogiausiu – tokiems skolininkams gresia administracinė atsakomybė.

Delspinigiai, pinigų nuskaitymas ir atsakomybė

Kaip informavo VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis pajamų deklaracijų laiku nepateikė 125 tūkst. gyventojų.

„Jei gyventojas turi pareigą deklaruoti pajamas, tačiau to nepadaro laiku, VMI visada pirmiausia išsiunčia priminimus apie pareigą tai padaryti. Įvertinus turimus duomenis, priminimai pradedami siųsti dalimis netrukus po deklaravimo termino – t. y., po gegužės 2 d.

REKLAMA
REKLAMA

Kai gyventojas deklaraciją pateikia, tačiau apskaičiuoto mokesčio nesumoka – papildomai primename ir apie tai“, – tikino pavaduotojas.

REKLAMA

Jis priminė, kad laiku nesumokėjus GPM skaičiuojami delspinigiai: po 0,029 proc. nuo skolos sumos kasdien – iki tol, kol skola bus sumokėta, bet ne ilgiau kaip 180 dienų nuo mokėjimo termino ar deklaracijos pateikimo dienos, jei ji pateikta vėliau.

Jei gyventojas susiduria su finansiniais sunkumais ir pateikus deklaracijas neturi galimybės sumokėti visą susidariusią nepriemokos sumą, jis visada gali kreiptis į VMI ir išdėstyti mokėtiną sumą dalimis, sudarydami mokestinės paskolos sutartį (MPS)“ – priminė M. Endrijaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad sudariusiems MPS yra taikomos 0,01 proc. palūkanos.

„Nesudarius MPS bei nesumokėjus GPM, teisės nustatyta tvarka mokėtina suma gali būti nuskaičiuota nuo banko sąskaitos“, – įspėjo viršininkės pavaduotojas.

Anot jo, prieš vykdydama išieškojimo veiksmus, VMI taip pat visada informuoja apie susidariusią nepriemoką, mokėjimo terminą ir apskaičiuotus delspinigius.

Pranešimai apie tai keliami į gyventojų asmenines sąskaitai „Mano VMI“. Taip pat  apie pranešimo įkėlimą klientai informuojami ir nurodytu el. paštu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kad VMI galėtų tinkamai gyventojus informuoti apie jų mokestines prievoles, itin svarbūs pačių gyventojų Mano VMI bei EDS teisingai ir tiksliai pateikti kontaktiniai duomenys (telefono numeris, el. pašto adresas).

Žinoma, už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą, pagal teisės aktų nuostatas, gali būti pritaikyta ir administracinė atsakomybė“, – nurodė M. Endrijaitis.

REKLAMA

Gyventojai sulauks „Sodros“ pranešimų

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus patarėja Malgožata Kozič informavo, kad gyventojams, dar nesumokėjusiems įmokų po pajamų deklaravimo, šią savaitę bus siunčiami priminimai ir raginimai sumokėti skolas.

Pranešimai siunčiami į asmenines gyventojo (www.sodra.lt/gyventojui) arba draudėjo (www.sodra.lt/draudejai) paskyras. 

Jei asmeninėje paskyroje žmogus yra nurodęs savo telefono numerį ar elektroninio pašto adresą, informacija siunčiama taip pat ir šiais kanalais.

REKLAMA

„Pranešime kiekvienam gavėjui asmeniškai bus nurodytas jo skolos dydis ir terminas, iki kurio reikia sumokėti skolą.

Žmonėms, kurie nepaisant priminimų ir raginimų vengia sumokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų skolas, yra taikomos priverstinio skolų išieškojimo procedūros – teikiami mokėjimo nurodymai kredito įstaigoms, vėliau perduodama skolą išieškoti antstoliui“, – paaiškino M. Kozič.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, jeigu sumokėti įmokas kyla sunkumų, gyventojai gali kreiptis į „Sodrą“ dėl įmokų atidėjimo.

„Svarbu žinoti, kad atidėjus įmokų mokėjimą atitinkamai neįgyjamas motinystės, ligos socialinio draudimo stažas, kol įmokos nesumokėtos. 

Tai gali turėti įtakos sprendimams skirti motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, ligos išmokas“, – įspėjo M. Kozič.

tv3.lt

Šiaip aš esu už tai, kad Lietuvos piliečiai įkurtų iniciatyvinę grupę ir kolektyviniu skundu Valstybę paduotų į EŽTT. Tokie visi VMI ir "Sodra" vykdomi "nusiskaitymai" nuo gyventojų sąskaitų yra ne tai, kad savivaliavimas, bet ir atvira vagystė, veikiant grupėje ir su tikslu užvaldyti svetimą turtą. Bet koks privataus turto pasisavinimas (paėmimas) be teismo sprendimo yra neteisėtas, o piniginių lėšų nuskaitymas nuo gyventojo banko sąskaitos yra traktuojamas kaip įsilaužimas į privačią nuosavybę (banko sąskaita) su ten esančio turto vagyste. Visi bankai kurie neužkerta kelio tokiems veiksmams yra nusikaltimų bendrininkai. Beje, kaip nekeista, nusikaltimo tokiu atveju nedaro antstoliai, nes pastarieji patys piniginių lėšų nenuskaito nuo banko sąskaitos, o tik blokuoja jų naudojimą, kurį atlieka pateikdami bankui teismo vykdomąjį raštą. Juo vadovaujantis bankas lėšas nuskaito nuo sąskaitos ir perveda į anstolio depozitinę sąskaitą. Taigi, VMI ir "SODRA" yra įstatymais prisidengę nusikaltėliai.
Šiaip realiai turėtu egzistuoti kažkokia suma, kuri sąskaitoje turėtu būti neliečiama. Kas virš jos tai tegul nuskaičiuoja, nes mokesčiai yra mokesčiai, bet kai jie visiškai ištuština sąskaitas palikdami žmones be pragyvenimo lėšų čia yra nesveika.
tai pavogė sąskaitos savininkas iš valstybės. valstybė tik pasiima, kas yra jos. ar čia tipo, kai "nugvelbti", tai galima įstatymų nesilaikyti, o kai jau atsiimti, tai tada ir įstatymai, ir net žmogaus teisės pasidaro labai svarbūs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų