Žurnalistinė Daiva Žeimytė-Bilienė socialinio tinklo paskyroje „Facebook“ pasidalijo nuotraukomis, kuriose matyti, kad statybines ir buitines prekes pardavinėjantis „Moki-veži“ parduotuvių tinklas, kuri netiesiogiai priklauso ir energetikos ministrui D. Kreiviui, iš prekybos neišėmė rusiškų prekių, mat ant guminių batų buvo užrašyta „Made in Russia“ (pagaminta Rusijoje – red. past.).
Tuo metu valstietis Giedrius Surplys „Facebook“ socialiniame tinkle irgi pasidalijo atskira nuotrauka, teigdamas, kad rusiškų prekių minėtame parduotuvių tinklų galima rasti ir daugiau.
„Radau ir daugiau rusiškos kilmės prekių, netgi su akcija, t.y. priemone, skirta paskatinti pirkti tam tikras prekes“, – stebėjosi Seimo narys.
Turėjo tik vieną tiesioginę sutartį su Rusijos įmone
Į paviešintą žurnalistės fotografiją taip pat sureagavo ir „Moki-veži“ rinkodaros vadovė Laima Skirienė. Ji paaiškino, kodėl prekybos tinkle vis dar yra rusiškų prekių, taip pat patikino, kad įmonė palaiko Ukrainą, tad sutartys su Rusijos įmone buvo nutrauktos.
„Net nesvarstydami sustabdėme rusiškų ir baltarusiškų prekių pirkimą pirmąją invazijos į Ukrainą dieną, t.y nuo šių metų vasario 24 dienos. Mūsų įmonė turėjo tik vieną tiesioginę sutartį su Rusijos įmone, kurią operatyviai sustabdėme.
Pagal tuo metu galiojančią sutartį atsiskaitymas už šias prekes jau buvo atliktas. Taip pat iki vasario 24 d. turėjome kelias pirkimo sutartis su Lietuvos ir Latvijos įmonėmis, kurios mums tiekė prekes iš Rusijos ir Baltarusijos“, – kalbėjo įmonės atstovė.
L. Skirienė pridūrė, kad šiuo metu taip pat yra sustabdytas statybinių prekių importas iš Rusijos Baltarusijos valstybių, todėl yra ieškoma alternatyvių produktų.
„Vasario pabaigoje prekės iš Rusijos ir Baltarusijos mūsų bendroje apyvartoje sudarė apie 2–3 proc., daugiausiai tai buvo statybinės prekės.
Nuo vasario 24 d. sustabdėme tokių prekių pirkimą, daugelį prekių išėmėm iš prekybos, palikdami tik tas prekes, kurios jau seniai apmokėtos ir kurias šiuo metu baigiame išparduoti. <...> Taip pat atkreipiame dėmesį, kad „Moki-veži“ reklama nėra ir nebuvo perkama Rusijos kanaluose“, – teigė ji.
Be to, L. Skirienė pastebėjo, kad nuotraukoje užfiksuotus rožinius vaikiškus batukus parduotuvių tinklas nusipirko dar prieš metus iš Lietuvos tiekėjo.
Remiantis Registrų centro duomenimis, prekybos tinklus „Moki-veži“ valdančios bendrovės „Makveža“ 30 proc. akcijų priklauso Gintautui Butkevičiui, 5 proc. Rolandui Pletkui, o 65 proc. valdo bendrovė „Catus“. Būtent „Catus“ bendrovės 40 proc. akcijų priklauso D. Kreiviui, o 60 proc. Mindaugui Sinkevičiui.