„BaltCap“ ieško visokiausių būdų pasitraukti iš sandorio. Ir intensyviai, ir net nuėjo pakankamai didelių įmonių prašyti paskolos į tuos bankus, kurie minimi: ir „Swedbank“, ir SEB. Jie negauna finansavimo, net pasitelkus kitus garantus“, – antradienį LRT radijui teigė A. Nemunaitis.
„Tai, kad meras ir administracijos vadovas gavo prašymą indeksuoti kainą spalio 6 d. ir iki šiol man net tenka kreiptis į teismus, kad išsireikalaučiau kopijos rašto, su kuriuo kreipėsi „BaltCap“, tai irgi daug ką pasako. (...) Tai nėra rangos sutartis. Rangos sutarčiai įmanoma indeksacija, koncesijos sutarčiai neįmanoma ir sutartyje nenumatyta indeksacija“, – aiškino jis.
Vis tik Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Laisvės frakcijos narys Linas Kvederavičius akcentavo, kad sutartis dėl stadiono statybų nėra bloga ir joje yra numatytas indeksavimas. Taip pat jis tikino neturįs informacijos, kad „BaltCap“ norėtų nutraukti sutartį.
„Sutartis nėra bloga vilniečiams, nes Vilnius kol kas nemoka už stadioną nė cento, kol jis nėra pastatytas. Viskas yra sutarties rėmuose, kiek sutartyje yra nuostatos, kad galimas indeksavimas, tiek ta aplinkybe „BaltCap“ bando pasinaudoti“, – sakė L. Kvederavičius.
„Kol kas indikacijų, kad „BaltCap“ norėtų nutraukti sutartį, aš asmeniškai neturiu, kaip tarybos narys. Jeigu taip įvyks, „BaltCap“ iš šio žaidimo išeis kaip pralaimėtojas“, – aiškino jis.
Prokuroras: tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos pavedėme atlikti FNTT
Dėl vagysčių iš „Baltcap“ infrastruktūros fondo, Estijos vietos pensijų fondai buvo priversti nurašyti milijonus eurų, praeitą savaitę rašė „Delfi Arileht“. „Verslo žinios“ skelbė, kad „Baltcap“ kreipėsi į teismą dėl buvusio partnerio Lietuvoje Šarūno Stepukonio, lošimų bendrovės „Olympic Casino Group Baltija“ ir jos akcininkės Estijoje „OB Holding 1“, iš kurių bando prisiteisti 16,6 mln. eurų.
Kalbėdamas apie tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos, Europos prokuratūros prokuroras Gedgaudas Norkūnas tikino, kad jį yra pavesta atlikti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Anot jo, pagrindinis tyrimo tikslas yra nustatyti galimai padarytą žalą.
„Nenorėčiau teikti apie šį tyrimą detalių, nes jis yra pradinėje stadijoje. Tačiau jau šiandien yra aišku, kad galėjo būti padaryta nemaža finansinė žala. Šiai dienai tyrimui vadovauja kompetentingas Europos deleguotasis prokuroras Darius Karčinskas, o tyrimą visai neseniai pavedėme atlikti specializuotai institucijai – Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai“, – kalbėjo G. Norkūnas.
„Tyrimo pagrindinis tikslas – nustatyti galimai padarytą žalą ir stengtis kaip įmanoma susigrąžinti galimai neteisėtai užvaldytas lėšas“, – teigė jis.
Tuo metu A. Nemunaitis tvirtino, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje.
ELTA primena, kad privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ sutartį su Š. Stepukoniu nutraukė pernai lapkritį ir iškart kreipėsi į teisėsaugą po to, kai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus.
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui pernai gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m.
Šiuo metu vykstant deryboms dėl kainų indeksavimo, Nacionalinio stadiono statybų apimtys sumažintos iki minimumo. Projektą įgyvendinančios bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovė Agnė Grendelė anksčiau Eltai tvirtino, kad jau yra užbaigta 60 proc. polinių pamatų įrengimo darbų. Taip pat skelbta, kad į komplekso projektavimo, statybos aikštelės parengimo bei statybos darbus jau yra investuota apie 8,1 mln. eurų.
Anksčiau buvo svarstoma, kad klausimas dėl Nacionalinio stadiono kainų indeksavimo galėjo būti aptariamas artimiausiame, sausio 24 d. vyksiančiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje, tačiau tai neįvyko.